Příspěvky uživatele - 248.95

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Muchovník olšolistý - Martin (Amelanchier alnifolia), kde sehnat v r. 2014, 5.6.2014 Obsahuje fotku
Martina jsem zatím nenašla, jen Smoky v nabídce ARBOCOM, s.r.o. - zahradnictví Vrčeň u Nepomuka (viz foto)            Lída
Kamčatská borůvka - proč se jí nedaří?, 5.6.2014
Pořiďte si ještě jednu, mám dojem, že jsou cizosprašné. Sama mám dvě, jednu od sousedky (menší keř, méně větších plodů) a druhou z trhu (větší keř, spousta menších plodů - letos byl doslova... celý příspěvek >
Asi mi něco žere listy, 5.6.2014
Mám to také, i sousedka - také se mne před dvěma dny ptala, řekla jsem jí, že to je od mrazíků  ;-))           Lída
Názvy květin, 5.6.2014
Trojku bych tipla nějaký jestřábník (černý?). Ale u jedničky a trojky nejsou vidět ani listy...           Lída
Názvy květin, 5.6.2014
Ta dvojka je asi nějaký trýzel (malokvětý?)           Lída
Azalka, 5.6.2014
Našla jsem (v poznámkách dobře uložené) tohle : Většina chemických přípravků, které dokáží lalokonosce zničit, pracuje tak, že rostlina vstřebá insekticid do sebe a brouk ho při ožírání rostliny pozře. Patří mezi ně například Regent nebo... celý příspěvek >
Slivoň Hanita, 5.6.2014
Mám jak Hanitu, tak Tuleu Gras. Zatím bez příznaků šarky. Obě pochází ze stejných rodičů (President x Auerbacher), Hanita zraje dřív, Tuleu Gras později. Ještě jsem dříve měla Gabrovskou, měla dobré plody a hodně, ale ne tak aromatické jako tyto dvě... celý příspěvek >
Azalka, 4.6.2014 Obsahuje fotku
Ta pilatka, o které píšu, vypadá jako něco mezi mouchou a vosou, má to zelené housenky jako bělásek. Lalokonosec je zas tmavý brouk s užším trupem a kulatější zadní částí. Ten placatý zelený brouk bude nejspíš nějaký zlatohlávek, ti... celý příspěvek >
Azalka, 4.6.2014
Podívejte se, jestli tam nejsou zelené housenky. Vzpomněla jsem si na článek z loňského roku, že u nás v ČR se poprvé objevila nějaká severoamerická pilatka (Nematus lipovskyi),. Je to invazivní škůdce a způsobí právě na azalkách a rododendronech až... celý příspěvek >
Slimáci kolem túji, 4.6.2014
Neškodí žádným rostlinám. Sypat, dokud to slimáci žerou.
Šlahouny na jahodách, 4.6.2014
Na těch šlahounech vám narostou odnože, kterými se jahody množí. Pokud budete koncem léta zakládat nový záhon jahod, nechte šlahouny tam - k výsadbě se používají první dvě sazenice na šlahounu (počítáno od mateřské rostliny). Pokud nebudete letos... celý příspěvek >
Květy jahod - černé středy, 3.6.2014
Kdyby to bylo dusíkem, tak by asi nenasadily ani květní stvoly. Zkuste v létě koupit novou sadbu v nějaké jahodárně. Také to tak jednou za čas dělám.  Lída
Slimáci kolem túji, 3.6.2014
Normálně, jako jinde - sbírat a použít Ferramol...
Radikalni zmlazeni tuje obnazenim vnitrni dutiny, 2.6.2014
Nevím, jestli by to mělo očekávaný efekt, spíš si myslím, že ne v očekávané míře.  Ale je fakt, že kamarádce kompletně proschnul střed cypřišku. Nechtěla ho vyhodit, tak vyřízla střed, takže vzniknul takový "kotel". Teď ji uvnitř obrážejí... celý příspěvek >
Cesmíny, co jim je?, 2.6.2014
Mohlo by to být tohle houbové onemocnění - použít fungicid           Lída
Další diskuze:  11,  12,  13,  14  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika