jakou popínavku vybrat?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 224.8 (?) 
8.9.2008 21:54, zobrazeno: 26525x

Poradil by mi prosím někdo jakou popínavou rostlinu či něco jiného použít na zakrytí el.kapličky, příp.i popelnice. Chtělo by to možná něco co nepřitahuje hmyz, protože se to nachází u vstupních vrat, ale aby to bylo dekorativní. Je to strana na jih, takže celý den na slunci. Mám tam vysazený barvínek, ale ten se plazí po zemi, břečťanu bych se možná taky vyhla, ten je tady všude, Děkuji předem za rady. Sysa

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
jholata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 178.251 (?), 25.9.2008 10:22

Vysaďte si některý kultivar Euonymus fortunei (´Emeral Gold´, ´Emerald Gaiety´, ´Sunspot´ atd.). Pokud mají oporu, tak se po ní pnou. Jsou stálezelené a celkem nenáročné, u nás na zahradě je máme vysazeny u přístřešku a jsou už až u střechy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 25.9.2008 11:05

Mnoha lidem latinské názvy nic neříkají - a proto znovu prosím, uvádějte vedle latinského názvu též český:  Euonymus fortunei  - BRSLEN.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 25.9.2008 17:43

Podražec, trubač. Ovšem oba na zimu opadají.

P.S. Danielo, nehovořte, prosím, za druhé. Díky, H. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 25.9.2008 19:24

Se vší úctou paní Hráběnko,  nikoho jsem nejmenovala, tak nevím, proč zrovna vy jste dotčená.  Každý sám ví, jaké jsou jeho znalosti, nebo možnosti si český název najít.    Opravdu je lépe používat názvy oba.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 26.9.2008 8:29

Dobrý den.Musím se vás zastat, protože mi latinské názvy moc neříkají.Vždyť české názvy jsou tak rozmanité.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.194 (?), 26.9.2008 8:49

Dobrý den. Nezastávám se nikoho, jen uvedu, že latinský název je jen jeden a to na celém světě, kdežto českých, moravských a slezských názvů jsou mraky. No a to je důvod, proč se hlavně používá latina. Jen předpokládám, že lékařskou mluvu taky nikdo nezpochybňuje, i když tu latinu používají. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 26.9.2008 9:39

Myslím, že je fajn, pokud se přidá k latinskému názvu i český-přestože jsou rozmanité a na různých místech se mohou lišit. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 26.9.2008 9:53

Paní Romilo, tak zkuste vybírat. Beraní jazyk, psí jazýček, jazejček, ranocel, celník, hnojíček, celdoň. No a furt je to Plantago lanceolata. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 26.9.2008 11:17

Přidám také svůj názor.Jsem začátečnice v zahradničení a zastávám názor, uvádět i české názvy. Myslím že s tím bude souhlasit více začátečníků. My se dost potýkáme s pěstováním, prořezáváním stromů, keřů, hnojením atd. Vy naši odborníci, kteří máte tohoto milého koníčka více let, to máte vše v malíčku. Já si třeba musím plno věcí psát do sešitu. Tak se přimlouvám za všechny nezkušené, pokud je to ve vašich silách, pište nám i ty české názvy. Vždyť nám tady předáváte hrozně moc vašich zkušeností, co bychom si bez vás počali. Napíšeme dotaz, a hned máme odpoveď. Možná někdo namítnete, že jsou od toho publikace, ale plno věcí co se dozvíme od vás, tam není, a hlavně místo hledání můžeme naše zahrádky zkrášlovat. Přeji všem zahradnický zdar a pro nás ještě mnoho dobrých rad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika