Produkce nutrifikačních bakterií



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
20.6.2016 18:44

Jen pro pořádek - Vám jde o výluh - a to je spíše chemická záležitost.
A k bakteriím - jak chcete pozorovat jejich účinek - co do toho čekáte? Neměl byste spíše jejich efekt nějak měřit, jinak než okometricky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 188.68 (?), 7.6.2016 12:26

Videl jsem systematicke slozeni osazeni filtru analayza probyhala genomicky na MALDI TOF detekovali se bakterie AOB a dominantni byly 4 rody nahore sem se upsal ne druhy, a pak se pomoci pripravku prirozena mikroflora prebyla prave na dominanci AOB. Nevim co je iluze a co neni ale proste fakta tak hovorili zkusenost taky pokud vite jak ktery druh bakterie funguje v jakych podminkach tak si obrazek dokazete udelat sam (podminky teplota, pH, redox, dostupny substrat) a nevim proc by mel byt gulas v systemu filtwce... nejvykonenjsi druhy jsou mezofilove a termofilove nevim jak na Slovenksu ale v Cr se prez simu dostane teplota vody i ke 4°C a i níže. Tudíž se systematicke zastoupeni zmeni na spise psychrotrofy a ne kazdy biofilm je vykony ona symbiosa nekterych druhu mirkoroganismu i kdyz vytvori velkou masu-biofilm tak nemusi dostavat z vody moc zivin o proti onem par druhum z nekolika malo rodu kteri jsou velmi rychli na lag fazi.

jinak kdyz budete delat si vlastni bakteire a bude te je chctit namnozit a pridate to co bylo vyse zminene tak se vam to inokuluje bordelem uz venku a i kdyz to budete mit hermeticky uzavrene s pretlakovym ventilem tak se vam to infikuje pres kompresor.. ale vyzkousejte uvidite a nezapomente se podelit.

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumpik99999 - (22) - 101.195 (?), 7.6.2016 15:27

Zkusím nejprve v malé kádi o cca 100 litrech. Vzduchování mám, jen bych ještě potřeboval vědět, co všechno tam dát. Jinak jsem se díval na produkt od House of kata (kamic). Docela se mi zamlouvá, že se to dá dělat v klidu domova. Možná si to koupím a uvidím. Hodně o tom uvažuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumpik99999 - (22) - 101.195 (?), 15.6.2016 19:45

Tak jsem dnes koupil vzduchovací kompresor (60 litrů/min), nakoupil jsem čistou terarijní rašelinu, sehnal jsem ječmennou slámu a věřte nebo ne, není to jednoduché před žněmi sehnat ječmennou slámu. Ráno dám vše do plastového 200 litrového sudu, přikryju a nechám vzduchovat. Uvidíme, jestli se nějaké ty bakterie udělají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 16.6.2016 8:53

A budete dělat i mirkobiologický rozbor? jak zjistíte že tam máte ty správné bakterie bez např nálevníků (trepka, měnanvka atd.) plísní a prostě jiné mikroflory? Jinak držím palce fandím veškerým pokusům.

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 226.87 (?), 16.6.2016 10:28

Dobrý den,

budu moc rad, kdyz nam pak date info. V zacatcich jsem postupoval podobne, mel jsem obdobi raseliy a vyluhu, slamy, zeolitu atd, vse bohuzel u me bez viditelneho vysledku.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.6.2016 12:35

Aniž bych Vám chtěl nějak kazit pracovní zápal, tak pole jezírkářské mikrobiologie je mnohem komplikovanější než to jezírkářské chemie. Pro tyhle pokusy potřebujete nejen nějaké základní znalosti, ale docela bytelné odborné zázemí nějaké laboratoře.  Když to vezmu podle testů, které jsme si nechali dělat u nás tak ta mikrobiologie vycházela zcela jasně nejdráž. Představa že si něco dokážete vypěstovat "doma v sudu" je myslím zcela lichá. Není problém tam něco vypěstovat, problém je vypěstovat to co chcete a opakovaně, nenáhodně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 20.6.2016 13:45

..ono je to ako s kyslou kapustou alebo kvasenim hroznovej stavy. Mozete nakupit kvasnice aj akekolvek mikroorganizmy, ale ide to aj prirodzenym sposobom. Mozno to vyziada s jazierkom nejaky cas, ale dolezite je, aby bakterky mali tie spravne podmienky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumpik99999 - (22) - 101.195 (?), 20.6.2016 18:13

Tak už nějaký ten den mám v 200 litrovém plastovém sudu prachu zbavenou ječmennou slámu (jeden a půl pytle.)  To vše jsem prosypal čistou terarijní rašelinou. Celkem mně to vyšlo jen za tu rašelinu (sláma byla zdarma) na nějakých 120,- Kč. Musel jsem to v tom sudě zatížit, protože po napuštění vody (dal jsem vodu z jezírka) se sláma začala tlačit nahoru. Ještě než jsem dával tu slámu, tak jsem tam vespod umístil 4 kameny se vzduchováním (60 litrů za minutu). Jinak chápu reakci Martina Hrkala, pokud by se bakterie zdařili takhle vyprodukovat (alespoň do filtru), bylo by jednodušší a levnější si je doma vyrábět, než si kupovat předražené u OASE (jehož je prodejcem). Zatím jsem koupil dvakrát bakterie od OASE a účinek jsem nepozoroval a byl vždy stejný, jako když jsem si koupil v Banatu jakékoliv jiné. Takže to zkusím a uvidím. Jinak si myslím, že potom, co jsem si přečetl o ječmenné slámě, tak by stačilo dát přímo do filtru nějaké větší množstí ječné slámy a pomohlo by to i proti dlouhé řase. Já to zkouším a po třech týdnech se uvidí, co z toho bude.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.6.2016 18:44

Jen pro pořádek - Vám jde o výluh - a to je spíše chemická záležitost.
A k bakteriím - jak chcete pozorovat jejich účinek - co do toho čekáte? Neměl byste spíše jejich efekt nějak měřit, jinak než okometricky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.214 (?), 20.6.2016 20:58
Cíleně pěstovat bakterie doma v garáži se vám bez nějakého základu mikrobíologie nepodaří. Btw - Hrkal vám o par řádků výše radí pro jejich výrobu použit filtr...:) což je myslím docela rozumny způsob jejich produkce. Vyluh jsem doma zkoušel ale efekt to nepřineslo nebo alespoň ne na dlouhé rasy. Na ty beru komerční algicidy. Pro Martina Hrkala - jak to myslíte s měřením účinku bakterii?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika