Příspěvky uživatele - 234.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozkvétání slivoní, 27.5.2023 Obsahuje fotku
Dobrý deň, pán Biegler. Keďže ste ma oslovili, považujem za slušné odpovedať. Vaša úvaha o neúrode sliviek ako faktore decimujúcom populáciu 'tmavky' je síce napohľad logická, ale prax ju bohužiaľ nepotvrdzuje. Dôvodom sú aj iné hostiteľské rastliny... celý příspěvek >
Rozkvétání slivoní, 26.5.2023 Obsahuje fotku
Pre pána Bieglera, - a každého, kto má úprimný záujem niečo sa o účinnosti insekticídov v boji proti čierňavke/tmavke naozaj dozvedieť (a nerieši tu len svoje komplexy a mindráky). Na foto v prílohe je odkaz na závery výskumnej práce z Holovous,... celý příspěvek >
Domeček na stromě - zahradní domek pro děti, 24.12.2018
177.36: Impozantné! Ako z filmu o Tarzanovi. A impozantná je aj tá hruška, musí mať aspoň 80 rokov (?). IH
Jabloň Lucy, 15.12.2018
Lucy drží ako prilepená sekundovým lepidlom - zrejme sa rozhodla že nespadne (foto). IH
Sklizeň jádrovin 2018, 2.9.2018
Elektra (Nordhausenská x Clappova). IH
Poznej ptáka 2, 19.5.2018
Poznáte ho? Z búdky vykúka zriedkavo videný návštevník záhrad. Keďže je to fotené mobilom a z väčšej vzdialenosti, pridám indície: Je príbuzný ďatľom, má ochranné sfarbenie podobné kôre stromu, hniezdi v dutinách ktoré si ale nedokáže sám vytesať, v... celý příspěvek >
Hrušně řez, 19.5.2018 Obsahuje fotku
Pavel JC: Video som nevidel, pridám len pár poznámok. Pojem "spurtyp" býva vykladaný rôzne, ak by sme brali jeho pôvodný význam (foto 1), tak napr. Boscova spurtyp v žiadnom prípade nie je. Ale v tom videu zrejme pojem spurtyp stotožňujú s pojmom... celý příspěvek >
Pokojová mini růže- mrazuvzdornost, 19.5.2018
Vonku zasadené prežili zimu bez problémov, prikryté iba snehom. IH
U slivoně Blue free praská kůra, 18.5.2018 Obsahuje fotku
Čo je príčinou neviem, s veľkou pravdepodobnosťou ide o abiotický faktor. Súhlasím s Jiřím FM že ohryz zverou to nie je. Na fotke jasne vidno, že kôra je len prasknutá a následne sa okraje tejto praskliny od seba oddialili, stále ale presne do seba... celý příspěvek >
Pilatka svestkova, 16.4.2018
70.58: Konkrétnu skúsenosť na tému "piliarka a biele lepové dosky" máte na fotkách. Nie je to skúsenosť moja, ale ing.Komžíka, známeho slovenského ovocinára. Z mojej strany no comment. IH
Postřik proti vlnovníku/hálčivci hrušňovému, 16.4.2018
Petr z H.: Tá nádorovitosť koreňov nie je viróza, ale bakterióza (pôvodca je Agrobacterium tumefaciens). Ale to nie je až tak podstatné, faktom je že to býva väčšinou nechcený "darček" zo škôlky. Inak o bakteriózach je článok v poslednom čísle... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 16.4.2018
Kuky: Pár otázok. Znamená to, že (niektoré? všetky?) jablone striekate ešte pred rozkvitnutím 2x (v štádiu myšieho uška a tesne pred rozkvetom)? Prvý postrek dvojkombinácia a potom ešte dvojzložkový Bellis? Mám na mysli samozrejme postrek proti... celý příspěvek >
Velbora (dotaz), 18.6.2017
Tento rok mi na jar zmrzli kvety na odrodách Aurora, Goldrich a Bergeron.Aké máte skúsenosti s odrodami Velita, Veharda a Vesprima čo sa týka odolnosti kvetov na jarné mrazy?
Usychání melounů, 17.6.2017
Niekde sa pise ze sa maju zastipovat cervene melony a niekde ze nemaju. Dodnes v tom nemam jasno. Tento rok mam trochu viac sadenic aj vonku a v skleniku cukrove melony a vobec neviem ako mam postupovat
Švestka kvete, poté žloutnou plůdky, opadají, 31.5.2017
180.130: Toto nemá s moniliózou nič spoločné. Máte na tej slivke trochu klasterosporiózu (to sú tie malé dierky na listoch), ale moniliózu - aspoň na fotke - určite nie. Strom si takýto hromadný prepad plodíkov niekedy spraví, príčina nemusí byť... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika