Orangered



host - 234.85 (?)
18.11.2021 17:18

Orangered je dosť doporučovaný aj predajcami stromkov. Odolnosť na jarné mrazy by mala byť velmi dobrá. Nemal by v žiadnom roku vynechať úrodu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.7.2021 12:02

Když rozloupnete ty nejzralejší Orangeredky, tak v té druhé půlce, kde není pecka, je ten důlek plný sladké šťávy. V této fázi je konzumace asi největším požitkem. Dostavuje se velmi sladká, ale přitom specificky meruňková chuť, kterou disponuje pouze tato odrůda.

Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.97 (?), 20.10.2021 23:28

Je Velkopavlovická a Orangered citlivá na moníliovú hnilobu plodov?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.127 (?), 21.10.2021 21:59

Medzi citlivé odrody na moníliu plodov patrí slivka Stanley. Už by som ju nezasadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.10.2021 11:51

Medzi citlivé odrody na moníliu plodov patrí slivka Stanley. Už by som ju nezasadil.

To nemůžu potvrdit, ale v době dozrávání Stanley jsou k dispozici chutnější švestky. Po Hanitě třeba Gabrovská. Co se týče meruněk, tak nejméně ze všech hnije asi Goldrich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.82 (?), 26.10.2021 21:52

Pán Juraj z TV mohli by ste niečo napísať k Orangeredu? Je odolnejší na jarné mrazy ako Maďarská alebo Velkopavlovická? Čo moníliová spála na jar a monília plodov v lete? Je na ne citlivá?   Stanislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.127 (?), 17.11.2021 17:24

Pan z Trnavska, ako ste spokojný s Orangeredom po ďalších rokoch pestovania?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.85 (?), 18.11.2021 17:18

Orangered je dosť doporučovaný aj predajcami stromkov. Odolnosť na jarné mrazy by mala byť velmi dobrá. Nemal by v žiadnom roku vynechať úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.11.2021 19:34

Orangered není odolný vůči mrazu v květu ani po odkvětu. Úrody jsou díky tomu jednou za několik let. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.16 (?), 4.12.2021 17:52
Zdravím pán Stanislav. Orangered je veľmi chutná odroda, plody pomerne dosť dlho vydržia na strome... dozreté aj 2 týždne bez zmeny... konzistencia dužiny je tuhá... nemení sa ani veľmi pri prezrievaní ako u ostatných odrôd... odolnosť na jarné mrazy je na úrovni ostatných, klasických, bežne dostupných odrôd... aj keď bola označovaná ako novšia odroda s vyššiou odolnosťu voči neskorým jarným mrazom... Maďarskú ani Veľkopavlovickú nemám, na moniliovú spálu trpí je potrebné striekať pred a po odkvete... no pre mňa je veľkým sklamaním jej náchylnosť na moniliózu plodov pri dozrievaní... plody zvyknú zahnívať ak v čase dozrievanie čo len trocha zaprší... neviem si predstaviť ako by to bolo ako v lete v roku 2010...keď často pršalo... úrodnosť býva vysoká, ak sa nespraví prebierka plodov potom býva striedavá... takže tak nejako😃 Juraj z TV.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.176 (?), 6.12.2021 9:01

...ak sa nespraví prebierka plodov potom býva striedavá.--- no to som si teda za roky pestovania pri žiadnej odrode marhúľ nevšimol.Skôr je pravdepodobné že odrode nevyhovuje poloha alebo podpník.Stalo sa mi síce že marhuľa nenasadila kvetné puky, ale iba v prípade že v predchádzajúcom roku došlo k vylámaniu väčších konárov pri preťažení.Podobne reagujú aj niektoré novšie odrody sliviek(Hanita, Tophit).Zvýšenú odolnosť proti jarným mrazom, tak ako napríklad Veharda síce nemá, ale zase má dlhú periódu kvitnutia a tak sa vždy aspoň niečo na ochutnanie na strome nájde.Bolo tomu tak aj túto nepriaznivú jar kedy u mňa kvôli silným jarným mrazom vymrzlo takmer 100% kvetných pukov a tie opadali ešte pred kvitnutím.Takisto opadali kvetné puky aj na broskyniach z výnimkou vinohradníckej.V daždivom roku 2010 nepraskala o nič viac ako iné odrody.Naštepená na myrobalán, v dobrých podmienkach, dokáže narásť na obrovský strom, ktorý sa stane dominantou záhrady.Na odolnosť proti moníliovej spále by som sa nespoľahol pri žiadnej marhuli.Následky môžu byť katastrofálne a roky pestovania v,,háji´´.Je to jedna s najlepších odrôd čo mám a asi ju niečo tak skoro nenahradí.Niečo čo je rovnako kvalitné a zreje v tom rovnakom čase.Pri Orangerede je pre mňa sklamaním iba to že sladké jadrá neskutočne zachutili ďatľom a tie potvory dokážu poškodiť vyzobávaním aj 50 % úrody... takže tak nejakowink Stano s LC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika