Příspěvky uživatele - 249.198

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vychovny rez ceresne Burlat, 19.4.2012
Horší korunu u střešně jsem ještě neviděl.
Je možné zakrátit meruňku?, 19.4.2012 Obsahuje fotku
Pokus o trochu polepšený obrázek ukazuje na nějaké poškození dřeva v některých místech.
Odstranění betonu ze dvora, 18.4.2012
Při ručním bourání by stálo za vyzkoušení narušit celistvost betonu pilou s diamantovým prachem jakou mají cestáři a naříznout do hloubky pásy. Poté v místě řezu postupně navrtat díru co metr a vrážet vhodný průměr tzv. špice. Neslabší pevnost betonu... celý příspěvek >
Setí kukuřice, 15.4.2012
Kukuřice je náročná na teplo při klíčení zhruba tak jak okurky. Na západním Slovensku, tedy v kraji kukuřice se seje tak od 25 dubna do 1. května. Takže na kukuřici není vůbec pozdě.
Setí kukuřice, 15.4.2012
Kukřici jsme pěstovali na zrno léta a nikdy jsme nemořili. Největším škůdcem byl stejně tzv. drátovec a ten sežere nebo lépe vyžere zrnko až už je vyrašena těsně nad zemí, moření proti tomu nepomáhá a jistí se více zrny, tak 3 do jednoho místa.
Odborná literatura, 13.4.2012
Řez stromů je podle mne až druhá kategorie. Nejdříve je potřeba rozumět zákonům růstu, "metabolizmu ", fotosyntéze, kořenům a způsobu pohybu asimilátů a řez, ten z toho jaksi se odvodí. Bez určitých vědomostí není možné porozumět řezu, tedy proč, kdy... celý příspěvek >
Nerašící na podzim vysazená meruňka, 10.4.2012 Obsahuje fotku
Podle obrázku těsne za pupenem zakrátit ale nestřihat, odříznout a zahladit nožíkem, případně zavoskovat. Zakrácením určitě tomu pomůžete a i kdyby pupeny byly nějaké vadné a dřevo zdravé, tak se probudí pupeny adventivní. Kdyby jste to ponechala bez... celý příspěvek >
Nerašící na podzim vysazená meruňka, 9.4.2012
Pořiďtě lepší foto a ne proti světlu a zkusím něco střhnout "elektronicky". Je to stromek se zvláště nepodařenou korunou a proto je potřeba radikálně zasáhnout jinak by stejně později se to muselo udělat a navíc by při ponechání většího počtu pupennů... celý příspěvek >
Nerašící na podzim vysazená meruňka, 9.4.2012
Stromek vysazený v prvním roce by měl mít zastřižené 3-4 postranní (do stejné úrovně výšky) kosterní větve a jeden terminál. Na postanných by mělo být od 3 do 5 pupenů a na terminálu max. 8. Tolik dokáže stromek probudit a vyrašit. Zkuste spočítat,... celý příspěvek >
Baltská světlá rašelina, 21.3.2012
Díky za odpověď. To jsem netušil že ji takhle jednoduše koupim. Včera jsem se na ni ptal v zahradnických potřebách a říkali mě že jsem první kdo se na ni ptá. A vůbec nevěděli jestli ji dokážou objednat. Tak nevím Píšete že můžu použít jakoukoli... celý příspěvek >
Baltská světlá rašelina, 20.3.2012
Dobrý den. Kde koupím uvedenou rašelinu? Nemůžu ji nikde pod tímto konkrétním názvem najít. Potřebuju ji k výsadbě 20cm tůjí a je doporučeno míchat se stávající zeminou 1:1 Nebo mě někdo kdo má zkušenosti s výsadbou tůjí, doporučí něco jiného?... celý příspěvek >
Řez kořenů, 18.3.2012
Obvykle má třešeň hlavní silné kořeny 3 až 4 v horním patru a pak několik menších cca o půl metru níže. Pokud se zkrátí hlavní kořen, tak co do rovnováhy by se měla mírně redukovat koruna aby opět byla ve výživě rovnováha. Je tu pouze jeden problém.... celý příspěvek >
Čím stříkat proti monilia laxa - jabloně, 18.3.2012
Obávám se, že je pozdě a větévky napadené minulý rok nezachráníte, akorát zjistíte, že na jaře nevyraší. V tom je tato choroba zákeřná a docela mne zdecimovala švestky Stanley, Valjevka a Jojo. Domácí ani Duranzie se to netýká.
Jak ostříhat meruňku a broskvoň?, 16.3.2012
Pan Josef to naznačil celkem dobře. U takto už pokazeného stromku (asi ve školce) to lépe nejde. Důležité je aby u té nižšší vidlice nebyly více jak 2 očka. Lepší je jen jedno. U toho spodního obrostu bych odřezal to co roste kolmo a zatím ponechal... celý příspěvek >
Jakou benzínovou rotační sekačku?, 7.3.2012
Proboha jenom ne HECHT! Pokud ne Al-ko tak se mrkněte na GTM.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika