Prolifera



host - 81.96 (?)
11.9.2009 9:33

Tak mě napadlo, že by se některé plané růže daly zakomponovat přímo do takového křovitého živého plotu - třeba taková růže hugova je na to bujná dost, a určitě není sama. Mimochodem, viděla jste někdy 10 m vysokou šípkovou růži? Četla jsem u V. Větvičky, že mohou tak vysoko vyšplhat (i výš), ale na vlastní oko jsem to viděla až ve svém současném bydlišti - když na mě na podzim u nás na mezi vykouknou z koruny vzrostlého dubu nebo třešně šípky, nepřestává mě to fascinovat. To jen pro inspiraci, až budete sázet tu alej.

Jinak listí v zahradě bych spíš vítala, stejně asi budete potřebovat růže na zimu zakrývat, listí vám pomůže a do jara zetlí. Já ke svým botanickým a historickým chvojí nedávám, jen trochu kompostu (když mám), a zahrnu právě listím.

A ještě jedna drobná finta proti prorůstání kořenů: do země zakopete na výšku dvě řady starých střešních tašek, tak, aby druhá řada spáry překrývala. Nad zemí kouká jen kousíček, vegetace to překryje, takže není nic vidět. Moje trnka se takto drží ve vymezeném prostoru, ale uznávám, že mám dost místa. Ostatně může se vám to hodit i k růžím, když vám nějaká centifolia nebo gallica náhodou zapustí vlastní kořeny a začne odnožovat. Tak mnoho zdaru, Lenka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 81.96 (?), 11.9.2009 9:33

Tak mě napadlo, že by se některé plané růže daly zakomponovat přímo do takového křovitého živého plotu - třeba taková růže hugova je na to bujná dost, a určitě není sama. Mimochodem, viděla jste někdy 10 m vysokou šípkovou růži? Četla jsem u V. Větvičky, že mohou tak vysoko vyšplhat (i výš), ale na vlastní oko jsem to viděla až ve svém současném bydlišti - když na mě na podzim u nás na mezi vykouknou z koruny vzrostlého dubu nebo třešně šípky, nepřestává mě to fascinovat. To jen pro inspiraci, až budete sázet tu alej.

Jinak listí v zahradě bych spíš vítala, stejně asi budete potřebovat růže na zimu zakrývat, listí vám pomůže a do jara zetlí. Já ke svým botanickým a historickým chvojí nedávám, jen trochu kompostu (když mám), a zahrnu právě listím.

A ještě jedna drobná finta proti prorůstání kořenů: do země zakopete na výšku dvě řady starých střešních tašek, tak, aby druhá řada spáry překrývala. Nad zemí kouká jen kousíček, vegetace to překryje, takže není nic vidět. Moje trnka se takto drží ve vymezeném prostoru, ale uznávám, že mám dost místa. Ostatně může se vám to hodit i k růžím, když vám nějaká centifolia nebo gallica náhodou zapustí vlastní kořeny a začne odnožovat. Tak mnoho zdaru, Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honey - (43) - 218.253 (?), 12.9.2009 7:38

Dekuji za dalsi zajimave zkusenosti a dobre rady. 10 metrovou sipkovou ruzi jsem asi nevidela... nejvetsi ruzi jsem videla kousek za vchodem do Pruhonickeho parku - giganticky ker (nebo nekolik?]  pteracanthy. Predstavuju si tu zahradu jak bude vypadat za tech 10 let..to mi dodava tolik potrebne nadseni, kdyz uz rozum schazi :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honey - (43) - 218.253 (?), 9.9.2009 7:51

Dekuji za tip. Prolifera de Redoute ma v nabidce pan Sip. Hlavne, ze jsem s nim pred dvema tydny stravila dve hodiny na poli... na tohle jsem se zeptat zapomnela. Jenze on toho vi o ruzich tolik, ze by nam na vsechno nestacilo ani nekolik dni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.70 (?), 4.10.2009 13:36

Dobrý den, nejsem žádný pěstitwel růží, ale chci se zeptat.. Na Vašem příspěvku píšete o růži pod sklenicí a já jsem toto heslo hledala na internetu. Mohla byste mi, prosím napsat, jestli je možné takto vypěstovat růži, kterou jsem dostala do vázy a v případě, že ano, tak jaké to má podmínky. Má mít odvetlý květ, stonek seřízlý? Děkuji za Vaši zkušenost Lenka H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 4.10.2009 18:54

Dobrý den, pročtěte si vlákno rozmnožování růží, tam se vše dočtete. Nyní je už podle mne pozdě, příští rok to však určitě zkuste. I řezané růže z květinářství se ujmou. Doporučuji přikrýt uřezanou PET lahví s otevřeným uzávěrem, pod sklenicí jsem nemívala štěstí, asi růže vůbec nedýchá. D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika