Rada co s plaménkem



host - 0.20 (?) 
8.5.2011 11:58, zobrazeno: 8782x

Dobrý den, loni jsem si koupila clematis President hybrid a vysadila jej, vykvetl, ale byl drobný a tak jej částečně něco ožralo a zbytek se ulomil, takže ze země úplně zmizel. Už jsem jej oplakaka, ale k mému údivu na jaře vykoukl ze země nový tenký stonek. Nyní má délku asi 20cm, je jen jeden, ani se nekošatí, ale asi se mu daří, protože má pěkné zdravé listy. Chci poradit, co s ním dělat, až odkvete, jestli ten jeden tenký stoneček zkrátit a čekat příští rok, že zase překvapí a rozroste se, nebo ho mám nechat tak a počítat s tím, že se rozroste dál z toho jednoho stonku?

Nechci mu ublížit, jsem ráda, že se zachránil a tak doufám, že už vydrží napořád...

Předem děkuji za info

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.130 (?), 8.5.2011 12:32

Nechala bych ho být, je šance, že zespodu vyrazí ze země další výhony, tak ať má dost listů na asimilaci. Navíc President kvete jak ze starého, tak z nového dřeva a příliš radikální řez nepotřebuje. Zkracovala by poněkud - pokud se rozroste - až příští rok po odkvětu.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.20 (?), 8.5.2011 12:52

děkuji za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 8.5.2011 13:48

Letos jsem myslela, že můj plamének nepřežil, ale stále jsem se nemohla dostat k tomu abych ho tedy ostříhala. Den kdy dostal"zásah" od mých nůžek byl ale pro mne šokem. Až když jsem suché šlahouny odstřihla, všimla jsem si jak pučí na mnoha místech byl krásně narašený. Ale už byl odstřižen. Řekla, jsem si že je po něm, ale už má nyní metrové šlahouny a krásně roste a rozkošatil se. Možná mu to udělalo dobře, nebyl předtím zatím vůbec stříhán

Takže se těším až letos přinese hodně květů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.20 (?), 9.5.2011 12:32

Tak já budu doufat, že ten můj se letos rozroste a stříhat jej nebudu vůbec, možná až další rok lehce, podle toho, jak bude vypadat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 9.5.2011 13:26

Ony plaménky se stříhají hodně, málo nebo také vůbec podle toho, do které skupiny patří...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.20 (?), 9.5.2011 14:03

ten můj je President Hybrid...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.130 (?), 10.5.2011 0:06

No však jsem vám nahoře psala, že se stříhá jen málo (hned po odkvětu), protože tento kultivar kvete jak na nových přírustcích, tak na starých větvičkách. Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.239 (?), 11.6.2011 19:02

Mohu se také připojit a zeptat, jak se stříhá Clematis "Bees Jubilee"? Před asi 2 týdny jsem ho zasadili, stříhat na podzim či na jaře?

Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.130 (?), 12.6.2011 0:34

Bees Jubilee - řez brzy zjara - odstranit suché a slabé stonky, ostatní trochu zkrátit k nejvyššímu silnému živému pupenu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika