Příspěvky uživatele - 159.24

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubování okurek na tykev, 14.4.2010
Taky zvažuji vypěstování semen podnoží tykví, jsou totiž docela drahá. Plánuji pěstovat jednu rostlinu tykve fíkolisté na semeno. Domnívám se, že u Sprintera to nepůjde, protože jde o F1 hybrid a v další generaci dojde k štěpení, dle... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 10.4.2010 Obsahuje fotku
Přidávám další fotky a zkušenosti s roubováním. Asi je vhodnější odstranit vrchol tykve a kořen okurky později, než jsem to dělávala. Tykev po týdnu a kořen okurky po 14 dnech, potom již nehrozí vadnutí a možná to není pro rostliny takový šok, že... celý příspěvek >
Uvadlé sazeničky, 9.4.2010
Se substrátem pro výsev a množení mám tento rok též neblahé zkušenosti. Vaše rajčata mohou mít padání klíčících rostlin, což je infekce kořenového krčku, která pochází z půdy a projevuje se u rostlin v ne zcela příznivých podmínkách. Zkuste sazeničky... celý příspěvek >
Propaření zeminy, 6.4.2010
Několik let jsem používala substrát pro množení a výsev o fy Agro, výborně mi všechno rostlo, letos mám novou šarži, prvně mi shnila semena paprik, potom špatně vzcházely okurky, byť bylo semeno mořené a nakonec mi podehnily dvě již hotové... celý příspěvek >
Klíčení paprik, 2.4.2010
Také to může být substrátem, viz moje roubované okurky. Nebo máte správnou koncentraci té hnojivé zálivky??   J
Nejchutnější rajčata, 2.4.2010
Loni jsem zkoušela Šejk, hlavně proto, že obsahuje dvojnásobek lycopenu a je tudíž dvojnásobně zdravé /např. proti rakovině prostaty/. Chuťově bylo vyloženě ubohé, suché, na úrovni těch z obchodu. Navíc keříčková rajčata nemusím, protože se válí po... celý příspěvek >
Nejchutnější rajčata, 2.4.2010
Letos zkouším mimo jiné osvědčené odrůdy novinku Pollicino F1, dle referencí vypadá nadějně. J
Roubování melounů a okurek, 1.4.2010
Dnes jsem si byla koupit v zahradnictví nový substrát, na pytli je nápis Mykoflor, uvidím, zda bude lepší. Zahradník mi říkal, že též nemá dobré zkušenosti s výsevním substrátem fy Agro. Já si ho do letošního roku nemohla vynachválit, byl... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 31.3.2010
Tak jsem se přechválila. Libovala jsem si ve stoprocentní úspěšnosti a dnes mi dvě již přijaté roubované okurky na tykvi fíkolisté začly usychat od kořene tykve, který podehnívá. Zkusila jsem je částečně odlistit a zalít Previkurem, ale asi to... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 29.3.2010
Odpověď panu Mirkovi: U tykve 2.- 3. den vyříznu vegetační vrchol a ponechám jen děložní lístky, ty nechám další dva až tři dny a když jsou už jako plácačky, tak celý vrchol odstraním, netrvá to celkem více než 5 dní. Přitom postupně povoluji úvazek... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 28.3.2010
Někde jsem četla, že kdesi pěstují melouny na stále stejném pozemku a střídají jen podnože, ale nebylo tam psáno jaké. Zda se dá použít třeba cuketa? Patison? Sama dýně nepěstuju, nikdo to u nás nejí. Zkoušet to nebudu. Sprinter a fíkolistá mi... celý příspěvek >
Dát už rajčata do skleníku?, 28.3.2010 Obsahuje fotku
Připojuji fotky rajčat ve skleníku, vysazena byla v pondělí, zatím se jim daří dobře, některá mám ještě v květináči, ta přijdou též do skleníku, ale v ještě chladnější poloze, takže později.   Jiřina    U fotky je překlep.... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 28.3.2010 Obsahuje fotku
Přikládám opět nějaké fotky z roubování okurek. Melouny ještě neroubuji, dnes jsem je zasela. Úspěšnost roubování zatím 100%. Nařezávání stonků tež úspěšné beze ztrát, ale je to piplačka. Nějaké ztráty mám v menší klíčivost osiva a potom mi přebývají... celý příspěvek >
Odruda Anabele, 24.3.2010
Asi před dvěma roky jsme Annabelle pěstovali. Byly dost málo výnosné. Varný typ spíše A, vhodné na vánoční salát, k jaru klíčí i v dobrém sklepě. Chuťově dle degustace v jedné zahrádkářské organizaci se umístily na 1. místě. Dle mne vhodné... celý příspěvek >
Dát už rajčata do skleníku?, 22.3.2010
Dnes jsem vysadila rajčata do skleníku, z důvodu, že za oknem na prudkém slunci a v relativně malém hrnku vadla.      J.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika