Příspěvky uživatele - 220.132

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nevím si rady s naroubovanou hrusni, 5.4.2016
To máte pravdu, s tím souhlasím. Tento strom už však letos vychovat nikdo nestihne. Na to je potřeba víc let, a postupně ho k tomu vést. Při hře na přetahovanou nezvítězí ani zahradník, ani strom.
Jak stříhat 4letou hrušen?, 5.4.2016
Ano, ano. Rozpěrkování je v pořádku, to udělejte každopádně. Ale s tím zakracováním pozor. Je rozdíl dělat průsklest, nebo zakrácení jednoletých výhonů. Při průklestu odstraňujete celé větvičky, a třeba tu růstovou sílu převedete na jinou nadějnou... celý příspěvek >
Nemoc?, 5.4.2016
Dobrý den, děkuji za info a souhlasím s Vámi. Pravděpodobně to je suchá skvrnitost. V článcích o monilii opravdu není žádná zmínka o skvrnách na výhonech. Nepamatuji si však, že bych viděl nějaké projevy skvrnitosti na listech, jenom byly poněkud... celý příspěvek >
Nemoc?, 2.4.2016
Když nad tím tak přemýšlím, tak u nás jsou vlastně taky všechny stromy napadené, a sem tam nacházím nemocné větve i na jiných peckovinách. Ty se však prostříháváním jakš tak drží a ani mi to nepřijde tak špatné. Ikdyž višně nám všechny umřely už... celý příspěvek >
Nevím si rady s naroubovanou hrusni, 30.3.2016
Kolik lidí, tolik názorů. Já se přimlouvám za pokoj stromu - nechte ho už být. Obava z vylomení snad byla na místě, dalšími zásahy by však zbytečně a nenávratně ztratil část vitality, odumřením části kořenů. Však spěcháte někam? Jestli ne, pokračujte... celý příspěvek >
Jak stříhat 4letou hrušen?, 30.3.2016
V tomto případě počítáte s tím, že terminál tam někde proroste? Jinak jsem vcelku nerozhodný, kterou variantu bych zvolil. Líbí se mi varianta hlubokého řezu, přece jen pak ten tvar bude pěkný. Na druhou stranu přírůstky jsou už tak velké, a po... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 29.3.2016
Jak se pozná taková viditelná intoxikace plodů mědí? Zrovna rajčata a hrozny já rád :D
Květina z Dolomit 7, 29.3.2016
škoda že makro nezamakřilo právě na tu chocholku, avšak vypadá to vskutku jako koniklec
Výchovný řez mandloně, 29.3.2016
Hmm, díky aspoň za to. Třeba si dám kurz ovocnářské maďarštiny :)
General LeClerk - praskliny na vetvich pod vyhony, 29.3.2016
Rzivost se hlavně projeví na listech, dělají se na nich žluto-oranžové skvrny. Tyto listy je dobré likvidovat, pokud jsou napadené, protože se na nich vytvoří semeniště té houby. Přes zimu však prý tato houba přežije jenom na nějakém neopadavém keři... celý příspěvek >
Nemoc?, 29.3.2016
Martin Votrubec: něco k té hrušni... ono to může být i víc příčin, přece jen ty houby se nemusejí navzájem odpuzovat v jednom dřevě A za informace o monilióze děkuji. Nejspíš ji mám na meruňce. Na slivoni Katinka taky. Ta broskev asi má tu... celý příspěvek >
General LeClerk - praskliny na vetvich pod vyhony, 29.3.2016
Buďte pozdraveni. Praskání kůry hrušní podle mě způsobuje rzivost hrušní. Naše letní hruška to má taky, a některé větve dost slábnou v růstu, sem tam možná i odumře něco. Ty moc rozpraskané se snažím odstraňovat, takže nevím, jak moc to s tím... celý příspěvek >
Strihani svestky, 29.3.2016
Panu Dušanovi M.: ano, on by opravdu obrostl, a to hezky. Jenže by to spodní patro dost možná zaostávalo a v průběhu let by jej to vrchnější patro chtělo pořád předrůstat. Kdyby to spodní patro bylo silnější, popřípadě také nezkrácené, pak by se o... celý příspěvek >
Nemoc?, 29.3.2016
Buďte zdrávi, zahrádkáři. Před třemi lety jsem koupil broskvoň Cresthaven. Už v obchodě jsem dělal obstrukce, protože všechny stromky měly rozpraskané kmínky. Nakonec, za velké nevole obsluhujících, jsem vybral jeden kus, co vypadal k světu. Přesto... celý příspěvek >
Výchovný řez mandloně, 29.3.2016
Napadá mě toto: Vybrat několik, třeba 3 - 4 nejsilnější výhony jako základ kosterních větví. Pokud je někde na terminálu pěkný listový pupen, zvolit jej jako pokračování terminálu. Samozřejmě i ta dutá koruna je možná, to už záleží spíš na vás,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika