Příspěvky uživatele - 234.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez meruňky, 31.5.2017
254.170: Áno, určite môžete. Rez kôstkovín (a teda aj marhúľ) robím v období vegetácie, od kvitnutia do konca augusta. Konkrétne Šittov rez ako špecifický rez marhúľ je vhodné spraviť najneskôr do konca júna. Iné rezné úkony ako napr. presvetľovací... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 31.5.2017
Myslím si, že žiadne "přispěchání na pomoc" nepotrebujem a ani sa nekonalo. V našom odbore je bežné a samozrejmé, že študujeme celý profesionálny život a čerpáme aj z cudzojazyčných zdrojov (toto si dovolím tvrdiť aj v mene dr.Vysloužila). Možno je... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 16.5.2017 Obsahuje fotku
Článok na tému klik - rezu (snáď to bude čitateľné). Tento spôsob rezu jadrovín nie je príliš známy ani frekventovaný, ale v intenzívnych výsadbách môže mať svoje miesto a opodstatnenie. IH
Použití netkané textílie, 6.5.2017
Tento rok som prvykrat pouzil bielu na sadbu mrkvy a petrzlenu. Udrzala povrch dlhsie vlhky, a pri dazdi sa tak neubijala zem, a nevytvaral prisusok. Som spokojny s nou
Gabrovská se Bulharům povedla, 23.11.2016
Já nemím určit, zda Stanley patří k náchylnějším na moniliósu. Mně se zdá, že všechny odrůdy jsou na tom stejně. U mňa sú v odrodách sliviek veľké rozdiely v náchylnosti plodov na moniliózu. Tie rozdiely vidím každý rok.     S pozdravom... celý příspěvek >
Co je to za hrušeň a jak ji namnožit, 16.11.2016
Krvavnička (po slovensky) to fakt nebude. Jej farba dužiny je charakteristická. A dozrieva na prelome aug.-sept. (aj keď zadávateľ neuvádza kedy dozrieva jeho hruška). Takže krvavnička to nebude, aká hnilička to konkrétne je - tak to neviem. :-) IH
Melodie na M9, 16.11.2016
("...150cm a jde to..."). Pre tvar stromu je dôležitejšia veľkosť koruny, a nie výška kmeňa. Môžete mať 5-metrovú korunu na 60-centimetrovom kmeni napr. na MM106. Strom si tvarujete Vy. Nemôžete si ale robiť nezávisle od typu podpníka čo chcete,... celý příspěvek >
Bergeron nebo Harlayne?, 22.9.2016
Pre pservac: Ešte posledný vstup, aby Ste si nemysleli že s tou Veľkopavlovickou trepem do vetra. Tento rok jarné mrazy zničili takmer všetku úrodu marhúľ, mnohí záhradkári nemali nič. Moja lokalita je veľmi podobná Brnu, u mňa VP mrazy zvládla... celý příspěvek >
Bergeron nebo Harlayne?, 22.9.2016
Myslel som to Petře inak... (viď P.S.). A myslím že je to paní a nie pán, ak som správne prečítal zadávateľský príspevok :-) V marhuliach nie som žiadny expert, dúfam že sa ozvú "meruňkáři" z oblasti Brna a poradia na základe svojich skúseností. ... celý příspěvek >
Bergeron nebo Harlayne?, 22.9.2016
Na ktorom ihrisku sa hralo? :-) IH. (Nechcem ísť do polemík, len tým chcem povedať že najsignifikantnejšie budú zrejme rady od pestovateľov marhúľ z Brna a blízkeho okolia).
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 22.9.2016
Prepáčte, ale na takto položenú otázku Vám nikto odpoveď dať nemôže. Možno Delfská veštiareň alebo Cassandra. Požadujete výsledok rovnice, kde je známa len jedna premenná (odroda) a ostatné sú neznáme (podpník, typ pôdy, lokalita, zamýšľaný tvar... celý příspěvek >
Bergeron nebo Harlayne?, 22.9.2016
Nie zlá voľba. Ale ak máte záhradu v Brne resp.v jeho okolí, uvažoval by som aj nad "klasikami" Veľkopavlovickou a Maďarskou. Kvalitou špička a využitie všestranné. Mnohí ich pestovať nemôžu kvôli chladnejšej polohe, Vaša lokalita to ale umožňuje. ... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 10.9.2016
Dnes išli Boskovky dolu, teraz už len počkať kým "zbronzovejú". (keďže fotky môžu opticky klamať, na poslednej je reálna veľkosť :-) :-) :-) IH
Nemoc jabloně, 16.7.2016
Každý si určuje sám mieru, do akej sa stromom chce alebo môže venovať. V podstate máte 3 možnosti. Prvá: ponecháte všetko tak ako doteraz, potom ale treba rátať s tým že choroba Vám pravdepodobne opäť zničí celú úrodu (aj keď môžu byť roky kedy je... celý příspěvek >
Muchovník - jakou odrůdu, 9.6.2016 Obsahuje fotku
Muchovník - a môžeme oberať. Úroda je dobrá, ujde sa aj drozdom. IH
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika