Příspěvky uživatele - 225.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Poraďte, prosím, jak pěstovat zeleninu, 11.5.2017
Já si vyrábím 2-měsíční kompost, hnůj je moc agresivní a dá se přidávat spíše na podzim či v zimě, do tohoto kompostu smíchaného s písčitou půdou pak můžete sázet kdeco, ono se to ještě dorozloží, teplé zimy bych využil právě na to kompostování,... celý příspěvek >
Mráz, 25.4.2017
No nejste zdaleka sám, postižená byla skoro půlka střední Evropy, mě může těšit ta oblačnost, která mě tady na jihu Vysočiny zachránila, narozdíl od Brněnska či Slovácka. Jinak jsem už přišel na ideální topení pod pár stromy a není to určitě... celý příspěvek >
Mráz, 22.4.2017 Obsahuje fotku
Perfektní, ty stanice na mapě jsou super. Jinak tady na jihu Třebíčska nebylo včera pod -0,5st.,takže planý poplach, ve čt. byl dokonce -1st, ale jen na chvíli bez viditelných škod, takže zatím naprostá pohoda, stejně jsem ale raději pod 2 meruňkami... celý příspěvek >
Mráz, 20.4.2017
Jakýpak na kutě, ráno už byl dneska mráz kolem -1(stejně jako včera) a ještě před chvílí jsem vybíral tenký led ze sudů, za hodinu začnu přikládat pod 2meruňkama(5 starejch uhláků),přikreju plechama kvůli distribuci tepla, bavorské... celý příspěvek >
Mráz, 20.4.2017
Podle mě by to bylo ideální rozhodit žhavé uhlíky dole po obvodu koruny (z kůrovejch briket vydrží žhnout dlouho), doprostřed třeba trochu hnoje ke kmeni, mám to tam pěkně zryté bez trávy, tak tam nemá co chytit, kolem pár kůlů omotat do 1metru... celý příspěvek >
Mráz, 13.4.2017
Příští týden vypadá naprosto otřesně, i střední polohy ve 2m nad zemí běžně kolem -2st.,sněhové přeháňky, už nyní co kvete(broskvoně) není kvůli chladu a větru dostatečně opyleno, snad bude alespoň více oblačnosti, ale na úrodě se to podle mě bohužel... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 4.4.2017
Dnes konečně meruňky i tady na jihu Třebíčska na Vysočině v plném květu (425mnm), bohužel opět silný vítr a sucho, že se při setí zeleniny práší-to se mi dlouho nestalo, už 2 roky je tady propad srážek o třetinu, letos to vypadá snad ještě hůře, i... celý příspěvek >
Už vám leze podzimní česnek?, 28.3.2017
Jako na co postřik, proti houbomilce je lepší netkaná textilie, ten Reldan je vlastně ropa a tou se mi fakt nechce stříkat, spíše bych hnojil, nejspíše ledkem vápenatým, později hnojím postřikem na list močovinou jak doporučuje Ing. Kozák. Aktuálně... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 27.3.2017
 Můj postřeh je, že právě teď je nejlepší čas na hrabání oř. listí, které se nádherně rozsype a představuje luxusní organický materiál do kompostu, v sadu je potřeba vyhrabat mech a listí se shnilými plody, tam kde nebyly plody můžu opět přidat... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 27.3.2017
Dnes ráno běžně kolem -3st, téměř celý okres Třebíč, ještěže nic nekvete, to by dopadlo, ještě zítra ráno slabý mrazík a pak už snad konečně pohoda, žádně mrazy ani v první dekádě dubna nejsou zatím na obzoru.
Pálenka z dýně, 19.3.2017
Díky Josefe a vše nej ke jmeninám, jsem rád, že je tady někdo otevřený novým nápadům, nicméně k dýním jsem již poněkud rezervovanější a na mix se švestkami bych teď ráději zkusil třeba zrovna onen cukrový meloun, který zmiňujete, škoda jen, že... celý příspěvek >
Pěstování česneku pod černou netkanou textilií, 15.3.2017
Ono bude asi záležet spíš na počasí, jestli se folie vyplatí, pokud bude sucho a chladno, tak třeba vyplatí, já přešel na bezorebnej systém a plevel se trhá velmi snadno+navíc vždy odkamením a mám tudíž přehled o poměrech v půdě, klidně i česnek... celý příspěvek >
Škůdce pod kůrou ovocných stromů, 13.3.2017
Přesně tak, vytipoval bych si pár stromů, o které stojí za to, se o ně intenzivně starat a zbytek jen řezal suché větve. Takhle jsem u své nejoblíbenější jabloně objevil díru, že jsem tam nastrkal přes 1metr ocelového drátu a vypadla mi málem do pusy... celý příspěvek >
Popraskaná kůra, 11.3.2017
No já teda bych jen odřízl přečnívající kůru a zamazal balzámem nebo voskem, předtím bych to postříkal nějakým protiplísňovým přípravkem a nechal zaschnout, jakmile je to takhle otevřené, tak to ale budete muset kontrolovat a popř. přimazávat... celý příspěvek >
Už vám leze podzimní česnek?, 7.3.2017
Pěkný, mě vylezl česnek celý i se stroužkama-ani se nedivím že se mu tam nelíbilo:-) 420mnm, Vysočina. Roman
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika