Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Filtrace nexus, 8.2.2017
Tak to máme stejné postřehy z provozu. Já když měřím obsah kyslíku na výtoku z filtru se zapnutým nebo vypnutým vzduchováním, měřím prakticky stejné hodnoty.  Účinnost bubnu je vysoká - o to víc si pak kladu otázku proč vlastně vzdušnit medium... celý příspěvek >
Filtrace nexus, 8.2.2017
No, pak se nabízí úplně kacířská otázka co by se stalo kdyby to medium probublávané nebylo... Napadlo Vás Beny někdy to zkusit?
Filtrace nexus, 8.2.2017
No ona ta volně plovoucí media se primárně používají jako nosiče biomasy, ne jako mechanická filtrace.  Já bych to spíš označil jako sedimentační schopnost, ale když nad tím vlastně přemýšlím tak mluvíme asi o tomtéž. Ve statickém medium... celý příspěvek >
Filtrace nexus, 7.2.2017
No, já myslím že jste to nepodcenil. Ono to totiž není závislé jen na výkonu kompresoru, ale i na tvaru nádrže a množství media které v ní máte.  Pokud chcete aby se Vám medium v nádrži "mlelo" tak ho zkuste trochu ubrat a otestujte si, jaký... celý příspěvek >
Airlift - mamutka - mamutkové čerpadlo - mamutpumpe, 9.1.2017
Řešení filtrací na tomto principu se v jezírkové technice používá, v ČR ho dělá jedna nejmenovaná firma z Křimic u Plzně.  Jako další výhodu co uvadějí (mimo těch co Miloš popisuje výše) je lepší funkce biologické části filtrace.  Na... celý příspěvek >
Proti zamrzání jezírka, 13.12.2016
Přesně tak jak to popisuje Beny - ty malé nádrže jdou opravdu "vymíchat a vychladit", což nemusí nutně znamenat úhyn ryb, spíš takovou komplikaci pro ně.  Pokud nejsou v úplně dobrém stavu, může právě tahle věc znamenat tu poslední... celý příspěvek >
Proti zamrzání jezírka, 8.12.2016
Máte pravdu, na druhou stranu se nedokonalost toho tvaru plováku nechá "urvat" výkonem kompresoru nebo čerpadla - podle toho co používáte. Což může být problém u malých nebo mělkých nádrží
Jak výkonné zvolit čerpadlo, 8.9.2016
Narazíte na nesoulad mezi čísly která jsou obecně doporučovaná a objemem Vaší nádrže, možná i kapacitou filtru. Pokud by Vám totiž všechny tři sací body - tzn. 2x skimmer a 1x spodní výpusť měli jet současně, odhaduji že byste potřeboval alespoň 15... celý příspěvek >
Kde sehnat dafnie, 16.8.2016
Narazil jsem na firmu, která je dokonce prodávala - tuším že byli odněkud z Moravy.  Přišlo mi to úsměvné, co jde dnes všechno prodávat. Myslím že rybník poslouží podobně, a levněji. Jen si nejsem jist tím efektem který od nich čekáte...
Filtracni set pro jezirko 100m3, bez ryb, 30.6.2016
To řešení s HTéčkem je zajímavé, já bych se ho ale u Aqaumaxu 12000 asi bál použít. U nás tohle potrubí také používám, ale pro 20-ku Optimax (po novu Aquamax Gravity) a to dává tlak přeci jen ještě o dost nižší.  Na druhou stranu bude tohle o... celý příspěvek >
Produkce nutrifikačních bakterií, 22.6.2016
Vždyť to vyzkoušejte a dejte pak vědět jak jste dopadl, od toho tohle forum je. Já po pravdě nevím, jak bych dokázal nějak cíleně ty nitrifikační bakterie kultivovat - myšleno pěstovat právě jenom je.  Otázka je, zda je vlastně vůbec potřebujete... celý příspěvek >
Produkce nutrifikačních bakterií, 20.6.2016
Jen pro pořádek - Vám jde o výluh - a to je spíše chemická záležitost. A k bakteriím - jak chcete pozorovat jejich účinek - co do toho čekáte? Neměl byste spíše jejich efekt nějak měřit, jinak než okometricky?
Produkce nutrifikačních bakterií, 20.6.2016
Aniž bych Vám chtěl nějak kazit pracovní zápal, tak pole jezírkářské mikrobiologie je mnohem komplikovanější než to jezírkářské chemie. Pro tyhle pokusy potřebujete nejen nějaké základní znalosti, ale docela bytelné odborné zázemí nějaké... celý příspěvek >
Čerpadlo shazuje chránič, ale ne okamžitě, 14.6.2016
S největší pravděpodobností to bude přívodní vodič.  Alespoň u nás na servisu tomu tak bývá. Kabel prohlédněte, pokud to místo bude hned někde u motoru, zapojte ho na sucho a nebo vyhoďte do e-domku.
Filtracni set pro jezirko 100m3, bez ryb, 7.6.2016
Příkon zvýšíte, ale jen nepatrně. Co se ale změní zásadně bude množství čerpané vody - bude výrazně nižší. Pokud budete mít za čerpadlem UV lampu, bude se Vám chovat jako každá jiné potrubí. Pokud bude úzké, dojde ke snížení čerpaného množství... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika