Příspěvky uživatele - 249.236

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Efektivnost ochrany proti hryzcům, 7.11.2013
Použijte klidně pozinkované. I to se časem v půdě rezpadne nebo proroste kořeny.
Sběrač švestek, 7.11.2013
.  Když si uvědomím, kam všude mi švestky napadají, kolik je po zemi spadaného listí, větviček a kousků posečené trávy, že mnohá plodům je třeba odtrhnout stopku, že je nutné vytřídit plody nahnilé, nezralé, plesnivé,... Ani zadarmo bych to... celý příspěvek >
Red Delicious, 7.11.2013
Bájným Mičurinem jsem tentokrát myslel toho sovětského.      Jako začátečník bych Vám možná věřil, ale po 35 letech praxe jsem nabyl zkušenost, že při optimální volbě odrůd a podnoží lze vystačit s výživou a řezem. To mi stojí... celý příspěvek >
Termíny řezu a střihu, kdy je na co čas, 7.11.2013
Sice pěstuji víceméně jen čtvrt a polokmeny, ale řežu podle stejných zásad jako pan Polehla. Chci-li omezit růst (výjimečně) nebojím se řezat i v květ(n)u.
Red Delicious, 7.11.2013
...chyba byla v péči, neprovedena probírka, neprovedena doplňková závlaha a základní chem.ochrana atd.  Může být. Proto jsem rád, že existují odrůdy, které na moji chybnou péči reagují krásnými velkými stejně trvanlivými a ještě chutnějšími... celý příspěvek >
Termíny řezu a střihu, kdy je na co čas, 7.11.2013
řez jabloní způsobem jak ovlivnit diferenciaci pupenů a preferenci distribuce živin. Jednodušeji řečeno, řežu proto, abych udržel rovnováhu mezi růstem a plodností.
Red Delicious, 7.11.2013
...tou je skutečnost, že čím intenzívnější pěstební tvar, tím pozdější řez (resp střih). Tomu nerozumím, zkuste to rozvést. A proč to nerespektují komerční pěstitelé? ...pak i za M.T. nedělal řez sedlák, ale jeho čeládka. Nevím jak za Marie... celý příspěvek >
Red Delicious, 7.11.2013
Nu, podrobné popisy zákrsků, palmet a lepáží čtu v knížce z roku 1912. Taky se tu píše, že je škoda, že v našich výsadbách stále převládají vyšší tvary.    Co se týče termínu řezu - běžte se občas podívat do produkčních nízkokmenných... celý příspěvek >
Red Delicious, 7.11.2013
Musím přiznat, že mně od dětství ty hořkosladké červené plody RD s tuhou slupkou velice chutnaly. A tak jsem jich taky několik vysázel - Red D., Straking, Starkrimson, Red spur. Výsledky byly žalostné. Plody drobné strupaté, chuť zelené dužiny... celý příspěvek >
Rajka, 7.11.2013
Nebude to aroma spíš po Šampionu? Když jsem kdysi pěstoval Jolanu, moc aromatická mi nepřišla.
Nejranější odrůdy meruněk, 6.11.2013
Je to pravda, nejvíc jsem si letos pochutnal na těch nejranějších odrůdách, bez ohledu na objektivní porovnání jejich chutí. Ale i tak bych se zaměřil spíš na pokrytí co nejdelšího období konzumace než rozšíření spektra současně zrajících odrůd. U... celý příspěvek >
Red Delicious, 6.11.2013
Nic nechci popřít. Souhlasím,  že jsem tyto výrazy použil a stejně tak dál považuji za nerozum, že lidé u nás i do horších poloh shánějí a vysazují tyto odrůdy, které znají z obchodů - Fuji, Braeburn, Granny Smith, Red Cap, aj. Přitom naši... celý příspěvek >
Podzimní přihnojení, 6.11.2013
Od počátku do první fáze procesu kompostování se tato směs organických surovin nazývá zakládka Čeština je řeč živá. Některá slova se ujmou a v obecné mluvě  používají, jiná nikoli. Možná se skutečně v odborné terminologii směs nazývá... celý příspěvek >
Durancie, 6.11.2013
Mají-li vzrostlé stromy durancií spontánně založené koruny příliš vysoko, je takřka nemožné, aby jim narostly další postranní větve níže na kmeni. Pokud jsou stromy úzké jako topoly, tak to nevadí. Jakmile získají více prostoru a řádně zaplodí,... celý příspěvek >
Red Delicious, 6.11.2013
Hluboce se zakořenil tento názor...Jsou to... vyložené lhaní. Reaguji pouze na výrazy (ne názory),... Jak myslíte. Asi neumím číst.
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika