Plisen rajcat?



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?)
20.6.2011 22:25

Neměl jste špatně umytý postřikovač po Roundapu při postřiku Kuprikolem? Podobný nález žlutých listů jsem měla před několika lety v jahodníku při postřiku jahod proti roztočíkovi, předtím byl v postřikovači Roundap, aplikoval můj otec, vymýval, ale přesto se nějaká molekula z postřikovače dostala do jahodiště. Rostliny to během několika týdnů "rozchodily".  Jiřina.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 19.6.2011 22:16
Já to stříkám, ale mrkněte do návodu na etiketě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 20.6.2011 22:25

Neměl jste špatně umytý postřikovač po Roundapu při postřiku Kuprikolem? Podobný nález žlutých listů jsem měla před několika lety v jahodníku při postřiku jahod proti roztočíkovi, předtím byl v postřikovači Roundap, aplikoval můj otec, vymýval, ale přesto se nějaká molekula z postřikovače dostala do jahodiště. Rostliny to během několika týdnů "rozchodily".  Jiřina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.243 (?), 21.6.2011 19:53

vymyval jsem to poradne, kazdopadne jsem si rekl, ze to klidne mohlo byt, takze jsem ted koupil jiny na strikani hnojivy ochranymi postriky. Ale kdyby tam byl, tak by ty rostlinky odchazely vsude, ale deje se to jen na jedne zahrade. NA druhe neni postizeny jediny kerik. Strikal jsem i vino a okurky a vse je taky ok. Na radu, ze je malo zeleza jsem koupil tekute zelezo tak snad pomuze. Rano to pujdu striknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 21.6.2011 23:25

Která z těch zahrad byla první při stříkání Kuprikolem? Pokud by to byla ta postižená, mohlo by to ulpět v tryskách a hadicích a vyplavovat se postupně. Jde jen o moji úvahu, též nemám vysvětlení pro rozdílné poškození. V mých jahodách bylo poškozeno jen několik trsů ne vedle sebe.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.243 (?), 22.6.2011 9:03

prvni byla strikana ta druha. tam jsem strikal i okurky a vino. Neni tam postizena jedina rostlinka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 20.6.2011 13:02

je druhá polovina června, horko, do toho nějaká ta bouřka...

takže doporučuji zahájit preventivní postřiky! Acrobat nebo Ridomil, kuprikol a champion ne, oddálí zrání plodů

přidejte do postřiku nějaké vitamíny (=minerály), rostlinám to prospěje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 25.7.2011 21:52

Dnes jsem objevil něco na listech co se mi nelíbí, rostliny jsou komletně mokré již několik dní, plody nezrají a je zima. Deštivé počasí znemožňuje ošetřit postřikem

Plíseň?
Plíseň?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 121.114 (?), 29.7.2011 23:49

Chci se zeptat, o kolik Kuprikol oddálí zrání rajčat? Já teď teprve začínám sklízet první rajčata. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 30.7.2011 7:34

Nevím odkud jste ale u mne zrání rajčat odsunuje spíše špatné počasí. Pokud máte rostliny již velké a plodící tak to bude "neznatelné", tam se jedná spíše o malé rostliny v počátcích růstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 31.7.2011 17:15

Takhle rychlý nástup plísně jsem ještě neviděl, včera byly rostliny v pořádku a dnes skoro všechny napadené. Postřik pro toto "krásné" počasí nemožný, tak doufám, že až se to vyprší budu mít ještě co zachraňovat. Jediné co jsem mohl udělat, tak jsem otrhal napadené listy. Byl jich plný kotouč. Jediné zdravé rostliny jsou zatím ve skleníku. Zase jedna super rajčatová sezóna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika