Vypěstování podnože révy



host - 19.131 (?)
3.10.2018 22:44

V plodných vinicích podnože podrůstají spontánně, ale jedná se o nežádoucí jev, který vinaře docela zatěžuje pracností při odstraňování takového podrostu.

Častěji se to stává u sazenic, při výrobě, kterých bylo provedeno nedostatečné vyslepení oček na podnožovém řízku.

Likvidace roubováné ušlechtilé části prorůstání podnože může, ale nemusí, podpořit. Takže lepší bude získat podnožové řízky z podnožové vinice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 2.10.2018 18:20, zobrazeno: 3195x

Zdravím všechny vinaře. Mám dotaz, zda nemáte zkušenost s vypěstováním nové podnože ze staršího keře. Zda lze nějak podpořit tvorbu oddělku. U jabloní to není problém, občas od kořenu vyženou výhon snad všechny podnože. Révu pěstuji cca 10 let v počtu několika hlav a něco podobného jsem ještě nezaznamenal. Je to možné nějak "povzbudit", nebo je tato úvaha úplně mimo? Zřejmě by to šlo zajistit tak, že se celý keř seřízne a vytvoří se něco jako matečnice, ale to nemám na mysli, rád bych původní keř zachoval. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.131 (?), 3.10.2018 22:44

V plodných vinicích podnože podrůstají spontánně, ale jedná se o nežádoucí jev, který vinaře docela zatěžuje pracností při odstraňování takového podrostu.

Častěji se to stává u sazenic, při výrobě, kterých bylo provedeno nedostatečné vyslepení oček na podnožovém řízku.

Likvidace roubováné ušlechtilé části prorůstání podnože může, ale nemusí, podpořit. Takže lepší bude získat podnožové řízky z podnožové vinice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 4.10.2018 11:40

Mám na jednom keři problém právě s prorůstáním SO4 a řeknu Vám, že by jste to nechtěl. Je to hodně bujný a v hojném počtu. Mám vypěstovanou jednu sazenici v rámci viničky. Pokud by jste měl zájem mohu darovat odřezek.(Pardubicko)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika