Příspěvky uživatele - 159.145

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Extremni roubovaci experimenty, 13.5.2013
Nějaké Topazy mám z letošních výsevů, ale nechám je zřejmě jako semenáče zaplodit - vím, že je to běh na dlouhou trať, přesto mám tyto pokusy rád.
Třešeň - choroba, 13.5.2013 Obsahuje fotku
Nevěděli by jste, prosím, o jakou chorobu vyskytující se na listech třešní se jedná? Nějak se mi ji nedaří dohledat. Nekrózy často vzniknou pod květním plátkem, který ulpí při opadu na listu - zřejmě se tam vytvoří příhodné mikroklima (vlhko) pro... celý příspěvek >
Hitparáda odrôd sliviek podľa reálnej skúsenosti, 13.5.2013
Na Těchobuzickou jsem také zvědavý - letos poprvé asi pět kvítků, tak doufám, že se rozjíždí do dalších let.
Kaderavost?, 11.5.2013
Stříkám pouze jednou - na jaře - a je klid.
Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny, 11.5.2013
Pěkné, pane Mikeši. Teď ale nevím, proč stále o pravosti Vlašky pochybujete. Doba zrání moc nesedí. Je pravda, že loňský rok byl trošku výjimečný - vše dozrávalo dříve, ale zralé plody v první dekádě srpna?
Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny, 10.5.2013 Obsahuje fotku
Pane Petře, Vlaška byla letos pěkně obalená květy, ošetřená proti pilatce, s obalečem počítám, tak uvidíme. Doufám, že se letos konečně rozhodne, jestli to je nebo není opravdu Vlaška.
Maliny znicene herbicidom, 9.5.2013
Záleží, jaký použil totál. Např. Roundup Biaktiv se dá použít i na vodní hladinu.
Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny, 8.5.2013
Tak jeden z letošních záporů - zase v hlavní roli Bergeron. Dneska jsem koukal a opět to bude bez úrody - to, co odkvetlo, opadalo. Strom jsem dvakrát stříkal Horizonem, žádný klejotok, žádné odumírající výhonky a přesto opad. Je možné, že by to bylo... celý příspěvek >
Postrik proti pilatce, 7.5.2013
Ono obecně se udává dávka na určitou plochu plus ředění (např. 3ml/10l/100m2) - to znamená, že by se mělo hlavně počítat s množstvím účinné látky na danou plochu. Často je vidět, že zahrádkář to namíchá dle návodu do 10 l, ale vystříká to celé na... celý příspěvek >
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 7.5.2013
Na bez létají hlavně pestřenky. Svazenku vždycky každý rok vysévám, byť na malé výměře, právě jenom kvůli té pastvě pro oči (a uši). Je pravda, že když se dostanu na zahrady v satelitních městečkách - a nejen tam - tak to jsou přísně upravované... celý příspěvek >
Kdy stříkat švestku?, 5.5.2013
Dá se stříkat i v květu - se stejnou účinností, ale... Občas se to dělá, když je špatná předpověď na dny předpokládaného odkvětu.
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 2.5.2013
V zaměstnání se občas zabývám přípravou a testováním výluhů a extraktů z rostlin, které mají fungicidní nebo insekticidní účinek. Jenže... i v těchto rostlinách je účinnou látkou určitá chemická sloučenina, která, separována, se často svými... celý příspěvek >
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 1.5.2013
Roundup podle novějších výzkumů není tak úplně neškodný, jak se prezentuje: Používání herbicidu Roundup představuje větší rizika, než se předpokládalo Nebezpečná složka bezpečného herbicidu
Plodový myrobalán, 1.5.2013
To vyštěpení různých barevných variant je normální - květy byly opyleny pylem různých druhů nebo odrůd slivoní a nebo i třeba jen jednou odrůdou. Výsledné potomstvo může být velice variabilní, viz různé odrůdy, které mají stejné rodiče (např. jablka... celý příspěvek >
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 29.4.2013
Dnes na ČT24 proběhla zpráva o možné restrikci pesticidů z důvodu negativního působení na včely v důsledku používání pesticidů v porostech hospodářských plodin.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika