Příspěvky uživatele - 134.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Agave americana - stříhání listů, 31.5.2011
Zatiaľ bez odozvy, tak skúsim odpovedať. Listy by som odstraňoval celé. Ak sčernali kvôli tomu, že ich spálilo prudké slnko, odstránil by som iba naozaj veľmi poškodené listy. Ak listy sčernali kvôli napr. nejakej plesňovej chorobe, odstránil by som... celý příspěvek >
Je to kadeřavost?, 25.5.2011
Už ste vylamovali vlkov? Ja som si tento rok povedal, že vylamovať budem zároveň s prebierkou, teda cca v polke, koncom júna. Dúfam, že ešte pôjdu ľahko vylamovať. Neskúšali ste to niekedy takto? Jediné, čo som pretrhal bola novozasadená... celý příspěvek >
Je to kadeřavost?, 25.5.2011
Ak stihne nové drevo do konca sezóny vyzrieť a nevytvoria sa iba slabé, tenké konáriky (často aj bez kvetných pukov), ktoré aj tak budúci rok odstrihnem tak áno. Vo všeobecnosti, čím neskoršie sa reže, tým strom menej reaguje tvorbou nového dreva a... celý příspěvek >
Žloutnutí listů rybízu, malin, angreštu i měsíčních jahod, 24.5.2011
Mávam z času na čas niečo podobné na malinách. Jeden rok sa to vyskytne na jednej rastlinke a ďalší napr. o 5 metrov ďalej. Keby to bolo vo výžive, asi by to bolo stále na jednom mieste (prípadne by tým trpeli všetky maliny). Ste si preto istí, že to... celý příspěvek >
Je to kadeřavost?, 24.5.2011
Asi áno, neviem presne kedy má tá huba výtrusy. Ale striekať treba aj tak, vždy niečo priletí. So zvýšeným infekčným tlakom mám zaujímavú skúsenosť. Sused pestuje broskyňu cca 10 m od mojej. Nestrieka vôbec. Ja striekam (na rozdiel od mnohých... celý příspěvek >
Názor odborníka na roubování, 24.5.2011
Ak bola zelená rynglóta naštepená, tak by podľa môjho názoru práve nemala veľa odkopkov... Pokiaľ dobre rastú (čo evidentne áno) nie je dôvod prečo by z nich niečo nebolo. A radosť z vlastnoručne naštepeného stromu je dvojnásobná. Ináč v dobrom... celý příspěvek >
Postřik, 24.5.2011
Dobrý deň, pán Paľo. Dá sa ten Oleoekalux na Slovensku bežne zohnať? Ja som na jar zháňal niečo na tento spôsob ale buď sa to už nevyrábalo (oleoekol) alebo nič nemali. Takto na jar proti prezimujúcim škodcom nestriekam, ale minulý rok bol čo sa týka... celý příspěvek >
Je to kadeřavost?, 24.5.2011
Ja by som tie listy asi nechal. Pre stromček, ktorý bol zasadený tento rok na jar by to bol asi dosť veľký šok.  Existujú dva protichodné názory. 1. skrútené listy broskyňu vysilujú a preto ich treba otrhať. 2. Aj tieto zelené listy... celý příspěvek >
Vadnutí lístků, 23.5.2011
Dobrý deň. Keďže pestujete toľko kaktusov, tak asi nebudete začiatočníčka a v zálievke to pravdepodobne nebude. Mne sa stalo niečo podobné, ale s väčšími rastlinkami vianočného aj veľkonočného kaktusu. Tipujem, že ide o nejakú chorobu. Aj keď som... celý příspěvek >
Čo namiesto Discusu?, 17.5.2011
Áno, všimol som si. Aj to je dôvod, prečo hľadám náhradu. V minulosti bolo viac predávaných prípravkov na egreše, dnes sú už zrušené.
Čo namiesto Discusu?, 16.5.2011
Dobrý deň, na striekanie egreša proti múčnatke používam niekoľko rokov prípravok Discus. Kvôli zabráneniu vzniku rezistentnosti múčnatky by som mal postreky meniť. Okrem spomínaného prípravku mi však nie je známy žiadny iný, ktorý by som mohol... celý příspěvek >
Co místo meruňky?, 16.5.2011
Čo sa týka vyčerpanosti pôdy a živín, tak dva roky, počas ktorých na tom mieste rástla marhuľa, nehrá veľkú rolu. Podľa mňa by ste mohli na to isté miesto vysadiť marhuľu úplne v pohode. Ak chcete, môžete pri sadení vykopanú zeminu vymeniť... celý příspěvek >
Kolko nechat plodov na mladej jabloni a ako sa o ne starat?, 16.5.2011
Dobrý deň, ja som sadil jablone tento rok na jar. Niektoré zakvitli už teraz. Stromčeky sú pekné, silné, tak skúsim nechať jeden plod na každom z nich. Myslím, že ak to bude pre strom priveľké zaťaženie, tak ten plod neskôr odpadne aj sám. Skúšal... celý příspěvek >
Kaktus, 5.5.2011
Z obrázku to nie je celkom jasné, ale pravdepodobne to je cylindropuntia, resp. austrocylindropuntia.
Roubování peckovin za kůru, 3.5.2011
A ako to je so štepárskym voskom? Niekto tu raz napísal, že je riedky a že mu zateká medzi rouby a tie sa potom ťažšie prijímajú. Preto som dával tenšiu vrstvu. Na niektorých miestach okolo kôry sa mi preto vytvorili medzery, tak som to pre istotu... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika