Příspěvky uživatele - 234.85

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kuresia, 21.2.2022
Zlepšila sa chuť vašej Kuresie pan Jiří?
Orangered, 18.11.2021
Orangered je dosť doporučovaný aj predajcami stromkov. Odolnosť na jarné mrazy by mala byť velmi dobrá. Nemal by v žiadnom roku vynechať úrodu.
TopTaste?, 16.7.2019
Zdravím TomNR, máte peknú úrodu na tak mladom stromku. Postrekoval ste na jar proti pilarke a obalovačovi? Na akom podpníku ho máte zasadený? Michal
Zatrávnenie sadu, 2.5.2019
Pre trávu v sade je alfou a omegou dostatok vlahy (a pravidelné kosenie). Vertikutáciu nerobím, hnojivo som tento rok tiež ešte nedával. V posledných dňoch niečo napršalo, takže aspoň pár dní nebolo treba zavlažovať. Tej prirodzenej vlahy by ale... celý příspěvek >
Volba odrůd - poradíte?, 2.9.2018
Obo: K tým termínom oberania - berte do úvahy nielen skoršie dozrievanie takmer všetkého ovocia, ale aj to že tohtoročné počasie zmazáva rozdiely medzi regiónmi. Takže schémy z minulých rokov neplatia. S tým Merkurom som to myslel tak či ten stromček... celý příspěvek >
Volba odrůd - poradíte?, 2.9.2018
Obo: Tú Rubinolu by som na Vašom mieste obral v priebehu pár dní, určite nie o 2 týždne. S tým Merkurom tam musí byť nejaká chyba, nechce sa mi veriť že by to u Vás nezvládal, keď Vám takto pekne (a včasne) dozreje Rubinola a aj Admiral máte už... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 2.9.2018
Áno, obaja (Miloš aj Lucas) ste trafili presne. Je to Nojabrskaja, zvaná aj Xenia či Oksana. Bol to tak trochu chyták, lebo plody Nojabrskej ešte nie sú zrelé. Niektoré som ale musel obrať, napriek tomu že som spravil dôkladnú prebierku. Plody sú... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 1.9.2018
Plody českej odrody LUCY sa pomaličky-potichúčky začínajú vyfarbovať (foto 1,2). Podobne aj ďalšia neskorá odroda - nemecká Pinova (foto 3,4). Novozélanďan Braeburn si ešte dáva načas (foto 5), tak ako je preň typické. IH
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 28.8.2018
Ligol - u nás málo pestovaná zimná odroda, na sever od nás jeden z hegemónov obrovského poľského trhu s jablkami. Určite jedno z najatraktívnejších jabĺk vôbec - tak tvarom, ako aj farebne. Chuťovo tiež na vysokej úrovni, aj keď pre mňa nie absolútna... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 28.8.2018
Rubinola (moja srdcovka) sa už vyfarbuje do svojej typickej farby - foto 1-4. Plody zo štvťkmeňa na MM106 zvyknem oberať až keď sú sýtočervené, takže ešte trochu počkám. Rubinoly nepadajú, držia pevne na strome (a že sme tu zažili tento rok poriadne... celý příspěvek >
Co se stalo s fialkami?, 11.3.2018
Hanča: Roztočík parazituje na viacerých druhoch rastlín, z tých čo rastú vonku tak aj na našich fialkách (Viola odorata, viď foto 1). Kým pristúpite k nejakým radikálnym opatreniam, treba mať absolútnu istotu že ide o napadnutie týmto škodcom. Vhodné... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 19.6.2017
Plody Asiminy aktuálne - dnes. Rastú pekne, zaujímavé je že vôbec nepadajú, a to bol u nás v posledných dňoch poriadne silný vietor. Nespadol ani jeden plod. Pritom na pohľad vyzerajú akoby na strome držali len silou vôle. IH
Xenia, 19.6.2017
Nojabrskaja dnes (na ten názov Xenia si neviem zvyknúť) - foto. Kvalitná hruška aj do nepohody, zarodí dobre aj v tomto problematickom (zima... jar...) roku. IH
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 19.6.2017 Obsahuje fotku
Plody Ligolu majú tenký jemný "šev" tiahnúci sa od kališnej po stopkovú jamku (viď foto). Zrejme je to odrodový znak, majú ho všetky plody. Takýto šev je typický napr. pre Priesvitné letné. IH
Kvitnú jablone, 15.4.2017
Dr.Vysloužil: Presne to som mal ohľadne jabloní na mysli - neskoršie kvitnutie vo vyššej polohe môže byť záchranou pred jarnými mrazmi. Ten posun v kvitnutí oproti nížine môže byť hádam až 3-týždňový. IH
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika