Clematis shora dolu



host - 183.142 (?) 
19.4.2017 18:00, zobrazeno: 4067x
dobry den, mate nekdo prosim zkusenosti s pestovanim clematisu shora dolu? Myslite ze je to realne nebo se budou vetvicky tihou ulamovat? Diky vsem
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.227 (?), 19.4.2017 18:07

Spíš bude mít tendenci pořád lézt vzhůru a tak se konce budou točit nahoru. Mám u oblouku akébii a dolů přepadne jen váhou, pak zas směřuje vzhůru... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 19.4.2017 20:55

Je opravdu jen málo rostlin, které rostou převisle(spíše mezi letničkami najdete) a clematis to není. jak píše Lída. není mu to přirozené a bude se neustále snažít šplhat. Mě by ho bylo až líto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.142 (?), 19.4.2017 21:31
moc dekuji za rady. Prave, vetsinu jsem nasla mezi letnickami a ja bych radsi trvalku. Hlavne tedy, ten clematis mam, tak jsem to chtela vyzkouset:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 158.149 (?), 20.4.2017 0:51

Ano, vyzkoušejte ho. Předchozí příspěvky jsou jistě správné.

Větvičky se ůvlastní vahou" jistě ulamovat nebudou. Vzhledem k charakteru růstu (většiny) plaménků (klemátisů) z toho nejspíše bude nějaká silně zachumlaná "deka", změť výhonků i částečně převisajících tam, kde nenaleznou žádnou oporu, po níž by se šplhaly vzhůru.

Ošeřování - řez: dle typuplaménku: buď jarní hluboký sestřih (pro v létě kvetoucí plaménky) anebo sestřih po odkvětu u druhů kvetoucích zjara. Anebo to necháte volně růst, však on si poradí (jako v přírodě).

Pochlubte se s výsledkem, děkuji.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.142 (?), 20.4.2017 20:53
dekuji moc, ma to byt previs ze zahradniho sklipku takze ani nepotrebuji nejake dvoumetrove previsy. Spis prave nejake ozdobne trsy ci slahouny, ktere pujdou seshora. Urcite se pochlubim, uvidim jak se plamenek bude rychle rozrustat:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 111.26 (?), 20.4.2017 21:35

zkuste nějaký z Clematisů integrifolia nebo C. heracleifolia. 

Asi nejsnáze u nás dostupným kultivarem je Arabella, pěstuju ji jako půdokryv, převis (omezeně) by dělala. Jen je možnost oděru větviček trochu větrem je-li sklípek zděný.

Druhým clematisem, kt. převisá určitě, je C. jouniana Praecox. Je drobnokvětý, vonný a velmi dlouze kvete.

Oba jsou trojkové, Praecox se ale jako trojkový stříhat nemusí. Dělá silné klacky, je mohutnější než Arabella.

Arabella - délka 2 m, Praecox mi dělá neprostupný pokryv min. metry 3.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika