Příspěvky uživatele - 142.13

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Orchidej věší listy, 26.3.2015
Dobrý den, tolik jsem se bála, aby mi neuhnila orchidej, že jsem ji přes zimu přesušila. Teď má vrásčité svěšené listy. Přesadila jsem ji teď po odkvětu, namočila do vody, ale má to stále, jen trošku možná lepší. Zachráním to nějak ještě?
Hořec, 13.5.2014 Obsahuje fotku
a bílý
Hořec, 13.5.2014 Obsahuje fotku
rozkvetlý
Hořec, 13.5.2014 Obsahuje fotku
My takovou těžkou půdu s obsahem jílu máme, hořce mi loni kvetly hodně, mám i bílé. Na prudké slunce bych ho asi moc nedávala, jeden tak zasazený mám a každý večer ho musím zalít, pokud tedy neprší, protože pak hned uvadají listy. Takže přehnané... celý příspěvek >
Papriky + cibule?, 17.4.2014
Pár cibulek jsem tam zapíchla a buď to přežije, nebo nepřežije, za zkoušku nic nedám. Papriky u nás dorůstají tak max. 50 cm výšky a dávám je dál od sebe vždy po dvojicích, takže je mezi nimi dost místa. Zalévám zespodu, po listech ne, a hnojím... celý příspěvek >
Nejchutnější rajčata, 16.4.2014
Já jsem letos koupila Stupické polní, pak nějaké cherry, název bohužel teď nevím, a "volská srdce" Herodes. Herodes jsem měla už loni, dozrálo jich docela dost a chutnaly mi kvůli masitosti. Někdo je ale právě kvůli tomu rád nemá. 
Kdy ven?, 16.4.2014
Já jsem dala zkusmo 2 rajčata už ven na zahradu, na noc je zakrýváme 5litrovou lahví od okurek, aby měly "skleníček", nebo uděláme plůtek z dřevěných tyček a přes ně přehodíme průsvitný igelit. A žijí a rostou.
Papriky + cibule?, 16.4.2014
Mám letos hodně sazenic paprik, bude jich skoro plný skleník, a napadlo mě mezi ty rostliny napíchat cibuli-sazečku, abych využila prostor. Myslíte, že se to hodí a že by ve skleníku vyrostla? V létě tam bývá opravdu vedro.
Šrucha, 15.4.2014
V polovině března jsem vysela semínka šruchy plnokvěté. Bohužel jsem osivo koupila v zahradnictví spolu s dalšími semeny, která vůbec nevzešla, a pak jsem si všimla, že všechny sáčky byly už po době trvanlivosti asi rok či dva. Šruchu mám v květináči... celý příspěvek >
Kdo pozná vodní rostlinu?, 15.4.2014
Chlad nevadí, kvete až na podzim, tak říjen-listopad. Na jaře vám podle mě pokvete už větší rostlina, která se dobře ujala. Já jsem tehdy v zahradnictví koupila už odkvetlou a další květ nasadila právě až na podzim. Jak jsem už ale psala, přes zimu... celý příspěvek >
Mate nekdo paulownií?, 15.4.2014
A ještě bych dodala, že u nás má paulonii jedna paní na chatě a už je to větší strom. Každý 2. rok ho ořezává, aby větve tolik nehnaly dovrchu a aby strom nebyl tak veliký. Kvést jsem ho ještě neviděla, a to už bydlím na vsi 3. rok. Ale ty listy, to... celý příspěvek >
Mate nekdo paulownií?, 15.4.2014
My máme u Brna 4 sazenice - 2x odrůdu Kirl a 2x Biomasa. Sázeli jsme je loni v srpnu, na zimu jsme je zasypali velkou vrstvou hoblin, teď na jaře je chodíme zalévat a už jim odspodu raší lístky, kmínky uschly asi do poloviny, u země zůstaly zelené.... celý příspěvek >
Kde koupím Vistárii, 7.4.2014
Teď je mají i ve všech nákupních centrech s oddělením zahrada. Např. v Bauhausu mají za 270 Kč, v Hornbachu za 380 atd. Viděla jsem zatím jen fialovou barvu, ale vím, že existuje i růžová a tuším bílá.
Popínavka Vistárie - podmínky pěstování, 2.4.2014
A ještě jsem našla toto, zdroj Wikipedie: Vistárie, zejména Wisteria sinensis, je velmi odolná a rychle rostoucí dřevina. Stejně jako ostatní bobovité může růst v poměrně chudé půdě, ale preferuje úrodné, vlhké, spíše vápenité půdy, ale především... celý příspěvek >
Břečťan - dobrý či špatný nápad?, 2.4.2014
My máme několik let břečťan v zahradě ve stinném koutě a ještě nikdy nekvetl. Zrovna minulou neděli jsem s ním bojovala, protože z plotu narostl až do záhonu kosatců, úplně ho překryl, výhony potom podrostly cestičku a vyrůstaly i v záhoně naproti.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika