Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zakrslá třešeň - řez, 12.2.2019
Nevím jak dnes, ale před 30 lety se prodávala Stella jako první samosprašná třešeň. Brzy nato se nabízela varianta Stella compact, což bylo něco na způsob spur typů jabloní. Verzi compact měla i Napoleonova, Van a další.    Pokud by se... celý příspěvek >
Jabloň rubín, 6.2.2019
Každý kořen má rád úrodnou a propustnou půdu a dovede ji ocenit - růstem, plodností, zdravotním stavem stromu. V horší půdě budou výsledky horší, přesto si semenáč s půdou horší kvality poradí relativně nejlépe.    Pokud bude vizuální... celý příspěvek >
Jabloň rubín, 6.2.2019
Zadání, resp. přání pana Soukupa není zcela podrobné. Jde o výšku 500m n.m. (což mnoho neříká) a přání pěstovat solitér. Co míní pod pojmem solitér? Já si tak představuju o samotě stojící strom - před domem, u cesty, na mezi, v polích, atd. Jestli p.... celý příspěvek >
Jabloň rubín, 6.2.2019
je to nejlepší chťová odrůda z Čech na světě. Je u ní smůla, že je objeť změny klimatu a z dob kdy byla pouze vánoční se stala raně podzimní se silným napadáním vos. Nemohu to zcela potvrdit. Ještě nyní mám ve sklepě Rubíny dobré kvality. Jistě,... celý příspěvek >
Jabloň rubín, 6.2.2019
Zapěstovat strom s velikou korunou na nízkém kmeni je možné. Já ovšem nejsem přítelem takových řešení. 1. Strom by měl taky nějak vypadat. K veliké koruně patří přiměřeně dlouhý kmen. Solitér není ovocná plantáž, plní úlohu užitnou i... celý příspěvek >
Jabloň rubín, 5.2.2019
Pokud semenáč z jadérka vyroste na místě, bude to fajn. Zasadíte-li stromek naštěpovaný na semenáči, poroste taky dobře.
Champion WP 50 - ochrana kvetoucích meruněk před mrazem, 5.2.2019
Tento postrek by mal oddialiť otvorenie kvetov až o 3 dni a tak ochrániť kvetenstvo pred zamrznutím Žádný postřik neoddálí otevření květů o 3 dny, ani Champion. Jeho účinek by měl spočívat v likvidaci mikrobů coby krystalických jader.
Aku sekačka s pojezdem, 22.1.2019
Taky AL-KO jsem našel a zřejmě i Einhel
Anežka česká jabloň s chutí po banánu, 16.1.2019
Pak by to chtělo nabídnout banány s příchutí jablek...
Anežka česká jabloň s chutí po banánu, 16.1.2019
Ve starých pomologiích se píše, že po banánech chutná Banánové zimní a  - světe div se - i Golden Delicious. V obou jsem viděl podobu spíš v barvě než v chuti, asi nejím správné banány. 
Likvidace vrby, 16.1.2019
Čerstvě uříznutý pařez potřete Garlonem. Právě vrba je na něj poměrně citlivá.
Pálenka z melasy, 9.1.2019
Obávám se, že hodně lidí to zkoušelo už za Napoleona. Ale je pravda, že v té době byli zpovykanější a nevypili jen tak kdeco.
Řez ovocných stromů, 9.1.2019
Na téma řez tady diskutují lidé, kteří fyziologii růstu ovocných dřevin rozumějí a podle toho řežou. Mají tak vlastně všichni pravdu. Jejich pěstitelské podmínky se ale hodně liší. Budete-li mít na zahrádce deset nízokmenů a budete se jim moci... celý příspěvek >
Skvrny na jablkach, 8.1.2019
Mohou, ale někdy ty skvrnky bývají trochu hořké.
Lis na ovoce, 8.1.2019
V příznivém počasí babího léta lze domácí moštování pojmout jako příjemnou společenskou událost s přáteli. Každý si donese pár vlsatních jablek a odnese něco čerstvého moštu. Všichni se zapojí do pohybově nenáročné práce,  ochutnají míchané... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika