Příspěvky uživatele - 113.229

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Postřik révy kuprikolem, 14.7.2016
Nevidím důvod, proč by se nesměl používat. Ale Kuprikol jako ostatní měďnaté přípravky je kontaktní, to znamená že se musí dostat na napadené místo, aby účinkoval. Není v žádném případě systémový. Účinkuje jen na perenosporu (plíseň), ne na... celý příspěvek >
Réva v létě, 14.7.2016
Radit jen tak bez bližší znalosti si netroufnu, mohl bych udělat víc škody než užitku (viz příspěvek výše, podle kterého bych se řídit nedokázal, ani kdybych chtěl). Chtělo by to lepší popis nebo fotografii.
Jak poznam uzraly plod papriky?, 13.7.2016
Podle údajů v literatuře i na internetu mají zelené papriky přibližně poloviční obsah vitamínu C než červené.
Zasychani kvetu revy, 14.6.2016
Z cca 150 odrůd u mě sprchávaly dvě. Jedna moštová až po odkvětu a Monarch. Nevím, jestli se jedná o nedostatek bóru, ale přihnojoval jsem Monarch na list už letos dvakrát a zdá se mi, že je to lepší. Někde na ukrajinské stránce jsem četl, že je... celý příspěvek >
Listy revy - co je příčinou, 30.5.2016
Pravděpodobně hálčivec nebo jiný roztoč. V malém se dá koupit snad jen Nissorun.
Jarne mraziky 2016, 6.5.2016
Letošní mrazy způsobily velké škody i na zkušebních stanicích ÚKZÚZ
Jak začít s vedením rajčat na provázek ve skleníku, 30.4.2016
U nás ve firmě (SEMO) se používá jeden provázek a ten se dole relativně na volno přiváže ke stonku, stačí pod listem pod prvním vijanem tak, aby nezaškrtil v budoucnosti tloustnoucí stonek. Rostlina rajčete se potom kolem provázku obtáčí. Doma to... celý příspěvek >
Stolové hrozno, 3.4.2016
Jako opylovači jsou vhodné, byť většinou začínají kvést před Viktorií.
Stolové hrozno, 3.4.2016
Sugr. Seedless = Sugraone Seedless = Superior Seedless Ale je to V. vinifera, ta moc odolná nebude. Jupiter je slovenský částečně bezsemenný a správně se jmenuje Rhea, aby se nepletl s americkým Jupiterem.
Stolové hrozno, 29.3.2016
Podnoř 125 AA Podnož 5 C Talisman má vyšší odolnost k plísni než Vostorg, obě odrůdy (jako naprostá většina ostatních odrůd) mají jen střední odolnost k padlí. Black Magic je pravděpodobně Kodrjanka Z roubovaných na SO4 ještě... celý příspěvek >
Vyber odrod + vysadba, 21.3.2016
Rondo má na moštovou odrůdu relativně velké bobule, takže se dá použít i na jídlo. Nikde jsem neslyšel ani nečetl, že Rondo "dává jen průměrná vína", takže nevím, co si pod tím představit. Dělám vína z Ronda už řadu let v naprosto amatérských... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 8.3.2016
16°C je na tvorbu kalusu a tím i zakořeňování nízká teplota. Teplota musí být nad 20°C, nejlépe kolem 25°C.
Sazenice révy 2016, 24.2.2016
Ze severní Moravy není většinou tak daleko k Prostějovu. Záleží pro jaké využití révu chcete pěstovat. Solaris a Bianca jsou typické moštové odrůdy. Krystal je něco mezi stolní a moštovou odrůdou (sám ho využívám jedině jako mošťák). Vostorg je... celý příspěvek >
Co nejrannější (sehnatelná) odrůda, 2.2.2016
Jako nejranější se u mě jeví lotyšské odrůdy Liepajas Dzintars, Liepajas Agraa, Dovga a Ciravas Agraa. Na druhou stranu nemají tak velké bobule, jako Vostorg a Kodrjanka. Podobně i Garold, který je obyčejně následuje se zpožděním několika dnů. Osobně... celý příspěvek >
Odrůda Rondo, 18.1.2016
Bez Ronda si nedokážu svou viničku představit. Co je potřeba hlídat je nižší odolnost k padlí, ale to se dá včas ošetřit. Také relativně brzy raší (například ve srovnání se Solarisem), takže ji nevysazovat do mrazových kotlin. Ale pozitiva převažují,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika