Přísavník pětiprstý (psí víno) - stříhání



Stránky: 1,  2   
host - 165.5 (?) 
10.9.2007 11:53, zobrazeno: 53974x
Vysadil jsem přísavník, ze kterého vyrostly asi 4 šlahouny o vzrůstu 1,5m. Když potřebuji aby se rozrostl o několi dalších šlahounů mám ty stávající o něco zkrátit, nebo se rozroste i bez toho aniž bych ho zkracoval?

Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 8.67 (?), 11.9.2007 10:07

Dobrý den,

také máme pětiprstý, z 1 šlahounku nám jich už vyrašilo asi dalších 7. Zasadili jsme ho a necháváme ho, nijak o něj nepečujeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 163.46 (?), 23.9.2007 19:25
Přísavník pětilistý (psí víno). Daří se mu na slunci i ve stínu. Lze sestřihávat dle potřeby.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.68 (?), 18.1.2008 16:11

Pokud máte malou zahradu, budete zanedlouho řešit úplně jiný problém, totiž jak se ho zbavit. Přirůstá i několik metrů ročně, celkem se myslím uvádí 12m. Pokud ho budete chtít udžet "v lati" budete ho muset stříhat i několikrát za sezonu. Jestli ho teď zastrihnete nebo ne, je úplně jedno. Na porůstání domu nebo plotů podle mně není vhodný, na pergole vypadá krásně. Jija

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.141 (?), 18.1.2008 17:42

Rád bych se zeptal proč není vhodný k porůstání domu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.61 (?), 2.2.2008 19:31
přísavník zastřihněte, hezky se vám rozroste - asi o 2/3

na dům je vhodný, jen pozor na okapy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.217 (?), 27.2.2008 22:52

Mám psí  víno už několik let na zdi kolem zahrady, nechala jsem vyrůst hlavní šlahoun po celé délce zdi -mám jen dvě rostliny  na 10m zeď - a  každé jaro ho ostříhám až na pár  větví skoro dohola - je z toho vždycky hora odpadu. Vždycky hned rychle obroste, takže v létě zkracuju šlahouny, aby nlezly do trávníku nebo se nezamotávaly sousedům do šeříků, které k nám přesahují přes zeď, je to fakt nezmar. Na dům jsem ho taky pustila, ale jednak musí mít oporu nebo alespoň záchytné body -třeba hřebíky ve zdi - což je na patrovém domě trochu problém a jednak po 3-4 letech vytvořil husté těžké propletence větví na které jsem při stříhání už z oken v prvním patře bez nebezpečí úrazu prostě nedosáhla a když pak začal ucpávat okapy, byl nemilosrdně sťat. Jinak  na něj  nedám dopustit, během pár týdnů udělá  z šedivé zdi bujnou džungli, na podzim  navíc krásně červenou. Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 4.7.2008 12:12

Hodně hnojte, zalévejte, uvidíte sám, jak se rozroste. Sám mám porostlý celý plot (80 metrů mixem psího vína a břečťanu). Ze strany zahrady udržuji konvenční hranici trávník x psí víno sekačkou. Ze strany chodníku občas vyběhnu a omlátím shora padající psí víno ve výši kotníků benzínovou strunovkou. Plot je pokrytý naproto neprůhlednou vrstvou zeleně, skutečně zelenou stěnou. Je to hezké, chytá prach z ulice a mění poměry vlhkosti vzduchu - i v parném létě je v blízkosti plotu příjemně.

Podotýkám, že když jsem se nastěhoval, plot byl porostlý pouze z poloviny. Psí víno se skvěle hříží. Zazelenění 40 metrů plotu bylo dílem dvou sezón..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.40 (?), 21.11.2008 14:56

Netušíte někdo, dají se plody přísavníku (tedy ono psí víno) nějak využít v kuchyni?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.11.2008 15:46

Je dost trpký a uvádí se, že je mírně jedovatý.  Asi bych to nezkoušela.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika