Co s "tím"?



rendelin - (14)
2.4.2007 16:40
dobrý den, mohlo by to být psí víno nebo tří či pětiprstý přísavník..nemáte náhodou fotku? R.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 48.81 (?), 30.3.2007 15:52, zobrazeno: 4278x
V loňském roce koncem léta jsem koupila zahradu. Zadní drátěný plot byl porostlý něčím - velké listy, které se s přibývajícím podzimem pěkně zbarvily od červené po žlutou barvu a opadaly (možná nějaký přísavník). Teď jsou na plotě pouze šlahouny větví a já nevím, zda to ponechat tak nebo tyto šlahouny seřezat (jak moc). Mám strach na to chytnout, aby mi plot nezůstal holý. Poradíte začátečnici? Díky 
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rendelin - (14), 2.4.2007 16:40
dobrý den, mohlo by to být psí víno nebo tří či pětiprstý přísavník..nemáte náhodou fotku? R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.81 (?), 3.4.2007 9:39
Fotku nemám, ale určitě to bude něco z toho,co píšete. Ale chtěla bych vědět, jestli ty šlahouny odstranit nebo je tam nechat. Včera jsem je prohlížela a na některých místech to vypadá, že se tam objevují malé zelené pupeny, asi 10 cm od sebe. Takže teď už bÿ mi to bylo líto odstranit. Díky za vaši reakci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.128 (?), 3.4.2007 12:18
nechte je tam.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sidonicka - (17), 12.5.2007 13:48

určitě šlahouny ponechte, pokud vám někde překážejí, klidně ustřihněte nebo naveďte zpět tam, kde vám  překážet nebudou. Lidově se tento přísavník jmenuje psí víno, na podzim má modré bobulky, kterými se taky úspěšně množí. Já mám porostlou celou pergolu nad terasou o rozměrech 6x3 metry - z důvodu blízkosti sousedního domu a neúsnosně zvědavých až dotěrných sousedů. Netrpělivě čekám každé jaro, až mi terasa znovu obroste. Ta úleva...skvěle chrání i před sluncem - terasa je z jihu. 

Na podzim - překrásná červená barva. Mam zasazené 3 roslinky před asi 10-12 lety, ty se dostaly na zábradlí do zvýšeného přízemí, časem jsme jim přidali další mřížky, tak se dostaly do prvního patra a kdybych ho nestříhala, je už na střeše dvoupatrového domku, přehodila jsem ho přes zábradlí v prvním patře a nechala zpátky padat dolů - cestou jsem je proplétala mřížkou, - a některé větvičky už jsou zpátky na zemi. Je to neuvěřitelné vitální rostlinka a překrásná svou zelení....ať se vám daří...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika