Ohenry, Guglielmina, Fairtime - velmi pozdni broskvone



host - 253.40 (?)
18.3.2017 15:38

Pro milovníky velmi pozdních broskví mám dobrou zprávu. V nabídce prodejny v Uh. Ostrohu se až nyní objevila broskvoň O' Henry.Viděl jsem jich tam několik kusů a okamžitě jednu odvezl. Kdo nezaváhá, může si ještě na konci září zamlsat :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 39.94 (?), 8.9.2016 23:18

Dobry den pratele ovocnari,

potvrzuji ze jsem sklidil 2 ze 3 letosnich plodu O, Henry prave dnes. Resp. oba spadly jako zcela zrale do pytliku. Posledni jeste visi na vetvi, ale davam mu max. 2-3 dny. Tedy O henry i tento rok dozrala do velice dobre chuti. Hodnotim ji chutove lepe nez Cresthaven z nejz jsme posledni plod sklidil v pondeli. 

Guglielmina ani nejpozdnejsi Fairtime zatim zrale nejsou. Budu dale informovat. Paradni zacatek zari nam preje i u broskvoni. 

Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 42.66 (?), 22.9.2016 16:09

Dobry den pratele ovocnari. dnes jsem sklidil prvni dva plody z odrudy Guglielmina. Jsou tvrdsi konzistence, sladke a dobre chuti. Manzelka rika vyborne, ja s ni uplne nesouhlasim. Plody broskvi dozrale v horkem lete jsou mekci konzistence a sladsi. U guglielminy jsou ty plody tvrdsi konzistence a sladke mene. Nicmene chut je prijemna a urcite lepsi nez to co se ted z broskvi koupi v obchode. Mam na strome jeste cca 10 plodu, tak ty uplne posledni necham dokud neupadnou sami a uvidime zda se chut jeste nejak vyrazneji zmneni.

a jeste mne ceka jediny plod na FAIRTIME, ktera je jeste pozdnejsi (v mem sortimnetu nejpozdnejsi). O te budu take referovat.  Byo by zajimave vedet zda ma nekdo z vas TARDIBELLE a jake ma zkusonosti s dozravanim u nas. To je take velice pozdni broskev.

Tomas 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.9.2016 18:42

Mám ji zamluvenou u jednoho zdejšího pisatele. Jinak by se určitě nějaké broskve po Cresthavenu hodily. Co mně to poslali z Uherského Ostrohu místo Babygoldu, to je "u Boha". Pravda je, že Babygoldů je více a dozrávájí v různou dobu. Tyhle dozrály asi před týdnem. Byly už ale chycené hnilobou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 3.63 (?), 2.10.2016 23:46

Dobry den pratele ovocnari,

kratkou zpravou uzavru rok 2016 pro pozdni broskvone. Dnes mi upadl jediny plod Fairtime. Zraly, mekky, chutny. Na strome jeste visi 3 zrale plody GUGLIELMINY ktere zkonzumuji behem pristiho tydne. I tento rok tedy vsechny tri pozdni odrudy dozraly. Nejchutnejsi OHENRY, v zavesu FAIRTIME. Nejmene mi chutna GUGLIELMINA. Berounsko tedy muze vhodnou volbou odrudy sklizet broskvone az do konce zari.

Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.163 (?), 3.10.2016 9:35

To je dobrá správa pán Tomáš, v septembri-záŕí býva v našich zemepisných šírkach ešte dobré počasie.V akej nadmorskej výške máte velmi pozdní broskvone zasadené?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 36.132 (?), 4.10.2016 23:28

Dobry den Jano,

295 mnm, jizni svah. 

Tomas 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.40 (?), 18.3.2017 15:38

Pro milovníky velmi pozdních broskví mám dobrou zprávu. V nabídce prodejny v Uh. Ostrohu se až nyní objevila broskvoň O' Henry.Viděl jsem jich tam několik kusů a okamžitě jednu odvezl. Kdo nezaváhá, může si ještě na konci září zamlsat :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 3.4.2017 21:52

Ta Ohenry z Ostrohu je akeho povodu?
Ja som teraz kupil cez internet z Kohaplantu. Rastlinny pas je od Kohaplantu, ale pise krajina povodu "GR"  - Grecko.
Keby som to kupoval nazivo, tak stromcek v takom stave nekupim, iba v nudzi. Ale kedze O'henry nikde inde nemali, tak neni co spekulovat.
Stromcek mal aj tie korene co zostali velmi polamane, ale nastastie je tam dost vlasocnic, tak dufam, ze to porastie. Velmi cude, ze stromcek je akoby vysokokmen, ma hruby kmen a hore od 130cm tenucke polozaschnute konariky. Vsetky nizsie konariky boli odrezane. Vyzera, akoby v skolke mali stromky sadene moc nahusto a nemohli ich nechat rozumne rozkonarit. Tak som musel tu akoze "korunku" celu odrezat a nechat len hruby kmen bez konarov. Ten strom vobec nejavi znamky rasenia, dufam, ze je to preto, ze bol v "chladnicke" a este spi. V minulosti som videl nazivo v predajni podobne stromky z Grecka a povedal som si, ze take nechcem. Boli sice lacnejsie, ale to asi nestoji za to. Vlastne z Grecka som este nevidel jeden poriadny stromcek.
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.40 (?), 17.4.2017 7:29

O'henry z Ostrohu je dovezena z Kohaplantu, původem z GR na podnoži GF 677. Proto taky vypadá jako Váš stromek. Je to vysokokmen, nahoře pár tenkých větviček. Postupoval jsem stejným způsobem, ustřihl celou korunku a nechal jen holokmen. Bohužel se tato odrůda nedá asi nikde jinde sehnat z jiných zdrojů, proto jsem si ji vzal v takovém stavu v jakém byla. Pozitivum je, že se již probudila k životu. V ten den jsem ještě kupoval ve Strážnici odrůdu Springcrest, přímo ukázkový stromek, ale co naplat, zatím nejeví známky života.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 6.5.2017 22:30

Tak moja O'Henry z Kohaplantu konecne zacina rasit. Nie je to ale ziadna slava, je to len 5 spacich pucikov. Som zvedavy, co z toho bude, ale aj tak si myslim, ze takuto mizernu kvalitu by seriozny predajca nemal ponukat, ak tak, len zadarmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika