Příspěvky uživatele - 0.151

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výsadba třešně do kompostu, 2.4.2013
Pan PP: Tak, tak, zahradu mám prakticky na čistém jílu a třešně tam i v okolí rostou. Dal bych něco na ptačce, ta snese hodně.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 31.3.2013
Tak na zahradě cca 40 - 50 % pupenů (Bergeron) v háji, o pár kilometrů dál a pár metrů výš vše ještě spí, pupeny v pořádku.
Třešen Kordia, 24.3.2013
Nechci kupovat další stromek - chci případně vroubovat opylovače do koruny stávajících odrůd. Pro jistotu. Že by se v okolí nenašel z těch poměrně dosti stromů vhodný opylovač se mi moc nezdá. Úroda Kordie je spíše ovlivněna mrazíky v období... celý příspěvek >
Očkování vegetativně množených podnoží, 24.3.2013
Ano, bylo to v ČR (Chomutovsko). Ten druhý způsob se mi zdál logičtější, než očkování na dřevitý řízek, na druhou stranu očkovaná odrůda nevyrůstá těsně nad zemí, ale třeba 25 cm od země.
Třešen Kordia, 23.3.2013
Nevíte někdo, jestli existuje odrůda, která by byla společným opylovačem odrůd Kordie a Kaštánky? Případně, jestli se tyto dvě výše jmenované odrůdy vzájemně opylují (nebo třeba jen jedna druhou)? V okolí do 50m je sice asi 10 stromů třešní a višní,... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 22.3.2013 Obsahuje fotku
Petr z Pardubic: "A vidíte, já jsem měl právě na Bergeronu nejvíc plodů ze všech odrůd, které tady mám. Mrazu 10.4. se postavil opravdu statečně. Zasloužil by si připnout na kmen vyznamenání - hrdina dubnového mrazu 2012". No dneska mně zatrnulo... celý příspěvek >
Očkování vegetativně množených podnoží, 22.3.2013
Očkovali klasicky, a během dne se to vysazovalo (koncem srpna) - kupodivu vše se ujmulo.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 21.3.2013
Vloni to zmrzlo u Bergeronu v poupatech.
Očkování vegetativně množených podnoží, 21.3.2013
Ano, podnože (před tím vyorané) se očkovaly v ruce a následně se sázely na trvalé stanoviště.
Zálivka po hojení stromů, 21.3.2013
Uvedenému přesně odpovídá odběrová sondovací tyč pro odběry půd. Spodní bodcová tyč cca 40 cm, nášlap a horní "téčko" na vytažení.
Očkování vegetativně množených podnoží, 17.3.2013
Ne. Původní řízek byl celý zasazen do půdy až po bázi v ten rok narostlého výhonu, který narostl ještě před očkováním.
Broskev diana, 16.3.2013
Plody byly jako ze žurnálu :-).
Očkování vegetativně množených podnoží, 16.3.2013 Obsahuje fotku
Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s očkováním vegetativních podnoží . V létě jsem viděl dva způsoby (konkrétně u podnože St. Julien) - první, kdy se očkoval přímo zakořeněný řízek v jeho dolní části a po ujmutí očka se zbytek i s novým letorostem... celý příspěvek >
Broskev diana, 16.3.2013
Pane Petře, netvrdím, že to byla odrůda Elberta (v chatce byl plánek a na něm u broskvoně nápis "Alberta") to už jsem psal výše, rovněž nepíši každý rok výborné ovoce - ale cca 7 z 10 let (odhadem). Je to už více jak 20 let. Nepsal jsem to proto,... celý příspěvek >
Broskvoň Symphonie, 12.3.2013
Aha, tak to jsem pane Petře nevěděl - viděl jsem, že ji mají na aktuálním prodejním seznamu. Zřejmě ji z něj nevyškrtli.
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika