Přísavník pětiprstý (psí víno) - stříhání



host - 166.40 (?)
21.11.2008 14:56

Netušíte někdo, dají se plody přísavníku (tedy ono psí víno) nějak využít v kuchyni?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 165.5 (?), 10.9.2007 11:53, zobrazeno: 53996x
Vysadil jsem přísavník, ze kterého vyrostly asi 4 šlahouny o vzrůstu 1,5m. Když potřebuji aby se rozrostl o několi dalších šlahounů mám ty stávající o něco zkrátit, nebo se rozroste i bez toho aniž bych ho zkracoval?

Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.67 (?), 11.9.2007 10:07

Dobrý den,

také máme pětiprstý, z 1 šlahounku nám jich už vyrašilo asi dalších 7. Zasadili jsme ho a necháváme ho, nijak o něj nepečujeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 163.46 (?), 23.9.2007 19:25
Přísavník pětilistý (psí víno). Daří se mu na slunci i ve stínu. Lze sestřihávat dle potřeby.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.68 (?), 18.1.2008 16:11

Pokud máte malou zahradu, budete zanedlouho řešit úplně jiný problém, totiž jak se ho zbavit. Přirůstá i několik metrů ročně, celkem se myslím uvádí 12m. Pokud ho budete chtít udžet "v lati" budete ho muset stříhat i několikrát za sezonu. Jestli ho teď zastrihnete nebo ne, je úplně jedno. Na porůstání domu nebo plotů podle mně není vhodný, na pergole vypadá krásně. Jija

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.141 (?), 18.1.2008 17:42

Rád bych se zeptal proč není vhodný k porůstání domu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.61 (?), 2.2.2008 19:31
přísavník zastřihněte, hezky se vám rozroste - asi o 2/3

na dům je vhodný, jen pozor na okapy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.217 (?), 27.2.2008 22:52

Mám psí  víno už několik let na zdi kolem zahrady, nechala jsem vyrůst hlavní šlahoun po celé délce zdi -mám jen dvě rostliny  na 10m zeď - a  každé jaro ho ostříhám až na pár  větví skoro dohola - je z toho vždycky hora odpadu. Vždycky hned rychle obroste, takže v létě zkracuju šlahouny, aby nlezly do trávníku nebo se nezamotávaly sousedům do šeříků, které k nám přesahují přes zeď, je to fakt nezmar. Na dům jsem ho taky pustila, ale jednak musí mít oporu nebo alespoň záchytné body -třeba hřebíky ve zdi - což je na patrovém domě trochu problém a jednak po 3-4 letech vytvořil husté těžké propletence větví na které jsem při stříhání už z oken v prvním patře bez nebezpečí úrazu prostě nedosáhla a když pak začal ucpávat okapy, byl nemilosrdně sťat. Jinak  na něj  nedám dopustit, během pár týdnů udělá  z šedivé zdi bujnou džungli, na podzim  navíc krásně červenou. Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 4.7.2008 12:12

Hodně hnojte, zalévejte, uvidíte sám, jak se rozroste. Sám mám porostlý celý plot (80 metrů mixem psího vína a břečťanu). Ze strany zahrady udržuji konvenční hranici trávník x psí víno sekačkou. Ze strany chodníku občas vyběhnu a omlátím shora padající psí víno ve výši kotníků benzínovou strunovkou. Plot je pokrytý naproto neprůhlednou vrstvou zeleně, skutečně zelenou stěnou. Je to hezké, chytá prach z ulice a mění poměry vlhkosti vzduchu - i v parném létě je v blízkosti plotu příjemně.

Podotýkám, že když jsem se nastěhoval, plot byl porostlý pouze z poloviny. Psí víno se skvěle hříží. Zazelenění 40 metrů plotu bylo dílem dvou sezón..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.40 (?), 21.11.2008 14:56

Netušíte někdo, dají se plody přísavníku (tedy ono psí víno) nějak využít v kuchyni?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.11.2008 15:46

Je dost trpký a uvádí se, že je mírně jedovatý.  Asi bych to nezkoušela.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika