Příspěvky uživatele - 223.233

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Klivie má krátký stvol, 7.12.2013
Moje klivie sice každoročně nasazuje na květ, ten ale zůstává v úžlabí listů, květy bledé a zaschnou, aniž by měly možnost se rozvinout. Jen posledních pár květů se někdy dostane aspoň kousek nad růžici. Rostlina stojí trvale pod střešním oknem,... celý příspěvek >
Neznáte někdo recept na pravé znojemské okurky?, 25.8.2013
Nevíte někdo, jestli se ještě někde dostanou koupit takové ty oválné dýhové vzpěry do okurek? Měla jsem jich zásobu, ale už mi došly, opatruju poslední kousky do sklenice s kvašáky. Milena
Okurkové rozjímání, 25.7.2013
Ano, to je ono , v kulinářích mě nenapadlo hledat. Moc děkuju.  Milena
Okurkové rozjímání, 25.7.2013
Dík za odkaz, to neznám, někdy si to opatřím. Ale to není to, co jsem měla na mysli. Bylo zde před rokem diskuzní téma, kde si přispěvatelé sdělovali svoje recepty a zkušenosti se zavařováním okurek a to zde teď nemůžu najít. Milena
Okurkové rozjímání, 25.7.2013
Hledám zde téma o zavařování okurek, které jsem vloni pročítala. Byl tam i recept na originální Znojmia okurky od zasvěceného pamětníka, který vlastnil i jakýsi macerát na kořenění. Jenže letos tu diskuzi nemůžu najít, skoro mám pocit, že byla... celý příspěvek >
Meruňka Maďarská - jaké máte zkušenosti, 14.5.2013
Máme maďarskou na zahradě, 250 m.n.m. v úrodné hluboké půdě. Je to velký strom, jehož větve se rozkládají hodně do šířky. Chuťově vynikající, ale v deštivějším období při dozrávání se na slupce tvoří praskliny a meruňky hodně hnijí, což se stává... celý příspěvek >
Neznáte někdo recept na pravé znojemské okurky?, 22.10.2012
Ještě k tomu hořkému výtažku z bylin, co se používal do okurek Znojmia, který tu zmiňuje Mr.Bigg. Napadá mě, jestli by to nemohl být výtažek z Estragonu (Pelyněk kozalec). Vysadila jsem letos jednu rostlinku, ale nakonec jsem ji na nic nepoužila.... celý příspěvek >
Jakou merunku, 12.10.2012
Já vám sice neporadím, ale protože nechci zakládat nové téma, ráda bych se zde zeptala přítomných, jestli neví něco o meruňce Opink. Mají ji už druhým rokem v zahradnictví u nás v Brně, ale na internetu o takové odrůdě není ani zmínka. Nemůže to... celý příspěvek >
Přerostlé kořeny u Phalaenopsis, 3.12.2011
Čtu zde, že v kořenech orchidejí probíhá fotosyntéza. Možná proto se prodávají v průhledném květináči. To mě nenapadlo, že to může mít svůj důvod. Jenže já jsem jej strčila do keramického obalu, ve kterém kořeny nemají světlo,... celý příspěvek >
Bergeron je nejlepší, 23.11.2011
Dobrý tip s tou Leskorou. Nejspíš máte zahradu na stejném kopci jako my. Meruňky tam vzdali už naši rodiče, ale ranná odrůda na myrobalánu by mohla vydržet. Odplodí z jarní vláhy,  v červenci už je tam poušť. Jen by to chtělo samosprašnou... celý příspěvek >
Vaše zkušenosti s prodejci rostlin, 16.11.2011
Čtyřlístek mi přijde opravdu dost komerční zahradnictví, to už raději zajedem do Šebrova, nebo nakouknu do zahradnictví v Kr. Poli pod Semilassem. Informace o tom, co chci, si ale vyhledám sama, na podzim je všude plno lidí a zahradníci moc... celý příspěvek >
Vaše zkušenosti s prodejci rostlin, 15.11.2011
Mohu potvrdit spokojenost se zásilkou od Zíbalů - školka Strážnice. Došly kvalitní, čerstvé stromky, dobře zabalené proti vyschnutí kořenů a poškození, označené, na podnožích odpovídajících nabídce, s přiloženým návodem na sázení. Chválím a... celý příspěvek >
Černý rybíz, usychání větví, 14.11.2011
Dík za radu, na pletivo už je pozdě, ale afrikány vyzkouším, to by byla jednoduchá pomoc. Jen je ochránit před slimáky, ti je zase milují .  Milena
Černý rybíz, usychání větví, 8.11.2011
Po několika letech si můžu odpovědět sama. Podobným způsobem odešly také stromkové angrešty a keře černého rybízu nezachránilo ani vydatné zalévání. Když jsme to všechno vykopali, ukázalo se, že keřový černý rybíz nemá skoro žádné kořeny a stromkové... celý příspěvek >
Je to plíseň nebo jiná nemoc, 18.7.2011
Tak to by mě také zajímalo, tento problém se objevil i u nás už u mladých rostlin v červnu. Nevadne celá rostlina naráz, začíná to jednotlivými listy.
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika