Popraskaná kůra



host - 225.138 (?)
11.3.2017 8:14

No já teda bych jen odřízl přečnívající kůru a zamazal balzámem nebo voskem, předtím bych to postříkal nějakým protiplísňovým přípravkem a nechal zaschnout, jakmile je to takhle otevřené, tak to ale budete muset kontrolovat a popř. přimazávat každoročně zejm. okraje. Spíš řeším co s dutinama v hrušních+jabloních+ořechu a nic lepšího než vypěnit PU pěnou mě nenapadlo. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
botyka - (1) - 225.167 (?), 10.3.2017 16:15, zobrazeno: 3178x

Dobrý den, moc bych Vás znalé chtěla požádat o radu jak pomoci naší staré třešni. Zahradu i s třešní máme druhým rokem a třešeň má velmi popraskanou kůru a některé části jsou napadené houbou. třešen plodí krásné a výborné plody a nerada bych o ni přišla. Na druhou stranu se bojím, aby nedošlo k vylomení a zranění. děkuji za rady. Fotky přikládám




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.138 (?), 11.3.2017 8:14

No já teda bych jen odřízl přečnívající kůru a zamazal balzámem nebo voskem, předtím bych to postříkal nějakým protiplísňovým přípravkem a nechal zaschnout, jakmile je to takhle otevřené, tak to ale budete muset kontrolovat a popř. přimazávat každoročně zejm. okraje. Spíš řeším co s dutinama v hrušních+jabloních+ořechu a nic lepšího než vypěnit PU pěnou mě nenapadlo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 13.242 (?), 14.3.2017 17:08

Před rokem jsem četl článek, nebo forum co s dutinama.

Dříve Dutiny zazdívali, betonem a cihlou. Pak přišla PU pěna.

A dnes je názor takový: nechat Dutinu volně dýchat.

Za mě tedy, díru vydlabat, na "zdravější dřevo" zajistit plechovou stříškou/překryvem aby do díry nezatékalo. Případně přivrtat dirku aby mohla voda odtéct. v nejlepším případě celou díru ze vnitř zatřít barvou, nebo něčím.

Jděte se projit do parku kde jsou staleté stromy prohlášené za památné stromy. Tyto stromy mají většinou dutiny jako buben a zde uvidíte jak si s tím poradili "odborníci"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika