Příspěvky uživatele - 183.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Napájení králíků v zimě, mrazech, 18.11.2018
Dobrý den, uvažuji o menším chovu králíků jen pro svou potřebu a pro radost i pro starost a zajímalo by mě jak je to s napájením přes zimu v dřevěné králíkárně, sťavnaté krmení když není nebo dojde tak jak je to s vodou.
Slepička nebo kohoutek?, 23.4.2018 Obsahuje fotku
Dobrý den, Jako začínající chovatelka si jdu pro radu. Pořídili jsme si kuratka horalek, měli by to byt slepicky. Dnes jim je uz 8 týdnu. U tohoto kuratka si myslíme, ze je to kohoutek. Můžete mi prosim poradit, zda jde o slepicku, nebo kohoutka?... celý příspěvek >
Rozkvétání 2018 M+B, 23.2.2018
Pěkné, u nás zejména tsunami a kioto již mají taky mírně otevřené květní pupeny, z teplého ledna. Jiné odrůdy tolik ne, uvidíme, letos to opět vypadá na povedenou mrazovou prověrku, jako loni a předloni. Myslím, že po letošní zimě dávám řadě odrůd z... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 14.9.2017
Velmi podnětné. Za sebe bych zvolil rovněž asi ´jen Farhial, u nás těch pár plodů co nezmrzlo bylo chuťově vynikajících, na první dekádu září plně vyhovovaly. Farbaly je ranější, plod protáhlý, špičatější, ale v porovnání s Farhialem poněkud... celý příspěvek >
Aprimira, Aprikyra, Aprisali, 3.9.2017
Zdravím, souhlasím s výše uvedenými příspěvky- nazval bych to dokonce klamáním spotřebitele... o křížence meruňky Orangered a Herrenhausenské mirabelky se nejedná. Tříletý stromek plodí více než dostatečně, má plody žlutooranžové, červeně tečkované... celý příspěvek >
Farbaly, 1.9.2017
Pravda, po dnešní konzumaci Farhialu jssem rozhodnut ho jako jediný ze serie ponechat, zbytek uvolní místo novým průkopníkům- např. Mediabel, Pricia atd., s mnoha odrůdami již nemám trpělivost...
Lipnická nebo kryštálový cukor?, 1.9.2017
Zdravím, vsadím se, že ta nebohá Lipnická od pana znojemského školkaře je na St. julien anebo wawitu, na obém v drnu nebo přísušku nic neudělá, přestože ze školky vyšel jistě pěkný stromek. V řadě půd -zejména lehčích- těmto podnožím velice dlouho... celý příspěvek >
Meruňka Ceglédi Oriás, 28.5.2017
Tak jsem se tetos těšil na Ligeti oriás, ale druhý mrazík to nepřežilo-není tam vůbec nic, ačkoli na jiných plody jsou. odolnost na mrazíky v květu se i v literatuře uvádí jako střední až slabá, tudíž s ní nelze moc počítat-možná někde na jihu.... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 25.5.2017
Zajímavé počtení, u nás to je trošku jinak, než píší kolegové. U meruněk po dvou mrazících zaplodí pouze Tardicot a jedno novošlechtění, trošku Radka, ostatní odrůdy naprosté minimum. U švestek je na tom nejlépe- tzn. na normální úrodu Lepotice,... celý příspěvek >
Diana, 22.4.2017
Byl bych hodně opatrný, u nás v 260m dozrává až v polovině září, a je dost citlivá na hnití, strupovitost a nestejně dozrává. To že je úplně nevzhledná, pominu, chuť je přece jen vcelku dobrá, ale čekal jsem daleko víc. Pan Tomáš asi pěstuje odrůdy... celý příspěvek >
Nové odolné marhulky na PPV, 19.3.2017
Zdravím, trošku bych byl po letošní zimě opatrný- na rozdíl od tzv. držáků je řada barevných věcí zmrzlých až prakticky na 100% květních pupenů- hlavně např. Samurai, Tsunami, Carmen Top, Farhial-tedy-když přijde naše normální zima s... celý příspěvek >
Výhony u rynglí, 3.3.2017
Byl to doopravdy zahradník? Nebo rychloprodejce či realizátor co zná stromy z rychlíku?Já jen že pokud to uděláte vícekrát, tak o ty stromy přijdete postupně i s výmladky. Na výmladky se v sadech dává Basta, pouze v předepsané koncentraci a v jistou... celý příspěvek >
České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá, 17.11.2016
Nějak jsem nepochopil, na co si úvodní přispěvatel stěžuje- co vlastně kde kupuje. Pokud zajde přímo k tuzemskému školkaři, netvrdil bych že dostane virózní stromek- ovšem toto se nedá vyloučit u překupníků. Internet- tam si dovoluji tvrdit, že to,... celý příspěvek >
Rezistentne odrody meruňky proti mrtvici Alfons, Beta, Gama, 17.11.2016
Upřímně řečeno, ještě jsem rezistentní merunky vůči mrtvici (převážně zaviněné houbou Pseudomonas) a rezistentní vůči monilii laxa ještě neviděl. Ten německý pokus je zajímavý, potvrzuje moje dlouhodobé zkušenosti, až na ten Bergeval. Myslím že v... celý příspěvek >
Zahradnictví Na Zázvorce (Tatobity), 24.4.2016
No nevím, myslím že je lepší rostlinný materiál kupovat osobně u školkařů, tam je záruka pravosti asi nejvyšší, rozhodně nekupuju rostlinný materiál po internetu, když se dívám, co se vše dá koupit a jak slibují že to vypadá, je to čirý hazard...... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika