Kroucení listů u rajčat a paprik



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?)
20.6.2011 22:32

Takto vypadaly moje rostlinky ve skleníku v roce, kdy jsme na střeše likvidovali mech totálním herbicidem, který je určený na nezelené plochy, název si nepamatuji. Zprvu se dešťová voda nepoužívala k zalévání, po několik deštích se chytala do sudu a já jsem poctivě zalévala. Rezidua se vyplavovala s koncentrovala ve skleníku, další jaro mi tam nerostl ani plevel, respekvive vypadal jako Vaše rajčata, typický byl nález na kořenech, které se jakoby snažily větvit, ale nerostly do délky. Bylo nutno vyměnit zeminu ve skleníku. Nemohl být chlévský hnůj kontaminovaný?   Zdraví J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 46.65 (?), 20.6.2011 16:13, zobrazeno: 64879x

Dobrý den, před nedávnem se nám začaly kroutit listy u rajčat a paprik (fotografie přikládám). Žadní škůdci nejsou vidět. Nepoužíváme žádnou chemii a hnojíme pouze kravským hnojem.
Prosím o pomoc, čím by to mohlo být a jak se proti tomu bránit.
Moc děkuji za jakékoli rady.

Kroucení listů u rajčat a paprik
Kroucení listů u rajčat a paprik
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 20.6.2011 17:03

Podle chloupků to vypadá na rajče. Jak často hnojíte? Vysadil bych hnojení do doby než bude rostlina normální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.65 (?), 21.6.2011 15:17

Hnojíme pouze na podzim, během vegetace vůbec. Přikládám ještě fotografii papriky.

Kroucení listů rajčat a paprik
Kroucení listů rajčat a paprik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 100.126 (?), 6.7.2011 12:24

Také mi ve foliovníku docházelo ke kroucení listů paprik, ale ne tak strašně, jako je vidět na Vaší fotografii, tak kalamitní to nebylo. Nicméně jsem se pídila po důvodu a nakonec jsem ho našla. Po vyloučení škůdců a všech dalších možných důvodů se našlo vysvětlení. Bylo to odrůdou paprik, které jsou určeny pro polní pěstování. Ostatní papriky byly určeny pro skleníky a foliovníkové kryty a těm se listy nekroutily vůbec. Těm polním paprikám ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 20.6.2011 22:32

Takto vypadaly moje rostlinky ve skleníku v roce, kdy jsme na střeše likvidovali mech totálním herbicidem, který je určený na nezelené plochy, název si nepamatuji. Zprvu se dešťová voda nepoužívala k zalévání, po několik deštích se chytala do sudu a já jsem poctivě zalévala. Rezidua se vyplavovala s koncentrovala ve skleníku, další jaro mi tam nerostl ani plevel, respekvive vypadal jako Vaše rajčata, typický byl nález na kořenech, které se jakoby snažily větvit, ale nerostly do délky. Bylo nutno vyměnit zeminu ve skleníku. Nemohl být chlévský hnůj kontaminovaný?   Zdraví J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.65 (?), 21.6.2011 15:20

Hnůj byl čerstvý, takže tuto možnost bych vyloučil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 21.6.2011 16:19

Cerstvy hnoj moze prehnojit podu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.73 (?), 21.6.2011 22:28

Hnojíme tímto způsobem na podzim už 20 let a nikdy se nám to nestalo. Naopak jsme měli vždy zdravé keře rajčat i paprik a bohatou sklizeň. Zaléváme většinou dešťovou vodou, ale v květnu v období horka jsme používali i vodu z rybníka, tak možná bude problém tam, jak nastiňuje paní výše. Pokud to tedy není nějaká nemoc/viróza, ale kontaminace půdy, nevíte, jak půdu zase přivést do původního stavu (kromě výměny zeminy)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 21.6.2011 23:09

Tehdy mi radili hodně zalévat, aby se rezidua vyplavila. U nás byla kontaminace velká, ani plevel nerostl. Jak Vám roste plevel?  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.73 (?), 22.6.2011 12:58

Plevel nám ve skleníku "naštěstí" roste. Rostliny ještě před měsícem také rostly, rajčata vyrostla tak do 1 m výšky, ale pak se jim začaly kroutit horní listy a růst se úplně zastavil. Plody na spodních patrech jsou, ale nemají klasický kulatý tvar, rajčata jsou taková soudkovitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika