Příspěvky uživatele - 8.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co s mravcami na nektarinke?, 5.6.2017
Ta fotka zřejmě zabrala.
Sirius, 26.4.2017
Tak ten skvělý Sirius se mi nakonec sehnat nepodařilo. Vám ano, například pane Mikeši?
Nekvalitní výpěstek meruňka, 26.4.2017
To určitě není problém, právě naopak. Při sázení se nemusíte bát, že stromek "utopíte". Místo štěpování by mělo být totiž nad terénem.
Mráz, 26.4.2017
Zcela zmrzlé plůdky meruněk byly hned viditelné. Byly to jen takové seschlé "žoužele". Mnoho plůdků vypadá sice dobře, ale stále se nezačaly zvětšovat. Buď nejsou opylené, nebo jsou částečně namrzlé. Ty, co se zvětšují jsou zdravé.
Rozkvétající broskvoně, 26.4.2017
Vůbec neváhejte a až počasí dovolí, postříkejte broskvoně Horizonem s Thiramem. U kontaktního Thiramu se tento pozdní postřik uvádí v návodu jako jeden z možných termínů. Já osobně jsem našel prozatím všeho všudy jeden kadeřavý list, takže smekám... celý příspěvek >
Postřik na pilatku, 26.4.2017
O lhůtě 24 hodin po postřiku jsem neslyšel. Kuky uváděl něco o 6 hodinách, myslím u Mospilanu. 17 hodin bude hodně dostatečné. Jeden rok jsem měl taky "štěstí", to pršelo jednou za hodinu a podruhé hned po dokončení postřiku. Potřetí už to klaplo.... celý příspěvek >
Rozkvétající broskvoně, 26.4.2017
Použijte Horizon + Thiram a to jako prevenci proti napadení dalších zdravých listů. Napadené listy odstraňte a zlikvidujte.
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 26.4.2017
Hrušně stále kvetou. Jsem zvědavý, jak to později dopadne z tou plodomorkou. Určitě je zvědavý i pan Walter a pan Mikeš. Nepoužil jsem hloubkově působící Calypso, ale za to jsem provedl tři postřiky na poupata v různou dobu.
Harbritte snad nikdy nezklame, 26.4.2017
Nevhodná podnož (broskvoňový semenáč) v těžké, jílovité půdě přece jen dokonala svoje dílo a vzrostlá broskvoň HARBRITE postupně ukončila svoji existenci. Náhradou za ní je TELURA na myrobalánu a MAJORITA na St.Julien, uvidíme, jak si povedou.
Škůdci a choroby na hrušních, 26.4.2017
Jak proti hálčivci hrušňovému (Phytoptus pyri) - hnědočervené skvrny na listech, tak proti hálčivci švestkovému (Phytoptus similis) používám síru v podobě preventivních postřiků Kumulusem a to dva postřiky před květem a jeden postřik asi čtrnáct dní... celý příspěvek >
Rozkvétající broskvoně, 26.4.2017
Těžko říci, jestli nějaké květy vůbec zmrzly. Vypadá to, že ne. U "Zaigera, Zainobe a Zaitabo" se to ještě ukáže. Sem tam se objevuje monilie i na broskvoních. V tomhle počasí se nelze divit. Pokud možno, tak je dobré provést preventivní... celý příspěvek >
Postřik na pilatku, 26.4.2017
Včera jsem použil Calypso. Mám 50 ml balení z minulého roku, což ještě nějaký čas vydrží. Člověk by řekl, že ty slivoně měly tak špatné počasí, že nemohou být zdárně opyleny, ale opak bývá pravdou.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 26.4.2017
Ano, "úřední hodiny" moniliového úžehu začaly letos zhruba kolem 20.4. Sousedům mnohem dříve, jelikož se "chemických útoků" proti Monilinia laxa dobrovolně vzdali. Já jsem "zaspal na vavřínech", takže si na mě monilie došlápla také a zle dotírá. V... celý příspěvek >
Průzkum zmrzlých meruňkových květů, 26.4.2017
Z Escandeho meruněk překvapila i Big Red, jestli to bude skutečně ona. Stojí těsně vedle Early Orange a něco na ní zůstalo, na rozdíl od Early Orange a Shamade. Veselské marhuľky prozatím "na jednotku". Jak Veselka, tak Veharda. Výborně obstála i... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika