Příspěvky uživatele - 239.107

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Narcisy - nekvetly, 7.5.2014
Nechte je chvíli, až začnou listy žloutnout. Když je suché jaro, obyčejně v té době končí doba loňských kořenů a nové ještě neraší. No a na podzim je vysaďte. Cibule, které jsou vícečetné opatrně rozdělte. Kdyby se ty dvě etapy překrývaly a objevují... celý příspěvek >
Magnólie - poraďte prosím, 7.5.2014
? naříznout šikmým řezem, do rány dát zrnko pšenice (nebo stimulátor a kamínek, aby se rána nezavřela), na to bačkoru z rašeliny, zabalit do nějaké folie, utáhnout z jedné strany pevně, aby z balíčku nevytekla po zalití všechna voda, na druhé straně... celý příspěvek >
Brambory ještě nevylezly, 6.5.2014
Letošek je dost jiný. Obyčejně sázíme právě až na 1. máje (420 m n. m.), letos jsme je dali o víkendu 20. dubna, ale šly prakticky do sice teplého, ale suchého prachu. Takže nic moc. Ale aspoň zaspaly ty včerejší mrazíky v zemi. Nevím jak jinde, ale... celý příspěvek >
Brambory ještě nevylezly, 6.5.2014
Dal jsem mu možnost napsat přímo mě, zaregistrovanému, bez toho, že by to četlo fórum. 
Brambory ještě nevylezly, 6.5.2014
Pro Igyho. Ty díry v hlízách mohou být od larvy kovaříka, od drátovce. Tím zeleným materiálem pod hlízou jste ho přilákal. Zejména pokud začínáte a dělal jste nové záhony, nebo ryl trávník, může jich být v zemi dost. Nakrájené brambory se dokonce... celý příspěvek >
Brambory ještě nevylezly, 6.5.2014
Zdravím Lídu, ta má asi zkušenosti a nadhled větší než anonym 58 231 za 30 let sázení brambor a sklizně určitě opravdu velkých hlíz. Neznají všichni všechno a tohle není fórum u sportu nebo politiky, kde máte druhého shodit. Tady to člověka, který se... celý příspěvek >
Brambory ještě nevylezly, 6.5.2014
Klíčení brambor je závislé na teplotě půdy, na kvalitě sadby. Jestliže jste brambory zahrabal 15-20 cm hluboko, nemusela se zem dostatečně prohřát, aby rostly. To už píše Standa z H.K. Myslím, že nějaké klíčky už mohly mít při sázení, letošek... celý příspěvek >
Měsíční jahody nekvetou, 2.5.2014
Zkuste je přesadit - od zídky na kopeček, z kopečka k zídce. Prostřídejte je, vyměňte každou druhou. Zalité, opatrně s balem by to neměl být problém.
Turkestánský brest, 2.5.2014
I když roste tak překotně, měl jste ho zarazit, aby na spodku keře více zahoustly. Pokud jde o grafiózu, nebude to ono, ta tak mladá křoví nenapadá. Spíše to bude v tom, že jsou rostliny řízkovány a u kořenové části občas dojde ke "ztrátě vitality",... celý příspěvek >
Jahodník, 2.5.2014
Snad nejcitlivější jsou růže, pak podle mě maliny, následují jahody. Podle mých známých, kteří měli velkou jahodárnu a likvidovali bodově pcháče dokáže glyfosát přejít do jahod i v místě kontaktu kořenů. Monsanto to neuznalo. Ale opravdu pečlivá... celý příspěvek >
Jahodník, 2.5.2014
Mám stejnou zkušenost jako KUKY. Zatím to vypadá, že to ty moje rozdýchají. Tyhle jahody dostaly víc, Dávám glyfosát až hodně na podzim, i když už teploty poklesnou pod doporučenou hranici. Trvá to někdy i tři týdny, než se ukáže působení, ale v... celý příspěvek >
Jaké skalničky mi vyrostly?, 30.4.2014
Podle mě zimní fiala či laka, chejr, Cheiranthus cheirii. Ale v seznamu není, tak asi ne.
Padlí na rezistentních odrůdách angreštu, 30.4.2014
Uvolňování živin z kompostu není tak překotné jako z minerálních hnojiv, může trvat i více roků. Možná je to podobné jako u hnoje - tam je to tuším 70-20-10 a u toho stromku to bude mít určitou setrvačnost. Když má z čeho brát, nežinýruje se. Popel... celý příspěvek >
Padlí na rezistentních odrůdách angreštu, 30.4.2014
Pro Daníka - takhle by se projevovalo třeba jednostranné přehnojení dusíkem. Takhle vypadal "můj" Karát. Vitální s minimem plodů. Pak jsem viděl Karát v Želešicích. Nad ním jsme se domluvili na tom přehnojení. Ořezal a pohnojil jsem ho podle rady a... celý příspěvek >
Sázení brambor, 30.4.2014
Při řádcích 60 cm nechávám při prvním nahrnování mezi nimi cestičku na dvě šířky stopy nohy, po druhém tak na jednu, po třetím vyhrábnu zprostředka i tu. Tedy v základu cca 40, 50, 60 cm. 
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika