Příspěvky uživatele - 8.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pěstování meruněk v nadmořské výšce 600 m, 15.5.2018
Nezbývá, než PP von Pelhřimov doporučit k vyzkoušení novou lednickou meruňku FROSTINU. Ale mám takový dojem, že PP je už tímto pokusným pěstitelstvím otrávený dostatečně.
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 15.5.2018
Je to tak. Při stavu, kdy v jediném napadeném plodu hrušky je pohromadě několik desítek larev plodomorky, nelze se takového škůdce zbavit. Už jsem přemýšlel, že si snad koupím pár vynesených slepic a nechám je hrabat se v zemi pod hruškou až do... celý příspěvek >
Royal Glory a spol, 15.5.2018
Musím konstatovat, že ač první stromek Royal Glory nemá skoro nic, tak druhý je obsypaný. Bude se jednat o stejné stromky s německou (německy psanou) visačkou. Letos tyto odrůdy uspěly, protože nedošlo v době květu a po něm, k poklesuí teplot k nule.... celý příspěvek >
Kadeřavost v květnu, 15.5.2018
Mám takový dojem, že sekundární kadeřavost nedovedl dost dobře vysvětlit ani pan Vinšálek. Když to tak čtu, tak jsem nakonec rád, že jsem provedl postřiky tři místo jednoho. I když omrknu souseda, jak na tom je, který bral broskvoně taky jen jednou.... celý příspěvek >
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 15.5.2018
Na "myru" jsem ji šoupnul do Sudet (600 m.) Dvouletý stromek teď na jaře pěkně zakvetl.
Avalon Pride, 15.5.2018
Na první plody "avalonské hrdosti" jsem tedy moc zvědavý. Sice měly dost dvojáků, ale nevadí. Stromky na St.Julien a Adesotu rostou zdravě, bezproblémově. Velmi zajímavé zprávy podává o broskynkách RONI. Doufám, RONI, že máš co nejvíc sort a budeš... celý příspěvek >
Jayhaven, 15.5.2018
Nevím, jak Míla Fialů, ale já na broskvoň JAYHAVEN nahlížím jako na novodobou perlu. Doufám, že oprávněně, a že potvrdí svoje naznačené kvality. Jsem taky zvědavý, co na ní řekne David. von Jungbunzlau.
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 15.5.2018
Hanita má letos násadu plodů maximální. Podnož wangenheimova není možná ideální pro meruňky, ale třeba slivoň Hanita na ní dokáže v plodnosti zázraky. Růst je potom samozřejmě pomalejší, ale nikoliv nulový.
Miraclaude kvete a nerodí, 15.5.2018
Zato Miragrande se může přetrhnout každý rok, co má plodů.
Pěstování meruněk v nadmořské výšce 600 m, 15.5.2018
Tak to mě mrzí, že Leskora u PP von Pilgrams skončí v kamnech.  Zimních -20°C by neměl být problém, ovšem po předchozím lednovém narašení, kdy to na zimu ještě vůbec nevypadalo, to problém byl, jak vidno. Tady jsou Leskory obsypané. Pro mě stále... celý příspěvek >
Aurora, 15.5.2018
Moc dlouho jí nemám. Co si vzpomínám, tak příliš měkké plody lepší chuť určitě neměly, na rozdíl třeba od VP nebo i Leskory. Letos květní pupeny kompletně v únoru vymrzly. Meruněk bude jinak mnoho. Vymrzl jen Tomcot (jeden plod), Tsunami (2 plody),... celý příspěvek >
Síran amonný - výborný pomocník proti chloróze, 15.5.2018
Snad pro snížení půdního ph. Využitelnost dusíku v této formě bude mít zpožděný účinek. V průběhu vegetační doby používám Kristalon rozpuštěný v dešťové vodě. Mulč dávám, pokud nějaký je. Vpliv jsem nezkoumal.
Williamsova - ten pravý požitek pro chuťové buňky, 5.6.2017 Obsahuje fotku
Tak kolik jich přežije řádění všelijakých škůdců, vos a ptáků?
Jayhaven, 5.6.2017 Obsahuje fotku
Roni mně udělal radost. Jen tak dál, Roni. Mohl by jste toho koupit víc a napsat nám svoje poznatky.
Nektarinka Venus, 5.6.2017
Nektarinka Venus oproti jiným nektarinkám si nějaké plody ponechala. Harko už to má za sebou. S jejími plody jsem se už definitivně na fotkách "doprsil". Co bych od těch stromů taky chtěl, když jsou na nevhodném broskvoňovém semenáči.
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika