Příspěvky uživatele - 152.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ničení vytrvalých plevelů pod keřovými rybízy Roundapem, 16.4.2012
Já osobní zkušenost mám. Prováděla jsem to tak, že jsem pýr prorůstající keřem rybízu na bázi keře rukou vytáhla, ohnula k zemi a pošlapala nohou, aby zůstal ležet. Koncentrovaný Roundup jsem pak nanášela na pýr na zemi pomocí malého (asi 8cm)... celý příspěvek >
Poraďte, jak dál s meruňkou, 12.4.2012
Díky. Snad alespoň pár listů, na které by se stimulátor dal nastříkat, bude. Zuzana
Poraďte, jak dál s meruňkou, 11.4.2012
Po víkendu je mi už jasné, že na 15letém stromku Veecot zůstalo nejvýš promile nevymrzlých listových pupenů. Ve větvičkách (kromě některých posledních letorostů) míza je, ale pupeny jsou úplně suché. Nemám s takovým postižením celého stromu... celý příspěvek >
Myslíte, že nedávný mráz mohl poškodit květní pupeny meruněk?, 5.4.2012
Na 14letém stromku Veecot budu mít 3 (slovy TŘI) květy. Mám pocit, jestli dokonce nevymrzly i listové pupeny. Nově vysazená Bergeron také květy nemá, což je ale v pořádku. Letos nás meruňky určitě nezavalí. Zuzana
Višeň do 1m skruže, 30.3.2012
No, a protože je ta skruž na terénem, tak ještě hlídat zálivku.
Rostliny výrazně potlačující plevele, 27.3.2012
Mateřídoušku používám s úspěchem úplně stejně. Podobné poměry jako mateřídouška vydrží a také rožec Biebersteinův (a také pod ním nic neroste). Zuzana
Mulčování jahod, 26.3.2012
Já bych kůru k tomuto účelu nepoužila. Jahody mám na jednom stanovišti jen 2 až 3 roky, což je doba, za kterou se kůra nerozloží. Musela by se ze záhonu, na který má přijít něco úplně jiného než jahody, nějak odstranit. Seno nebo sláma se dají celkem... celý příspěvek >
2. rok hrušeň Konference, 23.3.2012
Silvamix nenahrazuje hnojení organickým hnojivem - spíš ho doplňuje. Obsahuje jiné věci než hnůj. Z.
Kdy postřik Boraxem?, 23.3.2012
Aha, tak on je i kontaktní, to pak jo. Ď. Zuzana
Je vhodné obohacovat kompost chem.hnojivem?, 22.3.2012
Ba ne. Tráva v kompostu (zelená, nikoliv seno) je zásaditá, protože obsahuje hodně dusíkatých sloučenin. Pokud se jí podaří dobře zkompostovat (tj. že nehnije nebo nevytvoří senáž) bude pH výsledného kompostu plus-mínus... celý příspěvek >
Kdy postřik Boraxem?, 22.3.2012
Neplatí ty zelené púčiky jen pro jabloně? V návodu mám v případě kadeřavosti u broskví uvedenou dobu aplikace od nalití pupenů do opadu korunních lístků. Pokud je pro působení postřiku u broskví podmínkou kontakt se zelenou plochou... celý příspěvek >
Kdy postřik Boraxem?, 21.3.2012
Syllit má systemický účinek, takže teď bude už uvnitř pletiv a další postřik ho nesmyje. V případě meruněk je to ale naprosto jedno, protože doba trvání účinku Syllitu nebude taková, aby mohl působit ve správnou dobu, tj. několik týdnů po odvětu... celý příspěvek >
Co způsobuje usychání větví?, 21.3.2012
Podívejte se dál, co píše Lída. Baycor proti moniliovému úžehu používám také - funguje. Postupujte podle návodu pro meruňky. Zuzana 
2. rok hrušeň Konference, 20.3.2012
Ten kmen v pozadí sice už není živý, ale půda v jeho okolí bude určitě hodně vyčerpaná (musel to být strom "jak hrom"). Hnojení bude určitě zapotřebí, kromě klasiky zkusit něco dlouhodobějšího, jako třeba Silvamix.
Mulč z ořechových větví, 19.3.2012
Samotnou mě to zajímá, a našla jsem celkem solidní článek ze zemědělky v Ohiu, který má vcelku praktické výstupy. Ohio State University Extension Black Walnut Toxicity to Plants, Humans and Horses HYG-1148-93 Richard C. Funt Jane... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika