Příspěvky uživatele - 65.132

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hrušeň, roubování srpen, 20.8.2015
Učinit lze všechno. V tomto případě by však šlo jen o experiment s menší pravděpodobností úspěchu. Na druhou stranu - i v případě úspěchu vyrazí rouby až na jaře. Přitom myslím, že rouby jsou už dobře vyzrálé a není to problém roubů. Jinými... celý příspěvek >
Zlomený kmen meruňky, 14.7.2015
Meruňka s kmenem nenabíleným do Vánoc často v předjaří praská. Už to tady bylo vícekrát. V lednu se probudí silným slunečním svitem a tmavý přehřátý kmen, často jen na jižní straně, nasaje mízu. Co se stane s mízou (vodou) v noci, když je... celý příspěvek >
Rozkvétání broskvoní, 15.4.2015 Obsahuje fotku
Tak asi by měl vypadat Suncrest.
Calamondin opadavají listy, 6.3.2015
Potřebuje k zimování chladno, co nejvíce světla a velmi malou zálivku bez přihnojování. Teď už bude světla více, tak se to snad spraví.
Šípková růže - přesadit nebo namnožit?, 27.1.2015 Obsahuje fotku
Za několik dní bude snad vhodné počasí k vykopání šípkových keřů. Osobně bych z vyrytých keřů vysekal sazenice z jednoletých výhonů zastřižených ve výšce 150 cm nad zemí. Každý výhon musí mít dobrý kořen. Pokud se sazenice zasadí do kbelíků, daly by... celý příspěvek >
Slimáci a zima, 14.1.2015
Škoda, že hlístice nepřežijí zimu. Naštěstí ani dospělí slimáci zimu také zřejmě nepřežijí. Naposledy jsem viděl malé slimáčky před Vánocemi ve skleníku. Včera a dnes jsem ryl na zahradě a hloubil jámy až do 70 cm a na slimáky jsem... celý příspěvek >
Kde sehnat pěkný dřevěný kompostér?, 16.12.2014 Obsahuje fotku
Já mám fošny v takových U profilech. A je to docela přijatelné. Až shnijí, dám tam plastové desky z Bohdanče (recyklace.cz).
Jak vypěstovat citrusovník, 13.11.2014
Nemusí. Ovšem bez označení odrůdy je to jen pro laiky, kterým to je jedno.
Moruše převislá, 28.10.2014
Vaše semenáčky by se měly převislou moruší štěpovat ve výšce cca 1,5 m a tloušťce 10 mm. Osobně doporučuji očkování Forkertem v únoru v zimní zahradě na mírně narašených podnožích. Pokud máte rostlinky mnohem menší, nemá to zatím smysl zkoušet. Venku... celý příspěvek >
Pěstování máty přes zimu, 15.9.2014
Oddělené výhony s kouskem oddenku jsou životaschopné. Pěstování máty v zimě v interiéru je však neefektivní. Při slabém osvětlení jsou rostliny velmi slabé a vytáhlé a je lepší je nechat zimovat venku.
Drtička větví, 11.9.2014
Já používám AL-KO Power Slider 2500R. Mám ho asi 4 roky a stál asi 5000 Kč. Na rotujícím disku jsou dva nože. Štěpka je dekorativní, ale vhodná i na kompost. Včera jsem drtil maliny - asi 200 kusů suchých i zelených s listím. Dobře bere dlouhé révové... celý příspěvek >
Půda po rajčatech s plísní, 3.9.2014
Já jsem tomu rozuměl tak, že jde např. o ředkvičky.
Pomoc s očkováním, 19.8.2014
Broskvoně se chytají i do dvouletého dřeva Forkertem (např. v září nebo v únoru) nebo roubováním kopulací, sedélkováním a plátkováním v předjaří (čerstvým roubem). V říjnu jsou i původně titěrné rouby už vyzrálé a mají i výrazné... celý příspěvek >
Listnáče na zahradě, 15.7.2014
Jezdím do práce tříkilometrovou pajasanovou alejí. Stromy mají 8 - 10 m a jsou 30 - 40 let staré. Přestože jde o teplou meruňkovou oblast, o moc víc asi nevyrostou. Nikde jsem neviděl 25 m. Tím se tohoto stromu nezastávám. Je... celý příspěvek >
Listnáče na zahradě, 15.7.2014 Obsahuje fotku
Pajasan je v teplých oblastech invazivní dřevina, která se nedá vyhubit. Má milióny semen a silně odnožuje. Až je z toho tma. Navíc odolává suchu, soli a chemikáliím. Na Vysočině ho naopak vůbec nevídám. Takže ta nebezpečnost je relativní.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika