Příspěvky uživatele - 81.96

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zázraky v zahradě, 21.10.2009
Připadá mi to jako ostrolist poléhavý. Nemáte ještě jinou fotku? Lenka
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 19.10.2009
Červená lebeda: mladé lístky se dají jíst i syrové - spíš se hodí do kombinovaného salátu. Jinak ji používám stejně jako špenát nebo mangold, na polévku, do zapékaných jídel ap., ale pravda je, že pekelně barví na růžovo - samotné lístky po tepelné... celý příspěvek >
Záhon bez rytí, 17.10.2009
Taky se připojuju s dobrou zkušeností. Jednou založené záhony už neryju, půda pod mulčem zůstává kyprá. Pro mrkev ap. na jaře záhon projedu vidlemi - skoro lepší mi přijdou klasické vidle než rycí - pro jinou než kořenovou zeleninu to ani není třeba.... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 16.10.2009
Hančo, sem s otázkami! Jedlé plevely: je jich spousta, ale uvádím jen ty oblíbené: bršlice kozí noha, kopřivy na špenát apod., žabinec ptačinec syrový do salátu (chutná trochu jako hráškové lusky), tamtéž i listy pampelišek, květy fialek. Dle mých... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 13.10.2009
Mirku, oceňuji vaše zkušenosti, tak jsem si to opravdu představovala. Jen malá korekce: divoká rajčátka a ta droboučká, která se v různých odrůdách prodávají v supermarketech, to není totéž! Samozřejmě nemám vyzkoušené všechny odrůdy, ale dle... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 12.10.2009
Zdravím. Půl dne jsem tu nebyla a koukám, že někteří zavilí diskutéři si prostě nemohou pomoci, že pane Vysloužile? Pro Marii: výnos může být vysoký i z ekozahrady, liší se jen přístup: raděj obětujete nemocnou rostlinu, než si zničíte ekosystém,... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 12.10.2009
Na jiném vlákně zazněl dotaz, co na své zahradě pěstuji, že mi to roste i bez chemických postřiků. Protože výměna informací o odolnosti jednotlivých odrůd zeleniny, ale i květin mi přijde velice užitečná, zakládám toto vlákno. Má být určeno pro ty,... celý příspěvek >
Ochrana trvalek na podzim, 12.10.2009
Zdravím všechny, nechci se zaplétat do diskuse, jestli chemie na zahradě ano, či ne, podle mě už jí tady bylo dost. Zazněl tady ale dotaz, co na své zahradě pěstuji - na ten ráda odpovím. Toto vlákno se mi ale zdá už poněkud dlouhé a nepřehledné,... celý příspěvek >
Ochrana trvalek na podzim, 8.10.2009
Promiňte, ale musím se do toho vložit. To, co píše Marie, je holý nesmysl. Sama jsem na své zahradě nepoužila nikdy jediný postřik (kromě bylinkových odvarů a kopřivového zákvasu) ani umělé hnojivo a rozhodně mám ze všech sousedů nejlepší úrodu... celý příspěvek >
Trvalky - stále kvetoucí záhon, 11.9.2009
Konvalinky, podléšky, plicník, sasanky, kde je alespoň trochu slunce, možná by šel i kamzičník, náprstníky.
Prolifera, 11.9.2009
Tak mě napadlo, že by se některé plané růže daly zakomponovat přímo do takového křovitého živého plotu - třeba taková růže hugova je na to bujná dost, a určitě není sama. Mimochodem, viděla jste někdy 10 m vysokou šípkovou růži? Četla jsem u V.... celý příspěvek >
Prolifera, 10.9.2009
Ještě jsem trochu pátrala po původcích proliferování a u jiných rostlin (jabloně, čarověníky atd.) se uvádí jako původce nejen genetika, ale i všelijaké houby, bakterie a viry - tzn. že může jít o vratný, "léčitelný" jev. U růží jsem nic... celý příspěvek >
Prolifera, 5.9.2009
Jinak hodně štěstí s vaší růžovou zahradou. Už se těším, až budete pořádat první den otevřených dveří. Lenka
Prolifera, 5.9.2009
Honey, nemáte nějakou fotku, abychom viděli, jak to vypadá? Letos jsem pozorovala tento úkaz na jedné historické růži, kterou jsem pěstovala z řízku (měla jen jeden květ) - asi je to Cardinal de Reichelieu, ale nejsem si úplně jistá - zprostředka... celý příspěvek >
Šalvěj, která usychá, 4.9.2009
šalvěje jsou dost suchomilné, může být, že textilie spolu s mulčem příliš zadržuje vláhu a šalvěj vám uhnívá
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika