Příspěvky uživatele - 79.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tophit - medzištepenie, 5.3.2012
Také nevím, proč to mezištěpení. Před pár lety jsem sázel Tophit na St. Julien u zetě a také byl bez mezištěpení. Možným vysvětlením by byl důvod uváděný p. Vysloužilem. Dalším, např. totální poškození vrchní části kmínku a školkařovi bylo líto... celý příspěvek >
Kadeřavost - postřik dnes?, 2.3.2012
U nás teploty v těchto dnech nepřesáhly 10,5°C. Prohlížel jsem lupou pupeny na stromku u zdi domu. Zatím nic. Lísky se prášit zatím nechystají, angrešty ještě spí. Podle prognósy vývoje teplot vidím to ošetření na konec příštího týdne.
Prořezat švestku teď?, 29.2.2012
...jaké peckoviny pěstujete jako štíhlé vřeteno? Na své zahradě všechny švestky, meruňku, třešně a višeň. Broskve jste pochopil nesprávně, jsou s klasickou dutou korunou, jedna - u zdi domu je ve tvaru U. A potom něco u příbuzných.
Švestka 250 metrů n.m, 29.2.2012
U podnože St. Julien se někdy může stát, že se omezení růstu příslušné odrůdy buď neprojeví, nebo jen slabě(mně se to zatím nestalo -Herman, Althanova, Valjevka, Tophit, Hanita). Je myšleno oproti myrobalánu.   Moje dosavadní zkušenost se... celý příspěvek >
Švestka 250 metrů n.m., 28.2.2012
V této poloze, pokud to náhodou není mrazový dolík, můžete zasadit prakticky cokoliv. Záleží na vás, jestli chcete ranou švestku, zrající v červenci, či v srpnu, nebo pozdní zářijovou. A také jak velký strom by to měl v budoucnu být a podle toho... celý příspěvek >
Prořezat švestku teď?, 28.2.2012
Já všechna svoje vřetena peckovin řežu následovně. 1) Asi v půli července zakrátím nově rostoucí letorosty o1/3 až 1/2 délky, nevhodně rostoucí odřiznu úplně. 2) Na konci srpna a začátku září provedu prakticky konečný řez, u kratších... celý příspěvek >
Prořezat švestku teď?, 27.2.2012
U obou stromů počkejte až do doby, kdy začnou kvést a tedy bude tepleji.
Kalendář ovocného trhu 1909 Hrušky, 26.2.2012
I Solanka v červenci by musela být z teplých poloh.
Šarka švestek, 26.2.2012
Loňský rok byl výborný, jak kde. Mně drtivá většina plodů zmrzla. To se samozřejmě přežije, horší to mají ti, co jsou na sklizni ekonomicky závislí.
Šarka švestek, 25.2.2012
Děkuji za přání, pane Rudolfe. S tou mojí kondicí to není nic moc, ale doufám, že zahrada je na tom o hodně líp a také, že se loňský rok nebude hned tak opakovat. I já vám přeji hodně zdraví a úspěchy v pěstování.
Kadeřavost - postřik dnes?, 24.2.2012
  U nás, na Královédvorsku, to rozhodně na ošetření v nejbližších dnech není. Preventivním ošetřením mědí se samozřejmě nic nezkazí. Ale zatím je na ošetření brzo, obzvláště, bylo-li stříkáno po opadu listů.   Nejdůležitější období zde... celý příspěvek >
Jakou atraktivní švestku pro děti, 23.2.2012
  Jsem přesvědčen, že se v běžném pěstování žádný geneticky modifikovaný ovocný druh hned tak neobjeví. Eu na to není ještě zralá a odpůrci genových manipulací zatím mají výrazně navrch.   Největší nadnárodní chemické a osivářské firmy... celý příspěvek >
Nakoľko slabá podnož je dula?, 23.2.2012
Podle mých zkušeností někde mezi M26 a MM 106. Záleží i na dalších faktorech, jako např. jak hluboko či mělko byl stromek vsazen, jak moc bujně roste příslušná odrůda a pod.   Protože všechny ovocné stromy se snažím tvarovat jako štíhlá... celý příspěvek >
Pomologie starých odrůd, 22.2.2012
Připojuji se také s pochvalou. Jen ta němčina mi dělá problémy. Na detaily musím ale počkat na vnuka.
Renety, 22.2.2012
V souvislosti s tabulkou, zveřejněnou p. Vítkem, jsem si vzpomněl ještě na jednu věc. Na ceny. V tabulce uvedené tržní ceny se převážně pohybují v rozsahu 50-100 haléřů/kg. V současné době náklady pěstitelů na výrobu 1kg jablek (bez nákladů na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika