Příspěvky uživatele - 88.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Střih švestky, 19.8.2013 Obsahuje fotku
Koruna švestky snese všelijaké tvarování, a strom přinese ovoce ať už střih dopadne jakkoli.Kdyby jste se ale rozhodla pro nějakou formu, tak bych připomenul potřebu zůžit vrchní část koruny do tvaru jehlanu, nebo komolý jehlan.Hlavní je doba řezu na... celý příspěvek >
Topfirst, 19.8.2013
Největší nedostatek vidím u doby dozrávání, neboť jsem se fakt domníval, že by Topfirst mohl zrát před Katinkou, což se zatím ukázalo jako mylný předpoklad, a nevím jestli lze v době dozrávání u Topfirstu přištími roky čekat posun blíže k červenci.V... celý příspěvek >
Topfirst, 19.8.2013
Podle zdroje z Geisenheimu patří odrůda Topfirst k odrůdám vyšlechtěným tamní šlechtitelskou stanicí-tedy patří mezi některé odrůdy pojmenovanými s předponou "Top.Z jejich dosavadniho souboru vyšlechtěných, a zaregistrovaných odrůd je to nejdříve... celý příspěvek >
Topfirst, 19.8.2013 Obsahuje fotku
Všechny Topfirsty jsou už snězeny, a jediná památka na nich je na obrázcích.Nepřikloním se k názoru těch kteří tvrdí,že letošní plody Topfirstu byly propadákem mezi rannými odrůdami.Beru to jako zajimavou protiváhu k plodům švestkovější Katinky.Dále... celý příspěvek >
Série Top, 16.8.2013
Dám vám jednu dobrou radu k nezaplacení. Neřešte to pane, tohle nemá řešení. Pohoda, klídek a tabáček...Kedy zacat s ochutnavkou Toptastu?... v tuhle chvíli to nemá cenu řešit, protože plody Toptastu zmodrají, a pak ještě dlouho budou tvrdé.Nejlépe... celý příspěvek >
Série Top, 16.8.2013 Obsahuje fotku
Taky mám zajimavý výstřižek, a týká se šmaku některých švestek a pološvestek.Pochází to z materiálu, který tady podsunul pan Mittwoch. Pohlížel jsem jen na kolonku Geschmack(šmak),a kolonku Attraktivität(atraktivita).Ranným odrůdam se není čemu... celý příspěvek >
Orangered, 16.8.2013
Na tu odrůdu jsem se moc těšil, ale ovoce už neochutnám, protože tříletý stromek zašel.Loni na jaře stromek vyrašil slabými výhonky, které se začaly ještě v bylinném stavu sesychat,uvadat... ani rouby jsem nezachránil.Taky Radku jsem si musel pořídit... celý příspěvek >
Identifikacia odrody I, 15.8.2013
Jestliže má větší plody, než npř. domácí švestka, nebo Katinka, tak můj typ by byl Tegera-hlavně podle tvaru,barvy plodů.Jaké je přibližné stáří stromu?
Rheingold? Oulinská? Kterou?, 14.8.2013
O německém Rheingoldu jsem četl, že méně roste, ma velmi slabý růst, což vidím jako výhodu pro ty, kteří chtějí z různých důvodů menší strom.Kdybych měl možnost tak bych si tu slívu pořídil.Velmi ranně vstupuje do plodnosti, a tato je velká.Plody... celý příspěvek >
Topfirst, 14.8.2013
Musíte být registrován, a přihlášen, jinak to nejde. Topfirst má menší intenzitu růstu, což vidím jako přednost pro pěstování na malých zahradách.Velkopěstitelé této odrůdy budou ovoce podtrhávat, aby při přepravě byly plody ještě tvrdé, a... celý příspěvek >
Topfirst, 14.8.2013
Kdybych ji směl porovnat s kvalitou plodů Čačanská lepotica, která je u mě přezrálá, konzumovatelná tak jako v tuto dobu plody Topfirstu až koncem srpna, a kterou jsem z důvodů nedostatku místa pro nové odrůdy zrušil, tak bych v první řadě podotknul,... celý příspěvek >
Topfirst, 14.8.2013 Obsahuje fotku
Ňam,ňam... plody už dozrávají, ale trhat je nebudu...ňam.Nyní už to nevidím na zlé meno odrody.Nyní se u padlých plodů vyvinulo zvláštní spojení chuti a konzistence.Krásně blátovitá struktura dužiny změkla, a skýtá velmi šťavnatý požitek.Do knedlíků... celý příspěvek >
Topfive, 14.8.2013 Obsahuje fotku
Ještě nevím, při kterém rodičovském spojení nastal velký třesk, protože jsem našel taky toto-Čačanská najbolja x Auerbacher.Ale i v právoplatném svazku někdy vzniknou potomci s genetickými rysy od souseda,který se k potomkům jaksi někdy nechce... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 13.8.2013
Když si znova přečtu svůj dnešní první příspěvek, tak se musím smát.V konečném znění to vypadá, jako by ten Aivaz pěstoval nějaké lidi.Ale napokon něco na tom bude, protože práce šlechtí člověka, proto jestli chceme být úspěšní v pěstování čehokoli,... celý příspěvek >
Katinka - termín dozrievania, 13.8.2013
Althánová je v podstatě Zelená renglota, která je u nás stále zelená, i když sousedovi, který jí má na větším slunci už žluknou plody.Nechce se mi věřit pane PP, že u Vás o sto metrů výše padají v tuto dobu zralé plody... možná tak nedozralé,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika