Přerostlé kořeny u Phalaenopsis



host - 223.233 (?)
3.12.2011 16:55

Čtu zde, že v kořenech orchidejí probíhá fotosyntéza. Možná proto se prodávají v průhledném květináči. To mě nenapadlo, že to může mít svůj důvod. Jenže já jsem jej strčila do keramického obalu, ve kterém kořeny nemají světlo, jsou v něm už 2 roky. Nebude to vadit? Jinak listů pro fotosyntézu má dost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 137.146 (?), 19.9.2011 7:32, zobrazeno: 18033x

Mohou se zredukovat? Trčí z květináče na všechny strany a zabírají spoustu místa na parapetu. Jakého stáří se " dožívají" Pahal.? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 19.9.2011 7:41

Jestli rostlina prosperuje a kořeny jsou zdravé, není důvod je odstraňovat. Orchideje přijímají kořeny živiny i ze vzduchu, i v nich probíhá fotosyntéza. Buďte rád, že rostliny mají bohaté kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 19.9.2011 9:12

Přesně tak, jak píše PP. Falenopsisy se v dobrých podmínkách dožívají kolem 15 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.254 (?), 19.9.2011 16:46

Nevím, jestli to dělám dobře, ale když už mám tuto orchidej dost přerostlou, ustřihnu mladší část lodyhy s listy a kořeny a zasadím do další nádoby.Starý 'pařez" nevyhodím a většinou z něj vypučí nová rostlinka, ale přiznám se, že je velmi obtížné ji dochovat do nějaké rozumné velikosti k přesazení.Ještě dodatek básníka, že pokojové orchideje patří mezi pokojové rostliny i když by si možná zasloužily zvláštní téma a nepatří mezi trvalky tak, jak je toto fórum děleno, totéž platí i pro růže, protože to je potom radost při hledání a pořád mám pro pana Janču nějaké kandíky, to jsou také trvalky i když patří mezi cibuloviny. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.29 (?), 19.9.2011 18:00

Taky řeším problém velkého množství vzdušných kořenů, problém není ani tak v místě, jako ve stabiltě rostlin.Stojí v miskách s keramzitem a při sebemenší manipulaci se květináče kácí. Některé orchideje mám již šestým rokem a i když prospívají a krásně kvetou, budu se muset odhodlat je přesadit.Docela se toho hrozím, budu muset zkrátit kořeny i rostlinky. Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.100 (?), 19.9.2011 19:22

Já jsem je přesazovala začátkem léta do větších květináčů. Žlutý faleňák ale už zase trčí z květináče, doslova z něj zase vyrostl


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.233 (?), 3.12.2011 16:55

Čtu zde, že v kořenech orchidejí probíhá fotosyntéza. Možná proto se prodávají v průhledném květináči. To mě nenapadlo, že to může mít svůj důvod. Jenže já jsem jej strčila do keramického obalu, ve kterém kořeny nemají světlo, jsou v něm už 2 roky. Nebude to vadit? Jinak listů pro fotosyntézu má dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika