Příspěvky uživatele - 8.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Obaleč švestkový - 1. generace, 5.6.2017
Prozatím žádné "plivance" z plodů nevisí, pokud to bylo ovšem řádění 1. generace obaleče švestkového. Ani nevíte, jak se mi už do žádného postřiku nechce, ale těch "pět švestek" se nějak proti 2. generaci ochránit musí. Většinou jsem tenhle postřik... celý příspěvek >
Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny, 5.6.2017
U mě nic nevymrzlo v lednu, ani broskvoně. Všechno až 24.4. a 10.5.. U švestek nevím, co bylo příčinou neúspěchu, protože v době kvetení slivoní bylo navíc velmi špatné počasí. Každopádně to nevadilo Presidentu, Hagantě, Topstaru, Čačanské lepotici,... celý příspěvek >
Kadeřavost v květnu, 5.6.2017
Světle zelené listy budou pravděpodobně znamenat nedostatek dusíku. Listová hnojiva už nepoužívám, takže spoléhám na Kristalon v zálivce. Reakce je znát hlavně u menších stromků. Někdy se stane (například u slivoně Juna na St.Julien v "písku", že... celý příspěvek >
Avalon Pride, 5.6.2017
Ano, Avalony jsou bez kučeravosti. Jestli jsou tak odolné, nebo byly tak dobře ošetřeny u prodejců, to nelze posoudit. Doufám, že budou alespoň stejně tak chutné, jako stejně zrající a stejně nejdoucí od pecky - plody broskvoně Royalvee. Pro mě je... celý příspěvek >
Royalvee, 5.6.2017 Obsahuje fotku
Žlutomasá odrůda broskvoně ROYALVEE není nějak zvlášť odolná proti kadeřavosti, zato se zdá mrazuodolná. Zraje na přelomu VII. a VIII. měsíce, je velmi slušné, aromatické chuti, ovšem nejde dobře od pecky.
Redwin, Amsdenova, Primissima Delbard, 5.6.2017 Obsahuje fotku
Sice se jedná o odrůdy broskvoní pouze bělomasé, ale přece jenom v roce silné kadeřavosti mě tak trochu fascinuje jejich odolnost vůči této chorobě a také částečná mrazuodolnost. Letos to znamená ideální množství plodů bez dodatečné probírky. Jak... celý příspěvek >
Obaleč východní a makadlovka broskvoňová, 5.6.2017 Obsahuje fotku
Na fotce výhon podezřelý z napadení obalečem východním. Vyžraná chodbička uvnitř výhonu však ještě nebyla.
Aurora, 5.6.2017 Obsahuje fotku
Bez náznaku vybarvování je i Aurora.
Spring blush, 5.6.2017 Obsahuje fotku
Pár plodů Spring Blush zůstalo jen dole u země. Jak je vidět jsou proti falešné Rubistě ještě zelené.
Juglans regia 2017 - už máte také sklizeno?, 5.6.2017 Obsahuje fotku
Říkal jsem si, kdepak, Mars tady nezmrzá, ale není tomu tak. Ořechy nejsou, nebo jen pár, takže Mars poprvé zmrzl.
"Falešná" Rubista, 5.6.2017 Obsahuje fotku
Jak vidno na fotce, začíná vybarvování plodů u odrůdy "falešná" Rubista. Při její koupi jsem naletěl minimálně já, Milan a Jirka(FM). Otázkou je, jakou že to odrůdu podvrhli místo Rubisty? Jelikož je velmi raná, tak ten podvrh ani tak moc nebolí,... celý příspěvek >
Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny, 5.6.2017
Tak určitě není důvod k oslavě, hlavně za ten mráz, který ale nespálil vše. U meruněk byly různé druhy poškození a to od jasně patrného poškození už na první pohled, anebo bez zřetelného poškození, kdy plody zůstaly na stromech, ale opadaly až do... celý příspěvek >
Kadeřavost v květnu, 5.6.2017
Největší a nejvíce napadené stromy kadeřavostí už si dělají probírku. Na některých zbyde jen torzo původní násady plodů. Všechno špatné je pro něco dobré, takže zůstanou jen ty výběrové. Ale spíš je to jen z nouze ctnost.
Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu), 5.6.2017
Ďakujem veľmi pekne za príspevok o Coxovej renetě a blahoželám. Znovu musím konstatovat, že tato sorta je pravděpodobně příliš náročná na pěstitelské podmínky a v chuti je sice plně sladce navinulá, což by jinde stačilo, ale zde se očekává ta... celý příspěvek >
Co s mravcami na nektarinke?, 5.6.2017
. S mravcami už jsem to dávno vzdal. Stromků je moc a obsypávat je všechny nebudu. Nejpříjemnější postřik proti voškám, jaký jsem kdy aplikoval byl Milanův pomerančový olej. Bohužial trochu pridrahý.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika