Příspěvky uživatele - 183.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Šarka švestek, 9.1.2014
Zajímavé. Nevěšel bych hlavu, ve výzkumáku v Holovousích provedli testování odrůd slivoní (novějších) na dva kmeny PPV-M a D, M je poněkud,,tvrdší´´, a co jsem si odnesl z nedávného semináře, tak Toptaste vycházel jako jediný vysoce odolný k oběma... celý příspěvek >
Broskyno Marhula, 29.12.2013
Asi tak, to co je na obrázku vypadá jako vcelku zdařilý cling, v čechách s oblibou neustále prodávaný jako merunkobroskev. na ty švestky jsem taky zvědav, uvidíme, přes počáteční vychvalování co z toho vyleze. ale rodiče těch odrůd jsou stále lepší,... celý příspěvek >
Meruňka " Gvardějskij", 20.12.2013
Zdravím, pokud vím, bylo to pouze ve sbírkách v Lednici (MZLU). Ale jak znám situaci, bál bych se u takovýchto odrůd zdravotního stavu, například ESFY, pak dotyčná odrůda vypadá úplně jinak než zdravá. david
Marhuľa kráska - aké máte skúsenosti?, 27.11.2013
Měl jsem Krásku, chuť velmi dobrá, barevná- až do fialova, velká, pozdní zrání, ale jednu velkou vadu- plodila velmi málo(několik plodů na strom), a docela bujně rostla. nemohu doporučit. david
Nejranější odrůdy meruněk, 12.11.2013
Ne, tyto zrají hned po ní a mnohem později. Já jen, že u raných meruněk je těžké skloubit chuť, pevnost, velikost a plodnost najednou, myslím že v tomto případě leskora a lejuna jsou na tom velmi dobře.david
Nejranější odrůdy meruněk, 10.11.2013
Zdravím, zatím zůstávám z raných u Leskory, Lejuny- hodlám pečlivě hlídat monilii, dále rozhodně u Lemedy. Radka chuťově a vzhledově jednička, na ranou meruňku bomba, ale silně vytýkám propad květních pupenů v zimě a s tím... celý příspěvek >
Placaté broskve, 16.10.2013
Zdravím, vypadá to na synonyma, jak praví pán v příspěvku výše. Saturn mám asi 4 roky, plodí pěkně a plody jsou bělomasé, chuť výborná. děti to milují. trochu jsem ji rozočkoval, půjde do sadu. david
Trojica najlepších, 16.9.2013
Co se týče obsahu cukrů, tak nejlíp je na tom dle mne Toptaste, ale tam stačí zhruba 3 švestky a mám dost, chybí kyselinka. Gabrovská nebo Domácí jsou vyvážené, harmonické. Na Hagantu jsem zvědav, trošku jsem na ní sázel, ale vidím od přispěvatelů,... celý příspěvek >
Trojica najlepších, 14.9.2013
Zdravím, musím souhlasit s p. Liborem, že Topking letos dost padá. Nicméně chuť je stále velmi dobrá, cukernatá, dužnina pevná a moc nehnije. Rovněž Gabrovská letos potvrdila svoje kvality, rozhodně dobrá pološvetka. Domácí je stálice, a musím změnit... celý příspěvek >
Aprimira, 11.9.2013
Zdravím, mě letos ve 3. oce po výsadbě zaplodila, má to listy jako mirabelka a plody jako mirabelka- je to mirabelka a s meruňkou to nemá nic společného. Němci uváděli původ Mirabelka herrenhausenská x orangered, pak se objevilo mirabelka... celý příspěvek >
Halehaven a Fairhaven, 4.9.2013
Zdravím, dovolím si malou vsuvku. Na jižním Slovensku musí být Halehaven opravdu chuťovka, u mě letos pár plodů na silně namrzlých stromech z loňska, sice chutné, odlučitelné a veliké, ale rychle hnijící a vybarvené hůře, spíše zelenočerveně, i když... celý příspěvek >
Clingy, 4.9.2013
No, já si naopak myslím, že zrovna Catherina, 102 nebo Romea se zrovna vcelku chuťově zcela vyrovnají Redhavnu, Symfonii, nebo Burbank July Elbertě, když plně vyzrají. Nesmí se nechat přeplodit, to jsou jen žlutozelené, nechce se jim do oranžova. Mě... celý příspěvek >
Clingy, 14.8.2013 Obsahuje fotku
Zdravím, těší mě zájem o pěstování clingů, myslím si že jsou to do českých podmínek hodnotné broskve. Romea a NJC 83 nejsou ještě úplně zralé, zatím sem tam, ale cling 102 je už sklizený, chuťově vynikající a velký, ale bujně rostoucí a mín plodný... celý příspěvek >
Lemeda, 13.8.2013
No, vzhledek tomu, že jsem svouji Lemedu původem z Lednice (MZLU) sklidil kolem 10.7., tak se mi nechce věřit, že by pan Petr měl v Pardubicích totéž 25.7.Myslím si že jde o záměnu odrůd. Totéž u pana Rostislavika, ta červeň je tam výrazná, lemeda má... celý příspěvek >
Lemeda, 12.8.2013 Obsahuje fotku
Nechci kazit radost, ale asi to bude nějaká jiná odrůda, tady byla Lemeda letos výborná a zrála cca 15 dní před Velkopavlovickou, mám ji za velmi chutnou a spolehlivou rano meruňku. david
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika