Příspěvky uživatele - 38.5

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kedy odstrániť pásku, 29.5.2018
Upřesním: Vše, co jsem letos rouboval -- a o čem píši --, bylo na loňské přírůstky. Silnější kopulací, slabší do vidličky. Zažil jsem ovšem i vylomení bujného roubu v následujícím roce. Častěji však mívám problém se zaškrcením, než s vylomením.
Kedy odstrániť pásku, 28.5.2018
Zimní rouby jsem odvazoval zrovna v sobotu. Páska z PVC podélně řezaná na polovinu, místy už se to začínalo zaškrcovat. Byl nejvyšší čas. Převážně třešně a taky slivoně (na myrobalénu), něco málo hrušní, aronie a čtyři jabloně. Je ovšem pravda, že... celý příspěvek >
Uz nekde uzraly tresne?, 16.5.2018 Obsahuje fotku
Dnes jsme opět ochutnali zmíněnou Májovku. Jsou to drobné třešně, jejich jedinou předností je, že jsou první. O dva týdny dříve než minule, jak se dívám... Dnes je už trochu lepší, než na té fotce.
Množení Meruzalky, 26.4.2018
Nechal bych je včil zakořenit a rouboval bych v červnu, nazeleno, když nové výhonky začínají tuhnout. To se mi osvědčilo. Angrešty roubuji do rozštěpu.
Krtci v zimě a co potom?, 16.3.2018
Projížděje po různých místech pozoruji neobvykle vydatnou úrodu krtinců po této mírné zimě (bez těch pár dní mrazu). Přemýšlím o tom a nabízejí se dvě varianty blízké budoucnosti: 1. Krtci nespí, nudí se, ryjí a souloží -- tedy páří se, takže... celý příspěvek >
Vypeckovat svestky?, 24.1.2018
Vyzkoušel jsem oboje (u švestek, myrobalánů a třešní). Vypeckovaná kořalička mi chutná nesrovnatelně více nežli ta nevypeckovaná. Mnozí v mém okolí však mají úplně jiné chutě. Já mám radši tu ovocnou než jádrovou chuť i vůni. Vyzkoušejte jedno i... celý příspěvek >
Pozná někdo tuhle krasavici?, 9.7.2017
A sympatické na této kytce je, že se dá jíst. Tedy stačí uthnout květ, vyfoukat z něj blýskáčky a rozkousat celou korunu včetně čnělek a blizny.
Výsledky roubování 2017 - horké jaro, 15.6.2017
V dubnu neroubuji (to ještě neumím), končím v půlce, nejvýše koncem března. Nicméně ani předjarní roubování se mi včil úplně nevydařilo. Třešně celkem dobře, hrušky taky, jen slivoně tak napůl. K zalévání mám jednu zkušenost: Zalévat se má, když... celý příspěvek >
Hodně zanedbané pole - co s tím?, 27.4.2017
Zatím nejlepší navržený postup. Upřesním (nebo nabídnu podobnou variantu, záleží na podmínkách). Vykopat dřeviny, je-li čím, pohnojit, pořádně proorat, poškrabat kultivátorem a zasadit brambory. Ty dvakrát nahrnout, koncem léta sklidit, hned zaset... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 22.4.2017
Toto mi připadá jako hrubé neporozumění. Metanol se na etanol při destialci měnit nemůže. Jsou si však v mnohém podobné a destilační teploty jsou velmi blízké. U dobrých ovocných kvasů je však metanol téměř vyloučený. Proto prosím nešiřte poplašnou... celý příspěvek >
Už vám leze podzimní česnek?, 1.4.2017
Díky! Roztrhávat nebudu, nechám to tak, jak je.
Už vám leze podzimní česnek?, 31.3.2017
Na podzim mi zůstalo v zemi pár nesklizených česneků a už mají cca osmicentimetrové natě. Myslíte, že z toho něco bude nebo je mám zlikvidovat?
Jak uchovat co nejdéle česnek, 6.2.2017
zdravím jak dlouho vydrží.
Roubovani v zime, 30.1.2017
Drobnou zkušenost se zimním roubováním mám. Dělá se to doma v teple moc hezky a pohodlně, soustředěně a dá se dosáhnout dobré řemeslné zručnosti. Rostliny v teple chytají velmi pěkně. Potíže dělá přesně to, co píšete. Bujný růst, málo světla a podnož... celý příspěvek >
Třešeň - rouby - uchování, 28.12.2016
Dost těžko -- tedy udržet rouby v kondici do května. Tak pozdě patří nasadit jinou metodu. Psalo se zde o tom. Mně se osvědčilo roubovat třešně ze stromu na strom v půlce či koncem února, nejpozději začátkem března. Ani rouby řezané začátkem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika