Champion WP 50 - ochrana kvetoucích meruněk před mrazem



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
5.2.2019 22:28

Tento postrek by mal oddialiť otvorenie kvetov až o 3 dni a tak ochrániť kvetenstvo pred zamrznutím

Žádný postřik neoddálí otevření květů o 3 dny, ani Champion. Jeho účinek by měl spočívat v likvidaci mikrobů coby krystalických jader.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 107.19 (?), 5.2.2019 7:47, zobrazeno: 6420x

Dnes jsem četla článek, kde byla zmínka o využití Championu WP 50 k ochraně kvetoucích meruněk před mrazem (v koncentraci 0,2%). Zkoušel někdo toto? A s jakým výsledkem? Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 252.28 (?), 5.2.2019 8:18

Asi to trochu zabírá. Champion však není všemocný. Jednou jsem dokonce omylem použil zbytek silnějšího roztoku proti kadeřavosti broskvoní a zhnědly mi korunní lístky meruněk. Ale plůdky se vyvinuly normálně a nezmrzly. Úroda byla pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.54 (?), 5.2.2019 13:18

Jak píše kolega, trochu to možná pomůže, na druhou stranu, samotné květy nějaký ten mráz také vydží (uvádí se -2°C) a vždy se nabízí otázka, jestli by náhodou nevydržely ty samé mrazy i bez Championu... Nicméně mráz v květu u meruněk není ten největší problém, ten největší problém je mráz, když už jsou malé plůdky, tam už Champión nepomůže. Mně osobně za posledních 5 let nezmrzly květy u merunky ani jednou, ovšem 3x mi zmrzly malé plůdky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 114.96 (?), 5.2.2019 21:12

Dobrý deň

     postrek Championom som skúšal už veľmi veľmi dávno. Ak si správne spomínam, tak tento postrek sa má aplikovať na ešte neotvorené kvetné puky v období keď meteorológovia hlásia riziko mrazu. Tento postrek by mal oddialiť otvorenie kvetov až o 3 dni a tak ochrániť kvetenstvo pred zamrznutím.(ak si spomínam správne)...

Táto technika je podľa môjho názoru málo účinná.

Moja skúsenosť je taká, že mráz môže trvať aj rádovo viac dní po sebe. V lokalite kde pestujem Marhule ja to nie je nič výnimočné... V takomto prípade takéto krátkodobé pozastavenie kvitnutia nestačí!

Kvety Marhúľ nemajú problém odolať krátkodobému mrazu aj do -3°C

Väčší problém nastáva trochu neskôr. Po odkvitnutí, keď sa začínajú vytvárať miniatúrne plody je kritické obdobie pre budúcu úrodu. Vtedy stačí na totálne zničenie plodov aj teplota -1°C

Preto si myslím že aplikovanie Championu na kvety Marhúľ s cieľom ochrániť ich pred mrazom, je mrhanie časom a prostriedkami...

           S pozdravom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.2.2019 22:28

Tento postrek by mal oddialiť otvorenie kvetov až o 3 dni a tak ochrániť kvetenstvo pred zamrznutím

Žádný postřik neoddálí otevření květů o 3 dny, ani Champion. Jeho účinek by měl spočívat v likvidaci mikrobů coby krystalických jader.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.205 (?), 6.2.2019 6:11

Možno má postrek Championom istý minimálny efekt, v rozsahu 1-1,5°C, v praxi ale takáto "cut-off" situácia málokedy nastane (aby tam bol nejaký signifikantný záchranný efekt). To čo pomáha, je otepľovanie vzduchu dostatočným počtom horiacich sviecí, prípadne zadymovanie, a predovšetkým jemné rosenie (týmto smerom sa aj uberajú opatrenia veľkopestovateľov). Tí občas využívajú aj helikoptéry na presun teplejšieho vzduchu z vyšších etáží atmosféry nadol. Máloktorý hobík ale má helikoptéru a ak by aj mal, tak by ho spoluobčania asi za nočné prelety ukameňovali 😉. Chemické metódy (Champion, bór...) sú v podstate placebo so zbytočnou námahou a nákladmi. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.19 (?), 6.2.2019 7:54

Díky moc všem za reakce... zase jsem o něco moudřejší :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika