Příspěvky uživatele - 19.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI, 20.3.2019
Cabernet cortis vám jistě dozraje každý rok. Ve špatném roce bude mít cukernatost menší,  v dobrých letech ušetříte peníze za cukr. Jenom kdyby tak nechutnal špačkům. Od té toby co používáme sítě  1,25 m a oboustraně,  tak nám... celý příspěvek >
Réva a mykorhizní houby, 28.2.2019
Ouha, trefa do černého, ale já předem upozorňoval, že budu nekorektní. Pan J.  nyní může zcela jednoduše vyzkoušet následující. Namočit část sazenic do předraženého bio prostředku a část vysadit jen tak. Révu sázím po tisících kusech už... celý příspěvek >
Réva a mykorhizní houby, 14.2.2019
Váš dotaz patří do oboru, kterému už více jak 30 let říkám zcela nekoretně eko-bio podvodníci. Vždycky si říkám, proč kolem chodí tolik plešatých, když v každém barevném časopisu najdete zázračnou mast na růst vlasů. Na druhé straně musím... celý příspěvek >
Sklep - malba, 14.2.2019
Záleží na kvalitě dlažby i betonu. V mém prvním sklepu mám terasovou dlažbu 3O x 30, super údržba. Stačí smeták nebo mop. V novém provozu máme leštěný beton a jsme také spokojeni. V přilehlých místnostech je něco jako protiskluzová dlažba... celý příspěvek >
Réva ve skleníku, 28.1.2019
Mám zkušenosti, že réva v zimě v podstatě žádné zalévání ve skleníku nepotřebuje, stačí přirozená zemní vlhkost. Přesto občas do skleníku navozím pár koleček sněhu. Mám snahu předcházet zasolení při používání tvrdé zálivkové vody v létě.
Vinná reva, 10.1.2019
Chybu jste pravděpodobně neudělal nikde, pokud pominu možnost ochrany místa štěpování před zimním mrazem, případně napadení místa štěpování dřevokaznou houbou. Prostě přeštěpování je taková loterie, někdy se daří a jindy ne. Mám kolegy, velmi... celý příspěvek >
Rigolácia, 25.11.2018
Tak velkorysou přípravu réva jistě ocení, ale bude to fuška. Naposledy jsem něco takového dělat před 30 lety, ale bagrem. Na větších plochách pak velkým traktorem do 60 cm. Teď už takové věci nedělám, ale vím, že dobrá rigolace urychlí... celý příspěvek >
Pestovanie Solaris, 14.11.2018
Ano a ano, Solaris opravdu hodně zahušťuje, takže spon 1,2 x 2 metry je v pohodě. Pokud hrozí eroze, tak je to důležitejší ohled, než orientace řad na světvové strany.
Pestovanie Solaris, 12.11.2018
Doporučuji variantu „B“, tedy orientace řad Sever - Jih. Předpokládám, že vinice bude zatravněná, takže námitka eroze padá. Ne, že by druhá varianta byla vysloveně špatná, ale prostě se zjistilo, že S - J je o něco lepší. Kordón není pro... celý příspěvek >
Bezpecková bílá réva, 15.10.2018
Réva vinná není švestka, nemá pecky, ale semena. Proto se česky říká o révě, že je bezsemenná nebo se nemluví o peckách, ale pecičkách. Pokud trváte na bezsemenné odrůdě, je to vaše věc. Věřte, že ty normální odrůdy, se semeny jsou v mnoho... celý příspěvek >
Vypěstování podnože révy, 3.10.2018
V plodných vinicích podnože podrůstají spontánně, ale jedná se o nežádoucí jev, který vinaře docela zatěžuje pracností při odstraňování takového podrostu. Častěji se to stává u sazenic, při výrobě, kterých bylo provedeno nedostatečné vyslepení... celý příspěvek >
Réva v občas zaplavené oblasti, 11.9.2018
Občasné zaplavení by nemělo vadit. Horší by byla stálá vysoká hladina spodní vody. Měl jsem spolužáka z Hodonína, kde jeho příbuzní měli zahrádku s tímto problémem a révě se tam nedařilo. I tento problém dokážou někteří nadšenci vyřešit... celý příspěvek >
Canadice, Seneca máte skúsenosti?, 9.9.2018
Mám od Canadice první úrodu a souhlasím s popisem. Jenom se mě zdá, že jahodová - labrusková chuť je příliš výrazná. Možná je to tím neskutečně horkým létem.
Birza, 2.9.2018
Něco takového bych se neodvážil zkoušet. Měď je v malém množství potřebný mikroprvek, ale ve větším je to rizikový těžký kov i když riziko otravy je minimální.  Měla by se tedy používat jen v rámci schválených postupů. Pokud se týká... celý příspěvek >
Réva na altánu, jak jí pěstovat?, 24.8.2018
Stříkat od února je blbost. Na téměř 100 % ochranu proti padlí mám pro amatéry jednoduchý recept. První postřík těsně před květem - přípravek neřeším, ale řekněme třeba Falcon. Dodržet koncentraci!! a hrozny s listy hezky umýt. Pak... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika