Příspěvky uživatele - 157.100

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Melrose a Gloster, 26.3.2015
S tím lze jistě souhlasit. Mně ale vrtá hlavou, proč je tato odrůda tak málo (jestli vůbec)  zastoupená v produkčních výsadbách. Přitom Idaredů se pěstuje plno a málokdo se nad jejich kvalitou rozplývá.
Nakládání a vakuování masa na uzení, 26.3.2015
Teoreticky asi ano. Já bych měl ale strach, že nepůjde kontrolovat, jestli maso náhodou nezasmrádá. Bál bych se tak nakládat maso neznámého původu (každé koupené v obchodě).
Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový, 26.3.2015
Myslel jsem, že úrodnost půdy - už podle samotného slova - je měřitelná právě výnosem pěstované plodiny.
Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový, 26.3.2015
To mně zas jo. Obdělávání půdy bez nářadí (prstama?) půdu moc nezúrodní. Použití nářadí, navíc pokud na to nářadí sem tam nabereme nějaký ten kompost, dokáže zázraky.
Jaké hrušně se budou vzájemně opylovat, 12.3.2015
Pokud kvetou zhruba ve stejnou dobu, pak asi ano. Intersterilita u odrůd hrušní existuje, ale není příliš častá.
Řez rybízu a maliníku, 12.3.2015
Všichni víme, jak to dopadlo když kravičky žraly moučku s hovězím. Tak to mě zděsilo. Vzhledem k tomu, že všechno co ostříhám hážu na jednu hromadu a do štěpokovače strkám, jak mi to přijde pod ruku, tak pod vším je štěpka ze všeho. Jestli mé... celý příspěvek >
Zemní motorový vrták, 19.2.2015
Zpětný chod nemám, tak zručným elektrikářem nejsem. Ale naučil jsem se vrtat tak, aby se mi - pokud možno - vrták v zemi nezakousl.
Přesazování větších stromů, 19.2.2015
Ve shodě s p. Standou bych tak velkou slivoň taky nepřesazoval. Nemá to smysl. Je to skutečně pracné a nevyhnete se hlubokému řezu do staršího dřeva.  Vysazený strom dlouho nebude mít kořeny v takové kondici, aby hojným tokem mízy a živin... celý příspěvek >
Výroba moštu, 12.2.2015
Tedy, pane vagabunde, myslel jsem si, že upřímně sdělujete své zkušenosti s odšťavňovačem. Větou: ...při odstředívkovém způsobu zmizí během velmi krátké doby všechny vitamíny...  jste se ale odhalil.
Roubování plané hrušně, 12.2.2015
Já je skladuju jednoduše zapíchnuté do hlíny ve stínu. Mnohokrát jsem tento způsob tady na fóru obhajoval. Letos se mi to trochu vymstilo, protože mi pár jabloňových roubů získaných kolem Vánoc okousaly myši. Hrušňové jim ale nechutnaly
Nové Slivoně na JV pozemku - převážně na pálení, 12.2.2015
Výběr je to dobrý. Jen si myslím, že mezi první Katinkou a dalšími pozdními odrůdami je dost velká prodleva (asi měsíc), kdy nebudete mít co do pusy. Tak bych tam vložil nějakou lepotici, Chrudimskou nebo něco v tu dobu zrajícího.
Kniha o roubování, 5.2.2015
Tak, jako nemám rád hledání instatntních informací na netu a všem doporučuji přečíst si obyčejnou (a recenzovanou) publikaci, v případě monografie o roubování si nejsem jistý. Dobře nabrousit nůž a utahovat pásku vás knížka nenaučí. Kdyby měla být... celý příspěvek >
Fortune, 5.2.2015
Všechno jsou to slivoně, pěstují se na stejných podnožích, mají podobné nároky na polohu, tedy zaujímají v zahradě stejné místo. Jenže nemají stejné využití. Zatímco švestky a pološvestky se krom přímého jídla využijí na kompot, povidla, koláče,... celý příspěvek >
Hrušeň Pstruží, 5.2.2015
Jsou tu dvě informace, které mi nejdou k sobě: zraje tak někdy koncem října až do poloviny listopadu a ...vysazovala se dřív hodně i nad 500 m.n. mořem Pokud se tím myslí sklizňová zraost, tak hrušky s tak dlouhou vegetační dobou ve vyšších... celý příspěvek >
Totální chloroza i přes použití chelátu železa, 5.2.2015
Svoji logiku to jistě má. Myslím ale, že je jiná doba. Mnoho spojovacího materiálu je již z ušlechtilejší a nerezové oceli a mít půdu plnou kovových zbytků není žádná sláva. Stejně tak nevím, zda lze snadno zbavit špony od soustruhu případných... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika