Výhony u rynglí



host - 183.140 (?)
3.3.2017 14:06

Byl to doopravdy zahradník? Nebo rychloprodejce či realizátor co zná stromy z rychlíku?Já jen že pokud to uděláte vícekrát, tak o ty stromy přijdete postupně i s výmladky. Na výmladky se v sadech dává Basta, pouze v předepsané koncentraci a v jistou dobu, lepší je si dát tu práci a u pár stromů v zahradě to udělat ručně. takovouto,,rádoby radu´´ jsem tu už dlouho neviděl... david

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 231.203 (?), 23.2.2017 8:41

Taky mně to napadlo, ale měl jsem strach to vyzkoušet.
Nemyslím si, že bych mateční strom přímo zabil, ale z principu fungování glyfosátů bych mu určitě nějak, nevím do jaké míry, ale přece jen nějak ublížil a oslabil jeho imunitu apod.
*
(Neudělal jsem to ani pokusně u stromů v blízkém čase určených ke skácení. Jejích zánik jsem nechtěl urychlit).
*
Pravidelné stříhání myrobalánových výmladků není zas až tak těžká práce. A pokud se zanedbá, myslím si, že stromu to ublíží daleko méně než glyfosát.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 23.2.2017 9:18

Na likvidaci omladků v bylinném stavu bych radši použil Bastu. Tzn. vyřezat omladky a po obražení postříkat.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.67 (?), 24.2.2017 5:42
Glyfosát - fotka zobrazuje jeho šírenie v rastline po aplikácii na listy. Mám pocit, že "ať je září, nebo leden, glyfosát je vždycky jedem". Takže s tým postriekaním výmladkov asi fakt radšej opatrne. IH (Najlepšou metódou riešenia myrobalánových a iných výmladkov je NSP).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 3.3.2017 14:06

Byl to doopravdy zahradník? Nebo rychloprodejce či realizátor co zná stromy z rychlíku?Já jen že pokud to uděláte vícekrát, tak o ty stromy přijdete postupně i s výmladky. Na výmladky se v sadech dává Basta, pouze v předepsané koncentraci a v jistou dobu, lepší je si dát tu práci a u pár stromů v zahradě to udělat ručně. takovouto,,rádoby radu´´ jsem tu už dlouho neviděl... david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.86 (?), 10.3.2017 23:35

Dobrý den já jsem jednou takhle likvidoval výmladky švestek které byly několik metrů od matečného stromu jenž už nežil. Nechal jsem si tam asi 3 které vypadaly pěkně a i když mezi nimi byly velké rozestupy tak po namazání ostatních nežádoucích i tyto ponechané odumřely bylo to na ploše asi 10 krát 10m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika