Přísavník - jaký a kdy vysadit



Stránky: 1,  2   
host - 48.81 (?) 
6.8.2007 12:03, zobrazeno: 27659x
Chci si nechat obrůst chatu nějakým přísavníkem. Je nově omítnutá. Prosím o radu-aby to bylo "rychle", kterou rostlinu zvolit a hlavně, kdy ji zasadit. Jestli je možno nyní nebo to nechat na podzim či až na jaro. Děkuji za každou zkušenost.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 1.3 (?), 6.8.2007 12:30
Kontejnerované (pěstované v květináčích) sazenice se obecně mohou vysazovat celoročně (pokud není zamrzlá zem), takže nemusíte čekat do podzimu. Můžete sázet ihned, v tomto suchém slunečném období budete muset malinko vydatněji zalévat. Existují dva druhy přísavníku, jeden se pne ke konstrukci, lidově se mu říká psí víno, ten druhý má přísavky, kterými se přichytává omítky, tudíž nepotřebujete budovat žádnou treláž.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.234 (?), 6.8.2007 13:55
Přísavník, který se nepřisává, který potřebuje konstrukci, kterému se říká psí víno, není žádný přísavník, ale loubinec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 139.157 (?), 6.8.2007 17:06
Samozřejmě, že to je přísavník a to pětiprstý zatím co ten, který se drží sám (např. na fasádě) je tříprstý...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 7.8.2007 7:19
Zkoušel jsem přísavník tříprstý vysadit z kontejneru na jaře a v létě, pokaždé mi vymrzl. Většinou všechny bylinné části, další rok jsem čekal co vyroste ze zbylého dřeva, vždycky to bylo akorát tak velké aby to nezdřevnatělo a zmrzlo znova :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 203.215 (?), 26.8.2007 16:19
ahoj nekde jsem cetla, ze kdyz mate novou omitku musi se nechat pred porostenim vyzrat, aby ji totiz vaha rostliny nestrhla.. u nas na hrebcine roste letite psi vino a jeste nevymrzlo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ewina - (12) - 161.17 (?), 25.9.2007 16:14

dobrý den, mám na zahradě přísavník, který z části šplhá po vzrostlé borovici. Teď jsem zjistila, ž je už skoro u vrcholu. Je možné, aby borovici nějak oškodil nebo ho tak můžu nechat?

Moc si nedovedu představit, jak bych ho zastřihávala a dostávala z větví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.251 (?), 26.9.2007 7:23
Přísavník máme v Jizerských horách na chalupě (a že tam jsou zimy pořádné) a nikdy nám nevymrznul... Dorazil už do vrcholu štítu a každé jaro znovu obrazí. Přežil i holomrazy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hana1 - (2) - 21.90 (?), 8.9.2008 17:01

Dobry den, mam brectan i prisavnik petiprsty v blizkosti volier s papousky.Potrebuji vedet prosim, jestli nejsou jedovate, a usmernovat jejich rust aby neprorostli az k ptakum?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 8.9.2008 17:14

Prísavník je jedovatý a brečtan je mierne jedovatý. Aspoň teda pre ľudí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika