Zemní motorový vrták



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 157.100 (?)
19.2.2015 10:27

Zpětný chod nemám, tak zručným elektrikářem nejsem. Ale naučil jsem se vrtat tak, aby se mi - pokud možno - vrták v zemi nezakousl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 140.103 (?), 24.2.2015 1:48

Něco jiného je, když máte vrták za 14 000 s předepsaným poměrem míchání oleje 1:50 a nejlacinější čínu s poměrem 1:40 nebo dokonce 1:30. Kouřivost je pak úplně někde jinde, i když samozřejmě takový olej např. od Husqvarny low smoke pomůže, při poměru 1:30 bude ale hulit taky. Je jasné, že vrták dražší vydrží více než vrták za 5000Kč, to napadne asi každého. Zadavatel vlákna nehledá dražší vrták patrně proto, že ho nevyužije. No a z těch lacinějších kolem 5000-6000Kč se mi jako nejlepší jeví Fuxtec skrz dostupnost náhradních dílů a integrovanému easy startu. S dražších bych potom sáhl po Lumag EB 710G který má přímou převodovku a větší obsah a výkon. Pokud jdu samozřejmě výše, dostane se mi kvalitnější stroj, to je logické. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 24.2.2015 10:04

Na mém čínském křoviňáku je napsáno 1:25. To je naprosto šílené a při tomto poměru olej doslova teče z výfuku. Číňan počítá s tím, že se tam budou lít oleje také čínské kvality. Víc oleje jsem dával jen ze začátku, několik nádržek, na "zajetí". Teď leju Castrol 1:50 a jede normálně. Kdyby se to mělo zadřít, tak už se to zadřelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.9 (?), 19.2.2015 6:46
Podle chvilkové zkušenosti s Fuxtec jej nemůžete hned doporučovat nějak nechápu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.22 (?), 18.2.2015 23:02

Pane Vysloužil, už máte zpětný chod? Většinou stačí malý dvoupólový přepínač. Případně s diodou v sérii, aby zpětný chod byl pomalejší.(Jestli máte použitý komutátorový motor.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.132 (?), 19.2.2015 9:24

Ako rychlo sa daju navrtat diery rucnym vrtakom? Povedzme jedna diera meter alebo pol metra 30 cm sirka? A ako rychlo je to motorovym?... je to 70 L zeminy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 157.100 (?), 19.2.2015 10:27

Zpětný chod nemám, tak zručným elektrikářem nejsem. Ale naučil jsem se vrtat tak, aby se mi - pokud možno - vrták v zemi nezakousl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 19.2.2015 15:01

Pokud jde o klasický komutátorový univerzální (může jet na střídavý i stejnosměrný, proto univerzální) motor, tak tam jsou dva dráty ze statoru a dva dráty z rotoru (z komutátoru). Označme si je + a -, zapojení v jednom směru je +stator-+rotor- zapojení por opačný je +stator--rotor+ nebo -stator++rotor-. To znamená, vezmete oba dráty z rotoru (ev. statoru) a tyto dva přehodíte. Toť vše. Je to sériové zapojení, takže jiné možnosti nejsou, proto se někdy ten motor nazývá také sériový.

Jako větší problém bych viděl mechanické nabastlení nějakého vhodného přepínače. V tomto nářadí to bývá všechno přesně napasované do sebe a moc místa navíc tam nebývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.2.2015 17:18

Díky za radu, ale asi se do toho nepustím. Dřív jsem pracoval s vrtákem stejně jako s ručním. Nechal jsem ho zajet do země pod tlakem jako vrut do dřeva a pak jsem zkusil utrhnout ten válec hlíny. Když to nešlo (což v mém jílu bylo často), byl jsem v p... Dnes roztočím vrták a nechám ho jen lehce se dotýkat jamky a odhoblovávat chipsy. Když má tendenci se zakousnout do země, hned vypínám. Zpětný chod by se hodil, ale při této technice se dá zakousnutí vrtáku jakž takž vyvarovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.125 (?), 23.2.2015 9:23

Měl jsem SHARKS což je kopie LUMAG co tu uvádíte. Měl jsem ho asi rok, pak se rozpadl. Jako hobby pro tak 50děr ročně v dobrým terénu je to ok. Jakmile je kamení, kamínky, jíl dojde k obroušení vrtáku, zlomení vrtáku (mně dvakrát), má to minimální odpružení od vibrací, takže dřív nebo později dojde k popraskání rámu, povolení šroubových spojů-výfuk, převodovka,karburátor, případně rovnou ulomení šroubů. Vymele se převodovka a uniká olej.

Nakonec jsem si koupil STIHL za 35tis, jenže já jsem profi uživatel.

Přesedlat ze SHARKSu na STIHL bylo asi jako z Trabanta do Bentley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 2.3.2015 20:09

Zemní vrták Zipper mám asi dva roky. Chovám se k němu s citem a zatím drží. Dělal jsem s ním díry na sloupky kolem dvou zahrad a bez problémů, pokud nenarazí na kámen. Zlenivěl jsem natolik, že ho používám i na sázení paprik, rajčat a révy, kopání děr pro stromky. Vytkl bych mu dvě věci: 1. Absence bezpečnostní spojky, pokud se kousne vrták, tak to s obsluhou pěkně zacvičí. Chce to netlačit na pilu a jemný prst na spoušti. 2. Výfuk je umístěn tak šikovně, že při vrtání se odráží zplodiny od země přímo obsluze do ks... tu.  Pokud vezmu v potaz, kolik stojí zapůjčení v půjčovně, tak už se dávno zaplatil. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika